Skocz do zawartości
luk

Opinia o Korbankach

Rekomendowane odpowiedzi

mi za zwykły kawałek pręta do stoll-a zarządali 181 zł to mega przegięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak: raz tylko kupowaliśmy od nich części (do sieczkarni Claas). Zepsuła się skrzynia przekładnowo-przewijająca, jeden podwójny tryb i wałek. tryb 2000zł wałek 900zł. Co najlepsze, jeśli by się chciało kupić całą nową skrzynię u Korbanków kosztuje 100 000 zł (słownie sto tysięcy złotych, a za sieczkarnia daliśmy 80 000 zł), identyczna sprowadzona z Classa z Niemiec kosztuje 50 000 zł......I jak mają się na nas nie dorobić????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od nich kupiłem siewnik polonez, rozleciały mi sie takie osłonki plastikowe od znaczników, pojechałem do nich po to a oni mnie wysłali do kutna.!! Zamówiłem w sklepie firmowym rolmaszu te części, same części 3zł przesyłka 30zł, a podobno prowadzą serwis barany jedne!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie oprócz korbanków jeszcze można kupić części do maszyn Class??

Witam, kolega miał podobny problem ale mieszka przy granicy i części kupuje w Niemczech jak jedzie się A2 z Polski na aize hiten stad kilka km. za granica jest serwis classa i mają części w cenie Polskich zamienników (a są to oryginały).

Jeśli chcesz to prześle dokładniejsze namiary derenb@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korbanek za wszystko ladnie kasuje!! za co buduje nowe budynki!!!??

 

jak ktoś ma blisko do granicy to nie problem mu sie odbić.

Ja jestem na "vacie" to w polsce sobie odlicze vat a jak w niemczech kupie to już nie!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ku przestrodze, uważajcie na moc maszyn jakie sprzedaje korbanki, na tabliczkach znamionowych podane jest co innego i na umowie, wiadomo ze aby lepiej maszyna wypadala na dokumentach cwaniaki korbanki podaja w innych jednostkach zeby maszyna miala nieco wiecej koni mechanicznych, kupujemy maszyne i na tablicze spogladamy i otwiermy gebe.......gdzie te konie.. i na dodatek podaja jeszcze moce max...... a wiadomo ze te moce max to tak sobie... kupujemy maszyne z moca nominalna i powinni się oni tego trzymac a nie podwojnie oszukuja... moc w innej skali i jeszcze moc max zeby korzystniej wypadalo.... i tak medion 310 wedlug korbanka ma 204 KM ok wszystko w porzadku tylko a na tabliczce jest 136 KW co razy 1.36KM daje nam 185 KM wedlug skali ECE i tak podaja wszyscy a oni oszukuja, chca wypasc korzystniej UWAZAJCIE

 

oto link LINK do PDF'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co do mocy-parę miesięcy temu wraz z gazetą Profi przysłano mi małą książeczkę a w niej moce mnóstwa ciągników (również polskich)-niestety książeczkę wcięło(pewnie moi milusińscy ) ale z tego co pamiętam to np Ursus 5714 miał tam tylko 75 czy 76 Km wedle normy ECE R24 a w prospekcie ma bodajże 81Km (wg BSaU 141 a-co to za norma ?-może ktoś wie ?)Z tego co wiem to szczególnie CNH celuje w podawaniu mocy ciągnika mierzonej na gołym silniku bez żadnego osprzętu (no i mamy wtedy papierowe konie).Moim zdaniem najbardziej miarodajne byłoby podawanie mocy na WOM-ie (podobno MF ma to wprowadzić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak firma w rozwoju to trzeba prowizje trzymac na odpowiednio niskim pozimie aby inwestycje pokrywać....

ktos tam pisał o dojazdach...oczywiscie placi się u innych za dojazd ale jaik jest dziennie 5 rolników to koszt dojazdu dzieli się nqa 5, nie podam gdzie bo nie bede za darmo reklamy robil a u korbanka placi kazdy indywidualnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he to taki kawal bo oczywiscie wszyscy wiedza jaki poziomk prowizji jest......wysoki

 

zyje to forum jeszcze?

