Skocz do zawartości
Piotru$

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

mieszkam niedaleko Bychawy i planuje zrobic kurs na prawo jazdy. Jakie polecicie mi osrodki z okolicy lub lublina. Pytam sie bo wiem ze jest duzo osob z lubelskiego i chcialbym zaczerpnac troche info. I prosze o wasze opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno od nowego roku prawko na C i wyzsze kategorie ma drastycznie zdrozec (kurs i egzaminy) slyszeliscie cos o tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a slyszeliscie o tym ze trzeba bedzie od 1 stycznia 2008 odpowiadac ustnie na 2 pytania przed komisja egzaminacyjna?? mi sie wydaje ze to tylko bujda ale kto dzis wie co ten rzad wymysli jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj zdałem kat.C(cieżarowe) za 3x ale jestem zadowolony ze mam to za sobą i już się zapisałem na C+E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie jak teraz wygląda sprawa z kat. T??

zamiast T zrób B+E jak masz b to bedziesz miał bez teori egzamin sama jzda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mieszkam niedaleko Bychawy i planuje zrobic kurs na prawo jazdy. Jakie polecicie mi osrodki z okolicy lub lublina. Pytam sie bo wiem ze jest duzo osob z lubelskiego i chcialbym zaczerpnac troche info. I prosze o wasze opinie

 

 

Z tego co wiem, wysoka zdawalność jest w Siedlcach (ludzie z Wawy przyjezdzają tam zdawać), więc warto moze tam zdawac, tyle ze trzeba oczywiście parę godzin tam pojezżić bo szczerzee mówiac Siedleckie ulice są trochę dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam ośrodków LOKu

Mało kto teraz robi teraz kat. T, z tego względu że lepiej opłaca się B+E lub C.

Z tego co słyszałem to egzamin praktyczny na kat. T jest trudny.

 

"W samochodach egzaminacyjnych pojawiły się kamery lecz koperty nie zniknęły"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już B a w tym roku planuję zrobić E do B. Moim zdaniem kat. T się nieopłaca, bo mając ją można jeździć tylko ciągnikiem. Atak będę mógł ciągnikiem, samochodem i ciągnikiem z przyczepami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie polecam ośrodków LOKu

Mało kto teraz robi teraz kat. T, z tego względu że lepiej opłaca się B+E lub C.

Z tego co słyszałem to egzamin praktyczny na kat. T jest trudny.

 

 

Zalezy dla kogo. Jak ktoś jeżdzi ciągnikiem i w miarę sobie radzi z przyczepą to jest tak samo trudny jak B. Ja zdalem za pierwszym a największy problem to stres.

A tak w ogóle to ile teraz kosztuje E do B, bo ja za T zapłaciłem 600 zł (normalnie 800 ale robiłem 2 kategorie i miałem zniżkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kategoria B jest na samochód osobowy, a dopuszczalna masa całkowita jaką mozna prowadzic z ta kategoria to 3,5 wiec nawet jak masz E do B to NIE MOZESZ przekraczac 3,5 tony, kazdy gliniarz z drogówki to wie i moze (powinien) sie przyczepic jezeli bedziesz jechał ciągnikiem z przyczepą ktora ma w dowodzie rejestracyjnym mase calkowita np 2 tony + masa ciagnika!!!!!! Więc panowie jak sie nie znacie to nie to nie wprowadzajcie innych w bład. Na dobrą sprawe wiekszy bus z laweta tez odpada ale oczy na to przymykaja, ale nie znaczy to ze jezdzac tak nie łamiecie prawa. Wyobrazacie sobie 180 konny ciagnik z przyczepa 25 tonowa na kategorii B+E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamilowicz - ztego co się dowiadywałem w zeszłym roku W jednym ośrodku i w WORDzie, to B+E wystarcza na ciągnik z KAŻDĄ przyczepą a samym B można jeździć z przyczepą 3,5t. Chyba żeby się w ciągu tego roku przepisy zmieniły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tak jest kategoria b+e zastępuje t i ja na takiej kategorii smigam zestawem o łącznej masie ponad 30 ton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gedii - czyli obecnie, gdy mam tylko B to mogę jechać z pustą przyczepą (ew. z niewielkim ładunkiem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Prawo jazdy kategorii "B" uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla, pojazdem z przyczepą lekką (do 750kg.) oraz ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym.

Ciągnikiem można jeździć z maszynami zawieszanymi i z małą przyczepką i tu pewnie jej waga jest taka sama jak w przypadku samochodu - 750kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@gedii - czyli obecnie, gdy mam tylko B to mogę jechać z pustą przyczepą (ew. z niewielkim ładunkiem)?

mi mówili żena b można tylko z jedno osiówką i to nie za dużą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do geddi na samym B to mozesz jezdzic do 3,5 T masy całkowitej to znaczy ze czy przyczepa pusta czy ful ładunek nie wazne. Wazne co ma napisane w dowodzie DMC CZYLI DOPUSZCZALNA MASA CAŁKOWITA jezeli ma powyzej 3,5 T to nie mozesz jej ciagnac nawet na pieszo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...