Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie odmiany kalafiora polecacie?macie jakies sprawdzone codzi mi o takie80-90 dniowe jak napiszecie opiszcie go krótko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy ktos tutaj zaglada bo ja chetnie bym sie powymienial doswiadczeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siew do paletek koniec maja odmiany Balboa Skaywalker Borys a sadzenie na poczatek lipca i ciagle dogladanie. Mialem sadzic wiecej brokula ale ten rok nie zapowiada sie zbyt dobrze jezeli chodzi o zbyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kosztow to sa spore a co do ceny to loteria w ubieglym roku kalafior byl po zlotowce potem po 0.65 groszy a dwa lata temu po 1.40 zl . moze go urosnac na 1ha 25 do 30 ton i to jest bardzo b dobry wynik. co do kosztow to same nasiona kalafiora na 1ha to prawie dwa tysiace zl i jeszcze nawozy a tych nie malo opryski tych tez sporo, ludzie do rozyczkowania no i jeszcze kupa roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od ponad 10 lat zajmuje sie dodatkowo kalafiorem i brokułem i musze powiedzec ze pieniądze sa i to konkretne ale wszystko zależy od pogody jeśli dany rok bedzie umiarkowanie mokry to zbiory beda wysokie ale jesli przyjdzie susza to jest to praktycznie koniec ostatnio zainwestowałem w nawadnianie kropelkowe i jakoś to wychodzi ale oprócz pogody najwiekszym zagrozeniem dla tych warzyw są larwy bielinka kapustnika które pojawiają sie masowo i jesli nie zostana w pore zniszczone opryskami mogą narobiś poważnych szkód jeszcze przed zbiorem a w czesie zbioru ploblemem są mszyce gdyż składaja odchody na kwiacie a to obniza wartośc towaru. Jeśli chodzi o korzenie to głównym problemem jest kiła czyli w sktucie zamiast korzenia robi sie jedna wielka bólwa przez która uniemozliwiony jest transport wody i soli minetalnych do rośliny

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze tak zapytam to gumkujecie zeby roza niepozułkła czy stosujecie jakie specjalne odmiany lub inne metody

 

Ja uprawiam kolorowe kalafiory im akurat słoneczko nieszkodzi i im wiecej słoneczka to lepiej bardziej wybarwione.

Koszty sa spore a cena jaka mozan uzyskac dyktuje rynek a z tym jest ruznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" i musze powiedzec ze pieniądze sa i to konkretne ale wszystko zależy od pogody" i CENY bo co z tego ze pogoda bedzie i narosnie go duzo jak cena bedzie beznadziejna /cena kalafiora w ubieglym roku u posrednika w najgorszym momencie / spadla do 0.55 groszy i byl problem ze sprzedaza. Ten rok nie zapowiada sie podobno zbyt dobrze dla brokula - chlodnie nie sa zbyt zainetersowane tym warzywkiem ciekawe czy to prawda a nasadzen bedzie chyba duzo.

Ja kalafiora nie gumkuje -i mam odmiany ktore ladnie okrecaja sie liscmi a pojedyncze ktore nie sa okryte przykrywam liscmi.

 

Ciekawe jak sie wychodzi na kolorowych kalafiorkach a zbyt to chyba na zielonym rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym niewychodził to bym nieuprawiam a zbyt mam co na giełdzie to na giełdzie a reszte odbiera odemnie firma co zaopatruje supermarkety w całej polsce .

 

A jakie to odmiany uprawiasz jesli mozna wiedziec bo ja uprawiam puzny biały Magellan .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze tak zapytam to czym pryskacie kalafiorki od chwastów ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ze tak zapytam to czym pryskacie kalafiorki od chwastów ???

Danek - "baba haka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety chyba nie ma takich ktorych by wogole nie trzeba by bylo wiazac ale ladnie sie okrywal kimball z firmy Seminis mial takie spiralnie skrecone liscie nad roza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos mi podpowie czy do wysadzania rozsady kalafiora z palet dobra bedzie sadzarka chwytakowa czy tarczowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarek a co powiesz o Limbara tez seminisa, u mnie w okolicy sobie go chwala .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mialem tej odmiany i nic o nie nie slyszalem ciekawe czy ktos stosuj Mospilan na kalafiorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos z was siał kalafior prosto do gruntu na polu

Pozdrawiam

po raz pierwszy zajrzałem na ten temat bo jestem producentem kapustnych i ilość postów zwaliło mnie z nóg.zdaje się że zwłaszcza kalafiorarze trzymają gembe na kłódke.może kalafior trafia momentami na nie ciekawą cene ,ale jako jedno z nielicznych warzyw ma dobre zejście .(chyba że na giełdzie we wrocławiu zjawią się krakusy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z cenami kalafiora to bywa ruznie , juz lepiej wziasc sie za brokuła - wiecej zainteresowanych i mniejszy problem z uprawa , zbytem no i ceny tez sa nawet dosc dobre .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak napisałem od dawna zajmuje się ogrodnictwem więc doskonale wiem ile zchodzi kalafiorów a ile brokuła owszem jest tendencja wzrostowa ale do kalafiora mu jeszcze dużo brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie ile mozna sprzedac kalafiora w warzywniaku na targu w miescie okolo 150 tys. Pytam bo zastanawiam sie nad otwarciem warzywniaka i nie wiem ile mozna warzyw sprzedac, czy bylo by to oplacalne? Dodam ze czesc moich warzyw a czesc od okolicznych rolnikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w mojej uprawie kalafiora liście zmieniają kolor ma brązowy "tak jakby podsychały". Co może być tego przyczyną. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy sprzedajecie kalafior w główkach czy tylko różyczkowany? jeśli w główkach to o ile cena jest niższa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...