Skocz do zawartości
luk

Opinia o Korbankach

Rekomendowane odpowiedzi

Aha.A więc newralgicznym punktem w starszych MF-ach seria 3XXX jest skrzynia biegów i sprzegło.Siadają hydrauliczne siłowniki sterowania sprzegłem(koszt naprawy u nich to 7tyś. z wymiana tarcz).Problemy ze sprzegłem prowadza do problemów ze skrzynia(np.pekaja widełki)koszt takich widełek do 3095 to 1500zł(znajomy robił w tym roku).Chwalili za to silnki WOM i EHR.Aha podobno potrafi też siadać przełączanie zółw-zajac(elektrohydraulika) czego naprawa wiaze sie z podobnymi kosztami jak w przypadku sprzegła.Osobiście jeszcze nie miałem żadnej z powyzszych awarii i mam nadzieje, że tak zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu w MF 4270 padło sprzęgło w przekładni nawrotnej do jazdy w przód koszt naprawy 2400zł robione przez korbanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hej chcę kupić monosema do kukurydzy. widziałem u korbanków. nie wiecie czy moge go kupić gdzieś jeszcze -czy tak jak na claasy mają na to monopol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na 1000% nie maja wylacvznosci, monosema mozesz kupic od firmy z krakowa, tylko cholera nazwa mi wypadla, ale wiem, dowiem sie od kumpla ktory wlasnie z krakowa kupil monosema do marchwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dzięki Bialy! pasowała by trochę większa skrzynia na nawóz ale się chyba skuszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie się podziali agresywni krytycy korbanków nikt nie chce narzekać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie się podziali agresywni krytycy korbanków nikt nie chce narzekać??

 

nie buntuii 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wiadoma sprawa z tymi niezadowolonymi, nie ma ich, a dlaczego bo nasz serwis dziala dobrze i nikt po prostu nie kupuje od nich he he he, bo zaloze sie ze gdyby mieli sprzedaz to wiekszosc bylaby niezadowolona i pisala by na forum a skoro ich nie ma to wiadomo..........sprawa oczywista........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak tam korbankowicze w innych terenach? u mnie idzie im kiepsko, ceny kosmiczne wiec nik nie kupuje od nich bo tu sami ziemianie a nie ludzie z księzyca niech korbanek sprzedaje te fendty z normalna marza a nie zydowska...to i zbyt bedzie......przy tej oplacalnosci nie wroze mu nic dobrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

oto namiary na firmę która sprzedaje takze monosema

Kontakt

Najbar Firma Handlowa

31-515 Kraków, ul. ks. Bandurskiego 22 /3 - woj. małopolskie

tel. 012 411 59 59, fax 012 294 42 93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gościu, a jaką Twoim zdaniem marżę mają Korbanki za Fendta? Przy okazji podaj wysokość marży we wszystkich porównywalnych firmach konkurencyjnych jakie znasz (chodzi mi o te marki, które Twoim zdaniem są konkurencyjne do Fendta). Jeśli tak się orientujesz w marżach, to prosimy o więcej informacji, ile zostawiają sobie inni.

 

jak tam korbankowicze w innych terenach? u mnie idzie im kiepsko, ceny kosmiczne wiec nik nie kupuje od nich bo tu sami ziemianie a nie ludzie z księzyca niech korbanek sprzedaje te fendty z normalna marza a nie zydowska...to i zbyt bedzie......przy tej oplacalnosci nie wroze mu nic dobrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie taki djabeł straszny jak wy tam też są ludzie i monosema można kupić w ciekawej cenie operują cennikiem oryginalnym francuskim, a nie malowanym jak dawniej w agromach jak chcesz sam spróbój.

Wystarczy zapytać a nie poluwać.

Jak ktoś chce to zawsze w życiu sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

odpowiedz o marzach...

gosciu....., wiem dobrze jakie sa marze:)))))))), chyba jakis od korbanka bo mowi z takim ryjem wykrzywionym i gniewnym, prosty przyklad gosciu, ciagnik w 2005 kosztuje x, przychodzi rok 2006 i dostaje cene na rocznik 2005 o 15% mniejsza gosciu i co gosciu myslisz ze korbanek wyprzedaje po kosztach gosciu??? nie gosciu, bo nie jest producentem gosciu......naklada gosciu tak duza marze gosciu zeby miec z czego zjezdzac gosciu:))))))))) i proste on na perwno do interesu nie dolozy gosciu, tymczasem gosciu......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kolejny do tego GOSCIA...

