Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam obrotowego huarda qr65st i jestem z niego zadowolony dobrze kryje(zobaczymy jak z poplonem sobie poradzi wiosną bo obornik super) dużego doświadczenia nie mam ale wydaję mi się że lekko idzie.. Użytkuje ktoś ten model. Wiem że qr65 ma mniejsze odkładnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie użytkuje ktoś pługi obrotowe firmy rabe i jak się spisują

Ja mam zagonówke rabewerka z długimi odkładnicami i jak masz dobre lemiesze to naprawde sumer kryje z przedpuszkami śmiało możesz w wysokie ściernisko wpadać a i tak nic nie wystaje i równo jak na stole. Ponadto bardzo mały opór sprawia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką ocene wystawilibyście Pottingerowi obracalnemu?Najbardziej interesuje mnie w porównaniu z Vogel&Noot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie użytkuje ktoś pługi obrotowe firmy rabe i jak się spisują

 

czasem mam okazje pracować 4 ciaganą obrotowa. bardzo lekko "idzie" moze dzięki temu że ma azurowe odkładnie, tyle że jest mocno wyeksploatowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest sens kupowac plug obrotowy z odkladniami azurowumi na gleby III i IV klasy teren pagórkowaty?? zastanawiam sie nad plugiem Vogel&Noot, jakie maci zdania o tej marce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest sens kupowac plug obrotowy z odkladniami azurowumi na gleby III i IV klasy teren pagórkowaty?? zastanawiam sie nad plugiem Vogel&Noot, jakie maci zdania o tej marce??

 

Dodam jeszcze ze mysle nad modelem M950 tejze walsnie marki, czteroskibowy obrotowy bedzei wspopracował z zetorm 10540 (moc ok 100km)

Jak spisująsie w polu te pługi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ażurowy jest tańszy czy droższy od normalnego,też zastanawiam się nad takim dla swojego JD 5720 tyle 3 skibowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droższy i to nawet sporo. Miałem gdzies cennik w UNII chyba 300zł na korpus. Ale te pługi podobno nie spisuja sie na lekkich ziemiach a ja takie mam i tylko miejscami by sie przydały ażury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ażurowy oczywiście droższy.

w przypadku pługów grudziądzkich to bodajże 600 zł dopłaty razy każdy korpus oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto powiedział że ażury źle się spisują na lekkich ziemiach? całkowita nieprawda, ja mam V&N obrotowy na ażurach a sporo ziem mam lekkich nie widze problemów kryje ładnie nawet jak ziemia jest bardzo sucha i nic się nie przesypuje nawet jak jedziesz wolno to nie ma takiej możliwości żeby cała ziemia przesypała sie przez szczeliny pomiedzy piórami. To że sa jakies problemy to wymyślił ktoś kto ażurowego w pracy nigdy nie widział. ażury piękna rzecz na ciężkich ziemiach polecam. Biały2005 nie powtarzaj plotek bo ktos jeszcze uwierzy i zrezygnuje z azurów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie mają ażury do mokrej gliny? czy wtedy nie idzie ciężej niż na normalnych odkładnicach? na chłopski rozum to plastyczna glina może trochę wciskać sie w szczeliny i może być jeszcze gorzej.

mamy kilka takich miejsc, gdzie jest straszna glina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wręcz odwrotnie idzie lżej przecież glina nie jest aż tak plastyczna żeby przelewąć sie przez szczeliny tylko sunie się po odkładni. Ale właśnie dzięki temu iz w azurach są szczeliny dkkładnia ma nmiejszą powierzchnię kontaktu z gline przez co stwarzane są mniejsze opory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że lżej na glinie bedzie szedł niż z pełnymi te pługi powoli wchodzą na Polską Wieś i jest to dobre rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznaje ze to co pisałem to przeczytałem na tym forum Ipowiem szczerze ze chyba sobie kupie azury jak bede kupował nowe pługi i wiekszy ciagnik Bo te 300-400 wiecej na korpus to niby dużo i nie dużo. a sporo mniejsze opory oznaczaja mniejsze spalanie i mnijsze obciażenie ciagnika. a jak sie spisuja na typowym piachu ?? klasa VI dosłownie pył jak jest sucho mam takie działki gdzie powinien byc las ale zytko i owies rośnie i dopłaty porzadne bo ONW II strefa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Top Agrarze było kiedyś takie porownanie pełnych odkładnic do ażurowych i wynik był taki,że ażurowe wcale nie mają mniejszych oporów niż pełne okładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Top Agrarze było kiedyś takie porownanie pełnych odkładnic do ażurowych i wynik był taki,że ażurowe wcale nie mają mniejszych oporów niż pełne okładnie.

też o tym czytałem ale nie w top....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakie ma zalety ażurowy. każdy kto pisał o nim cokolwiek to to ze lżej idzie i to był chyba jedyny plus oraz na ciezszych ziemiach lepiej kruszy. Ale na chłopski rozum jesli powierzchnia odkładni bedzie miał 50% normalnej to i opory powinny byc mniejsze poniewarz powierzchnia tarcia ziemi o odkłądnie bedzie 50% mniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pług z ażurami jest lżejszy, to główna zaleta ale wadą będzie to,że szybciej zużywają się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pług z ażurami jest lżejszy, to główna zaleta ale wadą będzie to,że szybciej zużywają się.

 

jest lżejszy ale nie jest to wielka rożnica w porównaniu z pelną odkładnią.

pióra odkładni azurowej napewno szybciej sie zużywają ale np zuzyje mi sie lub ulegnie uszkodzeniu jedno pióro to kupuje tylko to pióro zakładam je i robie dalej a reszta piór pozostaje nadal stara, przy pelnej odkładni jak sie juz ona zuzyje to jest cala do wymiany a wiadomo ze pelna odkładnia nie zuzywa sie cała w jednakowym stopniu

Moim zdaniem kolejną zaletą azurowej odkładni jest to ze można wymieniać tylko te elementy które najbardzeij są podatne na zużycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa wygląda tak: kupiłem pług obrotowy ma dwa koła rególowane na płaskowniku przez popuszczenie przesunięcie i dokręcenie śróby z oczkiem.chciałbym to przerobić na jedno koło które obracało by się wraz z obrotem pługa.moze ktoś przerabiał taki temat to by coś podpowiedział jak to zrobić regołacje i całe mocowanie,albo jakiś rysunek.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprostrze koło jest przy pługu lemken opal, za dorobienie tokaż wzioł 160zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...