Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

JA orze Fendtem 309CI obrotówką 3*40cm na głębokość 25cm 10km/h

Wychodzi mi 15l/ha ale raczej to nie jest pług do Tego ciągnika.

Potem wjeżdżam agregatem Wicher 3m bezpośrednio po orce i 11-12km\h

idzie ale to juz czuje.

Pytanie czy te spalanie jest w normie??????

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos chce sie zamienic plug zagonowy fraugde na sprezynCH ODKLADNIE 4*40 STAN LADNY LADNIE KRYJE IDEALNY DO 914 I 1014 NA OBROTOWKE 4 NA DUZYCH ODKLADNIACH ZABEZPIECZENIA NONSTOP I KONIECZNIE Z KOLKIEM MOZLIWOSC DOPLATY 2 TYS NTOMIAST 4 WYLICZAM NA 6 TYS BO JEST TYCH PIENIEDZY WART I TYLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KRONE M-SLV 120/4

 

Jestem z lubelskiego i tu go znalazłem.Już kupiłem ten pług, waży jakieś 900-1000kg rocznik 1991, ma przedpłużki, odkładnie ma takie duże, chyba są to śrubowe, musze wymienić w nim lemiesze, nie wiesz ile kosztują i gdzie można dostać i jaka jest ich wytrzymałość?Bo te co były były z dłutkami.A na jaką szerokość orzesz i na jakich ziemiach.Dałem za niego 11tys. Jak myślisz dużo? Mam zamiar ciągać go U-1222 (120km)da rade?bo jest bez przedniego, mam 4 klase ziemi. Pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams ile masz śrub na lemieszu wszystkich.masz lemiesz na 2 śruby i dłuto też na 2?razem 4 takie miałem a założyłem lemiesz na 3 śruby i dłuta przykręcane do lemiesza na 2 śrubach.z częściami do starych lemkenów są jaja jest 101 typów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam lemiesz bez dłut. ma 2 otwory. a jak tobie przewraca? lemieszami do góry czy na dół? bo to ważne. chciałem kupić 5 skibe bo wiadomo 1614 nie powinno chodzić z takim małym pługiem, ale jak bym dołożyl 5 skibe to nie mógłbym przewracać bo ostatnia skiba zahaczylaby o ziemie. poza tym ten pług to rewelacja, ma bardzo male opory orki, po sprowadzeniu orano nim (na próbe) zetorem 7245 i dawal sobie spokojnie rade a to o czymś świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lemieszami do góry jak wszystkie, jaką masz szerokość roboczą skoro lemiesz na 2 śruby to nie więcej niż 30cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szerokości nie sprawdzalem ale zabiera całą szerokość 1614. to mówisz że przewraca ci lemieszami do góry? a więc u mnie coś nie gra bo do dołu, chyba coś był źle złożony. muszę sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty damian dlaczego nie wpuszczasz kaski do wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak średnio, można by szerzej, ale jakieś skur.. robili nim przy jakimś agregacie do cebuli i poobrywali gwiazdy w kolach. daloby sie przeżyć ale jest jedno ale: gwiazdy nie sa złożone równo, więc koła tylne są inaczej (niesymertycznie) ustawione względem siebie. trzebaby było uciąć, ustawić i od nowa przyspawać, bo pług źle chodzi, ale nie ma czasu i cierpliwości, bo wiadomo jakie tam jest dojście. a pług to chyba tak musi być nie wie ktoś po ile stoją nowe maski (te całkiem ścięte, jak w rocznikach 96 wzwyż ) do szóstek?

bo ja mam strasznie pogiętą (peegirusy tym jeździły chyba przedtem) a u nas śpiewają za to 500 zł i jakieś przerabiane od 4 bo od 6 nie mają, (za takie coś to ja dziękuję)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie doradzcie będe korzystał z kredytu preferencyjnego i zastanawiam sie nad dwoma pługami 4-ro skibowy obrotowy uni czy kvernelanda terz 4-ro skibowy obrotowy do 1634. Który jest lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unia jest tańsza o około 4 tyś zł. A niewiecie czy któryś ma problemy z zagłębianiem sie w ziemie np. jak jest twardo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Unia jest tańsza o około 4 tyś zł. A niewiecie czy któryś ma problemy z zagłębianiem sie w ziemie np. jak jest twardo?

Jakie modele z uni i z kvernelanda porównujesz że tak mała róznica w cenie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli obrotówka to raczej zaden takiego problemu miał nie będzie, ja orałem tur-em z unii i jeśli są dobre dłuta to nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie pług PHX czteroskibowy użytkuje ktoś? Jeśli tak byłbym wdzięczny jakby się podzielił wrażeniami z orki interesuje mnie zwłaszcza cena jaką warto za takiego zapłacić jak jest z lemieszami i innymi rzeczami, jak się orze w porównaniu do grudziądzkiej czwórki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie modele z uni i z kvernelanda porównujesz że tak mała róznica w cenie jest

Modeli nie pamiętam, 4 skiby obrotowe o zwiększonym prześwicie między korpusami żeby szło lepiej orać kukurydze zabezpieczenie na resorze za kvernelanda gość powiedział mi 38tyś, ale teraz zgłupiałem czy to jest netto czy brutto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak jeszcze z ciekawosci zapytam, bo wczoraj na jedenj ze stron polskich producentow, widzialem plug wahadłowy, ma ktos moze takie cudo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A plug wahadłowy weź sobie daruj takie cudo... u mnie jeden sobie kupił kiedyś to stoi w krzakach... hmm z rok temu na pewno tam stał jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem doczynienia kiedys z pługiem wahadłowym i wcale taki zły nie był. jeden rolnik niedaleko mnie ma i bardzo sobie chwali. 4 skiby regulowana szerokosc orki a na maxa bierze mu 2 m, jest bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mnie zaciekawilo, bo masa takiego pluga bylaby nieznacznie wieksza od zagonowego, a zawsze ciagnik dzwignalby o ten 1 korpus wiecej niz przy obrotowym

 

Podejrzewam ze byc moze odkladnice takiego pluga beda sie szybciej zuzywac, a pozatym bardzo ciekawa konstrukcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie modele z uni i z kvernelanda porównujesz że tak mała róznica w cenie jest

Modeli nie pamiętam, 4 skiby obrotowe o zwiększonym prześwicie między korpusami żeby szło lepiej orać kukurydze zabezpieczenie na resorze za kvernelanda gość powiedział mi 38tyś, ale teraz zgłupiałem czy to jest netto czy brutto?

 

a Z UNII to pewnie ibis 4x48

 

nie myślałeś KHUNIE promocja była na nie tylko nie wiem czy jest

 

 

a george besson ja miałem oferte za 4 skiby 28000 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...