Skocz do zawartości
mikruss

Co lepsze do pomiaru pól??

Rekomendowane odpowiedzi

Surey Area3 - jest ok menu w j. polskim co najważniejsze da się tym mierzyć pola.

Ale do Mierniczego czy AgroPomiaru się nie "umywa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPS Area Calculation - super program i bardzo dobra dokładność, dużo opcji, można przenieść pomiary do komputera, wydrukować etc. - POLECAM.

 

Surey Area3 - program ubogi, mała dokładność, nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawiłem się ostatnio programem oziexplorer

Zrobiłem to w celach raczej edukacyjnych gdyż nie mam co mierzyć nie posiadam gospodarstwa raczej ma mi to służyć do turystyki ale nie omieszkałem przetestować pomiarów powierzchni

Zrobiłem przy okazji instrukcję (dla blondynki) powiedzmy

Poniższy link to moje opracowanie nikogo nie namawiam do sciągania nielegalnego oprogramowania jest to tylko instrukcja co i jak mojego autorstwa

 

Wgranie oziexplorer LARK 35.4 bez odblokowywania urządzenia!!!

http://rapidshare.com/files/187822002/Pomiar_powierzchni_LARK_35.4.doc

 

obliczanie pola w oziexplorer na komputerze

http://rapidshare.com/files/188404256/Obliczanie_pola_powierzchni_p_l_na_komputerze.docx

 

opracowuję jeszcze kalibrację map

 

może niektóre rzeczy idzie zrobić inaczej proszę o uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o dokładności pomiarów wykonanych na podstawie zdjęć satelitarnych (tudzież lotniczych) na geoportalu, tego samego narzędzia używa ARiMR i w moim przypadku powierzchnia wymierzona na zdjęciu odchyla się o ok 3% od wypisu (na moją niestety niekorzyść); czy mogę prosić kogoś z Was o wymierzenie jakiejś kształtnej działki za pomocą geoportalu i wskazanie czy wynik odchyla się od rzeczywistości czy też nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziłka ma 0,71ha a na geoportalu wyszło 0,708, na drugiej działce tez wyszło podobnie ale na 4 działkach powyżej 3ha wynik sie nie róznił niż 1ar. więc nie jest tak żle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pobawiłem się ostatnio programem oziexplorer

Zrobiłem to w celach raczej edukacyjnych gdyż nie mam co mierzyć nie posiadam gospodarstwa raczej ma mi to służyć do turystyki ale nie omieszkałem przetestować pomiarów powierzchni

Zrobiłem przy okazji instrukcję (dla blondynki) powiedzmy

Poniższy link to moje opracowanie nikogo nie namawiam do sciągania nielegalnego oprogramowania jest to tylko instrukcja co i jak mojego autorstwa

 

Wgranie oziexplorer LARK 35.4 bez odblokowywania urządzenia!!!

http://rapidshare.com/files/187822002/Pomiar_powierzchni_LARK_35.4.doc

 

obliczanie pola w oziexplorer na komputerze

http://rapidshare.com/files/188404256/Obliczanie_pola_powierzchni_p_l_na_komputerze.docx

 

opracowuję jeszcze kalibrację map

 

kalibracja mapy oziexplorer

http://rapidshare.com/files/196047796/Kalibracja_map.rar

 

teraz pozostaje przygotować to jak taka mapę wrzycić do navi

 

a propos dokładności są pewne rozbieżności jeżeli ktoś zdecyduje się na taki rodzaj pomiarów proponuję wrzucać więcej punktów i każdą działkę mierzyć 2 może 3 razy wstawiając punkty trochę w innych miejscach i wyciągać średnią

ogolnie wypadło dobrze

ale pamiętajmy jaka mamy dużą działkę i myślmy co robimy....

może niektóre rzeczy idzie zrobić inaczej proszę o uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników. Od dłuższego czasu poszukuje i testuje programy do pomiarów powierzchni pól. Udało mi się znaleźć tylko wersję demo:

-Mierniczy 2008: http://www.mierniczygps.pl/Download.aspx

Program nie chce mi znaleźć sygnału-miał ktoś podobny problem??

Zrobiłem wyszukiwanie automatyczne i szuka i szuka i nic.

-AgroPomiarGPS:: http://megaart.pl/agropomiargps.php

Działa mi dobrze tylko że w wersji demo można dla jednego gospodarstwa dokonać jednego pomiaru. Jest to trochę uciążliwe.

Znalazłem jeszcze jeden program nazywa się geozasiewy- ale mi nie działa.