gosciu,w JD zarabiaja 1500 euro na ciagniku gora 2 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

niezly interes

facet chce kupic kombajn, uzgadnia cene i jest zadowolony, przypadkiem trafia na nasze forum i troche czyta i postanawia zrobic stary numer spryciarski a mianowicie dzwoni do korbankowa jako inny facet podaje inna lokalizacje i mowi ze chce kupic kombajn (w konfiguracji identycznej jak poprzednia rozmowa ze sprzedawca dhk) i co sie okazuje.....ano sioe okazuje ze niezla roznica cenowa.......i o czym tu mowic jak miedzy jednym a drugim sprzedawca jest roznicy 10 tys ojro......zero współczucia dla rolnika...a co on ma "perły" tym kombajnem kosić? bo jak tak to moze tyle przepłacać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

JD ( dealer) w zalezności od sprzedaznej maszyny ma ok 8 - 10 % marży. Taką zama kwotę ma generalny importer.Cennik jest jeden dla wszystkich dealerów - jeden da większy rabat inny mniejszy stąd moga byc róznice cen.

 

Wiara w to że maja 1500 EUr na ciagniku mija się chyba z prawdą - z taką marżą nie urzymaliby firmy.

 

kolejny do tego GOSCIA...

gosciu,w JD zarabiaja 1500 euro na ciagniku gora 2 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

sprzedawcy zetorów mają 12% jak dobrze gadasz to 6-7opuszczą więcej chyba nie moga bo to sa małe kwoty (najwiekszy z zetorów kosztuje chyba ok 170tys )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jest ale pamietajcie jeszce o tym ze 40% od tego zysku musza oddac fiskusowi takze naprawde malo zarabiaja. Praktycznie na ciagniku maja 3-4%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
dokładnie tak jest ale pamietajcie jeszce o tym ze 40% od tego zysku musza oddac fiskusowi takze naprawde malo zarabiaja. Praktycznie na ciagniku maja 3-4%

no prosze jaki rzecznik handlarzy zetorków sie znalazl!

za ten sprzet który sprzedaja to powinni rolnikom dopłacać ze chca nimi pracowac!!!!!!

to forum jest dla rolnikow a nie dla sprzedawcow maszyn oni niczym sie nie przejmuja tylko podnoszą ceny!

40% skad te bzdury wzioleś, jaka to skala podatkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

smiejesz sie z zetorów a moze sam jezdzisz starym a Ursusem 4011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka jest teraz skala podatkowa, ale jak kupowałem prase i inne maszyny w 2003 to gosc powiedział mi ze okolo 40% mu wylatuje z portfela do fiskusa. A jak nie wiesz to ci przypomne ze im wiekszy mam zysk tym wieksza stawka obowiazuje w Polsce. Nie wiem jak terz jest najwyzsza????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
nie wiem jaka jest teraz skala podatkowa, ale jak kupowałem prase i inne maszyny w 2003 to gosc powiedział mi ze okolo 40% mu wylatuje z portfela do fiskusa. A jak nie wiesz to ci przypomne ze im wiekszy mam zysk tym wieksza stawka obowiazuje w Polsce. Nie wiem jak terz jest najwyzsza????

Skoro nie wiesz to nie pisz głupot! Podatek dochodowy wynosi 19% a handlarze zawsze będą płakali jak im ciężko i trudno sie sprzedaje a z drugiej strony ci wszyscy "biedac" co moga wrzucaja sobie w koszty i korzystaja z funduszy pośrednio (przez rolników) i bezposrednio.

Na drugi raz nie pisz o ich bezinteresowności!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jaka jest teraz skala podatkowa, ale jak kupowałem prase i inne maszyny w 2003 to gosc powiedział mi ze okolo 40% mu wylatuje z portfela do fiskusa. A jak nie wiesz to ci przypomne ze im wiekszy mam zysk tym wieksza stawka obowiazuje w Polsce. Nie wiem jak terz jest najwyzsza????

Skoro nie wiesz to nie pisz głupot! Podatek dochodowy wynosi 19% a handlarze zawsze będą płakali jak im ciężko i trudno sie sprzedaje a z drugiej strony ci wszyscy "biedac" co moga wrzucaja sobie w koszty i korzystaja z funduszy pośrednio (przez rolników) i bezposrednio.

Na drugi raz nie pisz o ich bezinteresowności!!!!

No właśnie Gościu skoro nie wiesz to nie pisz głupot w Polsce najwyzsza stawka podatku dochodowego to właśnie 40%, a jak nie wierzysz to sprawdż gdzie trzeba , a potem się wypowiadaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...