Skocz do zawartości
Liberacki

Kabiny w ciągnikach.

Rekomendowane odpowiedzi

nawet nieżle to wygląda... sam tez mam takiego "potwora" z turem na etacie oborowego i zależy mi, żeby był niski. chcę mu założyć orurowanie ze starej kabiny tzw. orzeszka. chodzi mi bardziej o to, żeby było gdzie założyć halogeny niż o daszek, ale i on czasem się przyda.

a gdzie przykręciłeś swój daszek? czyżby tam, gdzie się przykręca orzeszka? bo na tym zdjęciu wydaje się jakaś szersza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyba jest chyba ori od c360 a przykrecone jest do rury ktora przechodzi przez obudowe sprzegla i do niej dorobilismy wzmocnienie tura(rame od przodu silnika)do gory ida rurki i w nia wkladana jest szyba a do ramki szyby daszek.a z tylu laczy blotniki profil i z niego wychodza bolce do gory.prad do wycieraszki jest na kostce zeby szybko rozpiac.taki patent ojciec chcial bo on najczesciej jezdzi.a mamy obornik z kurnikow co miesiac i w zimie tez trzeba jezdzic.a do kurnika sie nie miesci z kabina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim MFie mam wstawioną z tyłu pleksę zamiast szyby. Ostatnio pleksa pękła. Chciałbym zamówić gdzieś szybę (raczej pod wymiar docinaną bo oryginał pewnie trochę kosztuje a kiedyś słyszałem coś o jakiejśfirmie, która takie szyby robi. Dodam że szyba jest płaska)

Jednak do tej szyby chciałbym jeszcze zamontować mechanizm do wycieraczki (montowany na szybie). Ma ktoś może pomysł, skąd takie ustrojstwo można dostać, najlepiej używane? i może ktoś coś wie o takich firmach, które robiątakie szyby??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanizm wycieraczki mysle że tani bedzie od ztorów seri super, proxima, fortera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematy moim zdaniem przepisy nie powinny działac wstecz jesli traktor był kiedys juz dopuszcziny do ruchu to teraz niech nie wciskaja kabin jedynie nowe ciagniki niech juz to maja a nie za musimy dokupic kabine lub stelarz bo komus sie to spodobalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki i pozdrawiam

Ja wpadłem na genialny pomysł bo usłyszałem że można wygłuszyć kabinę by była cichsza. Zajęło mi to dwa dni wymontowałem siedzenie i wewnętrzne osłony nadkoli i inne a następnie włożyłem izolacje i wszystko poskręcałem do kupy. Jakie moje było zdziwienie jak efekt był zerowy, a kabina w nowym ciągniku z 2005 roku. Tylko się narobiłem . Odradzam to każdemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W swoim MFie mam wstawioną z tyłu pleksę zamiast szyby. Ostatnio pleksa pękła. Chciałbym zamówić gdzieś szybę (raczej pod wymiar docinaną bo oryginał pewnie trochę kosztuje a kiedyś słyszałem coś o jakiejśfirmie, która takie szyby robi. Dodam że szyba jest płaska)

Jednak do tej szyby chciałbym jeszcze zamontować mechanizm do wycieraczki (montowany na szybie). Ma ktoś może pomysł, skąd takie ustrojstwo można dostać, najlepiej używane? i może ktoś coś wie o takich firmach, które robiątakie szyby??

 

Kazdy szklarz taka szybe Ci dotnie na wymiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kazdy szklarz taka szybe Ci dotnie na wymiar.

 

Hartowanej szyby nie dotniesz bo rozsypie się na kawałki, a innych do kabin się nie zakłada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam pleksę ( tylko nie przykręcaj jej do kabiny "na sztywno" bo zawsze Ci pęknie ) najlepiej dorobić do niej zawiasy lub osadzić ją w oddzielnej ramce - wtedy naprężenia są mniejsze i pleksa dłużej wytrzyma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, chociaż ekspertem nie jestem, możesz jeździć bez kabiny, weźmy np auta cabrio, tam nie ma przeciwskazań do jazdy bez dachu, wiesz co ? zadzwoń na 997 i zapytaj,powaznie pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem dewagacjii, ma być kabina czy nie, przecież w głównej mierze chodzi o bezpieczeństwo, ale również i komfort pracy, deszcz, śnieg, słońce itd.. A co do wyciszenia kabiny to jedynie jest efekt na plus jeżeli w danym modelu ciągnika da się zrobić kabinę która jest postawiona na podzespołach traktora, a nie jak do tej pory większość kabin nawet tych komfortowych do starszych modeli ursusa nie ma wiele z komfortem, dlaczego?- ano dlatego że żadna kabina do c-330, czy c- 360 nie jest szczelnie zamknięta od dołu czyli nie posiada podłogi. I moim zdaniem hałas wewnątrz takich kabin był, jest i będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kazdy szklarz taka szybe Ci dotnie na wymiar.

 

Hartowanej szyby nie dotniesz bo rozsypie się na kawałki, a innych do kabin się nie zakłada.

 

Ja wlasnie zalozylem zwykle dociete do drzwi w Zetorze i jakos jezdzi, juz wczesniej tak robilem i nie mam do tej pory problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kazdy szklarz taka szybe Ci dotnie na wymiar.

 

Hartowanej szyby nie dotniesz bo rozsypie się na kawałki, a innych do kabin się nie zakłada.

 

Ja wlasnie zalozylem zwykle dociete do drzwi w Zetorze i jakos jezdzi, juz wczesniej tak robilem i nie mam do tej pory problemow.

a mi dolna szyba w dźwiach pękła{zwykła} jak wiatr zawiał i trzasnoł to niebezpieczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy produkuje jakaś firma kabiny do C-330 z podłogą?? Jeżeli nawet nie to jaką fimę byście polecali???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Możecie poradzić jaką kabinę wybrać? Jaki producent? Jest tego sporo, a nie chcę wtopić.

 

To co mnie interesuje:

- kabina bez błotników - chce zostawić oryginalne

- musie dobrze pasować do oryginalnych błotników - aby nie było problemów

- tylną kurtynkę, plandekę żeby miała

- jak najtaniej (o ile to możliwe) - nie chcę podwajać wartości ciągnika

 

 

Napiszcie proszę co założyliście u siebie i czy jesteście zadowolenia. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...