Po długich poszukiwaniach znalazłem odpowiedni program:

- Arc Pad-na urządzeniu instaluje się w jeżyku angielskim natomiast na kompie jest po polsku. Więc proponuję najpierw poćwiczyć na kompie a potem na PDA.

Programem można robić cuda:

-pomiary pow.

-wgrywać podkłady wektorowe

-zapisywać współrzędne do pliku (geotagi)

Znalazłem pełną wersję ale nie wiem czy mogę tu podać linka??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w tym kraju ludzie naucza się płacić za czyjąś wiedzę ... ? no koments !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy w tym kraju ludzie naucza się płacić za czyjąś wiedzę ... ? no koments !

Kiedy w tym kraju ludzie nauczą się dzielić swoją wiedzą, zrobić coś bezinteresownie, a nie widzieć wszystko tylko w aspekcie materialistycznym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hiras - ludzie na całym świecie kształcą się, a potem za swoje myśli twórcze - patrz w Twoim przypadku oprogramowanie żądają zapłaty. O czym ty mówisz? O jakiej bezinteresowności - w przypadku kradzieży praw autorskich !! Dostajesz wersje demo programu to widzisz co on sobą reprezentuje ! A z Twoich oczekiwań i postów jasno i wyraźnie przebija się chęć otrzymania czegoś za darmo - patrz "nielegalnie czyli piracko"!!

Sorry ale nie zrozumiem i dalej podtrzymuję "no comments .." (przepraszam za błąd we wcześniejszym poście - ale słownik zamienił mi literki)

Bezinteresownie to w czasach PRL-u chodziłeś na obchody 1 Maja !

A za wiedzę trzeba płacić, takie życie.

Mam nadzieję, że inni użytkownicy tego forum wiedzą o co mi chodzi, bo jak widać rad i porad raz lepszych a raz gorszych nie żałuję ale nienawidzę "kradzieży" praw autorskich !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro8038-Każdy ma prawo do swojego zdania-obecnie planuję zakupić program do zarządzania gospodarstwem i nie na wszystko starczy pieniędzy-więc szukam innych rozwiązań:) Zatem proszę o pomoc w doradzeniu najlepszego oprogramowania do zarządzania gospodarstwem rolnym-kupię oryginalne.

Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

P.S.

Jakby ktoś potrzebował 2,3 strony wniosku o dopłaty bezpośrednie na rok 2009 w Excelu to proszę pisać. Wiadomo że wnioski są spersonalizowane ale w razie jakiś zmian we wniosku trzeba robić go ręcznie. Polecam zatem wniosek w formie elektronicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Służę pomocą w sprawach związanych z dopłatami bezpośrednimi ponieważ od 5 lat pracuję jako podwykonawca ARiMR do kontroli gospodarstw rolnych w ramach systemu ASCI. Instrukcję kontroli mam w jednym palcu-jeżeli ktoś ma jakieś pytania proszę pisać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piractwo kwitnie dlatego ze sa za drogie programy ,mi osobiscie program do Pomiaru powierzchni służy tylko raz w roku i korzystam z niego tylko jeden dzień dlatego dla mnie jest głupota płacić olbrzymie pieniądze za jeden dzień korzystania bardzo profesjonalnie podchodzi do tego firma która stworzyła program ozi Explorer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piractwo kwitnie dlatego ze sa za drogie programy ,mi osobiscie program do Pomiaru powierzchni służy tylko raz w roku i korzystam z niego tylko jeden dzień dlatego dla mnie jest głupota płacić olbrzymie pieniądze za jeden dzień korzystania bardzo profesjonalnie podchodzi do tego firma która stworzyła program ozi Explorer

 

Popieram kolegę. Program do pomiarów powierzchni pól jest wykorzystywany max 2-3 dni w roku. Płacić średnio koło 1 000 zł za 2-3 dni to lekka przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy program do pomiaru pól na Pocket PC widziałem na stronie http://www.numerus.net.pl/, nazywa się Grunt, przynajmniej tak wynika z opisu na stronie. Cena jest kilka razy niższa niż innych podobnych programów. Żałuję, że nie mogę pobawić się chociaż demo, bo dopiero myślę o zakupie jakiegoś Pocketa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program do którego podałeś linka to Ozi Explorer-świetny program ale już był opisywany. Ale dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pośpieszyłeś się ze swoją wypowiedzią, a nie przeczytałeś dokładnie ani mojego postu, ani nie obejrzłeś tej strony. Nie chodziło mi o Oziexplorer tylko o całkiem niezależny program GRUNT. Trzeba wybrać z menu "Oferta programów" to będzie widać więcej, i użyć przewijania strony.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie-mój błąd. Dzięki. Ściągnę i przetestuje. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...