 

 

chyba nie, maszyny sie nie sporzedaja to i pokrzywdzonych nie ma, jak bedzie ruch to i ludzie się odezwa.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slavo zalatw sobie unijny Vat i bedziesz odliczal albo w ogole nie bedziesz placil......sprawdz dokladniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde byłem wściekły na karbana i poszedłem teraz do innej firmy wpadłem z deszczu pod rynne!!! Oni wszyscy są po jednych pieniądzach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje, wpada sie czasami z deszczu po rynne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wlasnie wrocilem z terenu i mam newsa......kolega moj chcial kupic kombajn od korbanka, upatrzyl sobie no i "baton"-taka jest ksywa u mnie na tego sprzedawce, powiedzial ok ale zaliczka facet wplacil kasiore ale jakos sie tak potoczylo ze kupil uzywke nie od korbanka, no i zgadnijcie co? wiadomo ze korbanek tak latwo nie oddaje zaliczek, no to ten moj kumpel tak sobie obmyslil ze aby nie stracic zaliczki kupi jakas maszyne od korbanka, mniejsza, za niedurze pieniadze, zadzwonil do goscia z tarnowa-telefonista, facet powiedzial ze nie ma problemu, dostanie rabat, zaiczka zstane uwzglednna a trzeba poczekac on musi sprawdzicx czy dany model jest, jak sie telefonista rozeznał, skonsultowal z "batonem" od razu inna gadka, zadnego rabatu ani wcale, cenna cennikowa i koniec, zaplacil biedak zaliczke i mieli go w garsci, tak ze pamietajcie nie dawac kasy pod zadnym, pozorem, niech poskacza przy was, jak im zalezy to beda skakac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to forum jeszcze egzystuje?

 

apropos czesci i cen, krtos pisal wczesniej i ma racje, sam niedawno mialem okazje sie przekonac jak to jest, potrzebowalem filtra oleju do hydrostatu, zadzwonilem do korblantow, 250 zl manfilter, i tak asekuracyjnie poszedlem sobie do sklepu gdzie mieli pelna game manfilter, i co sie okazalo? ten sam filter kosztowal 90 zl, tak tak 90 nie mnie j nie wiecej

 

oczywiscie sa czesci ktorych nie kupi sie taniej czy ja bym sugerowal nie warto kupowac tanich bo tanie mieso psy jedza ale skoro to samo kosztuje tutaj tyle a tu mniej no to dlaczego kupowac te drozsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada panująca u wszystkich dilerów i nietylko (każde grabie grabią do siebie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc forumowicze...

co tam slychac?

 

opowiadajcie..ale trzymajcie sie tematów...czyli na tapecie DHK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu chcieli wcisnąc bizona który przyjechał do nich 200 km ze niby super stan i za masie pospieszyc bojuz za godz ma byc nastepny klient a po obejrzeniu znajomy stwierdził ze cena 10 tys za niego by była wygórowana - nic ino złom

 

 

Bo jest przestuj z maszynami to maja mniej klijętów przez co mamy tu mniej opowiesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnosnie zaliczek w korbankowie....

 

interesuja mnie przypadki jak kogo potraktowali...czy obowiazuje zasada stara jak korbanek...przed zaliczka klient nasz pan i klient wymaga....jak wplacilesz zaliczke to cicho siedz....bo tak zrobimy ze ci moze przepasc ta zaliczka na poczet......

 

czekam na przyklady z autopsji....podzielmy sie wrazeniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden pan opowiadał mi, że przepadło mu 6 tysięcy u jakiegoś dilera x , który chciał mu sprzedać ciagnik uzywany jako nowy!!! SKANDAL Ten sie zorientował po podmalówce. Uważajcie ludzie na tą całą mafie krwiopijców. Od dilera wcale nie oznacza 100%pewne!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...