Skocz do zawartości
Piotru$

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

do geddi na samym B to mozesz jezdzic do 3,5 T masy całkowitej to znaczy ze czy przyczepa pusta czy ful ładunek nie wazne. Wazne co ma napisane w dowodzie DMC CZYLI DOPUSZCZALNA MASA CAŁKOWITA jezeli ma powyzej 3,5 T to nie mozesz jej ciagnac nawet na pieszo

prawo jazdy kategorii B - uprawnia do kierowania:

 

 

pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla,

pojazdem j.w. z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,

ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym(tu nie ma kategorii wagowej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i dalej tak jest

To super:D za dwa lata se zrobie i będe legalnie śmigał do szkoły C-330M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oDebra1 łem prawko

Posiadam kategirie:

A, B, B+E, C, C+E, i uprawnia mnie to na kategorię T

Posiadałem już kategorie A, B

Podczas tego roku szkolnego zrobiłem C, C+E

Wyszło mi to ok 3000 zł

Kolesiowi 2500 zł

Lekarz 100 zł

i egzamin C, i C+E 400 zł (po 200 zł)

Także teraz uwaga na drogach Hahahaha

 

Pozdro dla eRolników i samotnych Farmerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cena taka jaką ja zapłaciłem za kursy w sumie C i C+E 3000 zeta.

Egzaminy to samo, ale lekarz 30 zł.

Pozdrowienia dla braci żyjących w kabinach XXL Globtrotter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 15 lat i od 16 mozna isc na prwojazdy ciągnikiem??ile kosztuje takie cos jestem z leszczyńskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie :

1 Czy to prawda ze na kategorii B mozna jezdzic ciagnikiem z maszynami rolniczymi oraz przyczepa jednoosiowa ??

2 Czy to prawda ze na kategorii B+E mozna jezdziec ciagnikiem TYLKO z jedna przyczepa dwuosiowa ??

3 Czy to prawda ze na kategorii T mozna ciagnac juz 2 przyczepy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 tak

2 z dwiema przyczepami

3 to chyba normalne że na T mozesz z dwoma przyczepami smigać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 tak

2 z dwiema przyczepami

3 to chyba normalne że na T mozesz z dwoma przyczepami smigać

 

Dzieki za odpowiedz człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi ( T mnie nigdy nie interesowało a na B+E można śmigać osobówką z lawetą, kempingiem, wieksza przyczepką do osobówki)

 

Pozdrowienia dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdałem dzisiaj c+e(za pierwszym) a jak zdawałem C to za trzecim razem a 0,5 roku temu robiłem B. w pół roku machnołem 3 kat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktoś opisac jak wyglada egzmin na C?? mam juz kat B i chciałbm miec C jak wyglada egzamin.. jest jakas jazda na placu co trzeba robic??, tak samo trzeba jeździc po mieście jak na B?? ile treraz czasu sie jeździ po mieście??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egzamin teoretyczny potem placyk czyli OC-opsługa codzienna(gdzie co jest i świeci w pojeździe) jazda po łuku i dodatkowo się losuje dwa manewry( garaz przodem lub tyłem parkowanie skośne przodem ,parkowanie równoległe tyłem tagzwana "zatoczka" zawracanie na trzy, ruszaniem z recznego na wniesieiu) i póżniej jazda w ruchu ulicznym jakieś 30-40minut to już zależy od egzaminatora. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdałem dzisiaj c+e(za pierwszym) a jak zdawałem C to za trzecim razem a 0,5 roku temu robiłem B. w pół roku machnołem 3 kat.

 

Weź mi coś powiedz bo tak się zastanawiam czy tak strasznie przepisy się zmieniły czy to prawko załatwiane miałeś bo z tego co ja się orientuje to żeby robić C to B trzeba mieć conajmniej rok, podobno teraz na egzamin czeka sie miesiąc więc jak zdaleś dopiero za 3 razem to masz trzy miechy kurs trwa dobre kilkanaście tygodni ( wykłady + jazda ) więc nie bardzo rozumiem jak zrobiłeś 3 kategorie w ciągu pół roku Chyba że źle napisałeś i chciałeś powiedzieć że jedną kategorie robiłeś pół roku i w sumie zajęło ci to 3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
egzamin teoretyczny potem placyk czyli OC-opsługa codzienna(gdzie co jest i świeci w pojeździe) jazda po łuku i dodatkowo się losuje dwa manewry( garaz przodem lub tyłem parkowanie skośne przodem ,parkowanie równoległe tyłem tagzwana "zatoczka" zawracanie na trzy, ruszaniem z recznego na wniesieiu) i póżniej jazda w ruchu ulicznym jakieś 30-40minut to już zależy od egzaminatora. Powodzenia

 

 

 

Kolego to jest napewno opis egzaminu na C??? bo to dokładnie to samo co na B, nie pomyliłes sie??? czy moze rzeczywiście na obie kategorie sa te same punkty do zaliczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na B niczego się nie losuje, parkowanie wykonuje się na mieście (obowiązkowo 2 typy) jakie? - to zależy od egzaminatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź mi coś powiedz bo tak się zastanawiam czy tak strasznie przepisy się zmieniły czy to prawko załatwiane miałeś bo z tego co ja się orientuje to żeby robić C to B trzeba mieć conajmniej rok, podobno teraz na egzamin czeka sie miesiąc więc jak zdaleś dopiero za 3 razem to masz trzy miechy kurs trwa dobre kilkanaście tygodni ( wykłady + jazda ) więc nie bardzo rozumiem jak zrobiłeś 3 kategorie w ciągu pół roku Chyba że źle napisałeś i chciałeś powiedzieć że jedną kategorie robiłeś pół roku i w sumie zajęło ci to 3 lata

 

"człowieku załatwić to se możesz córke sołtysa na noc". a można robić prawko na C jak masz w reku prawko z kat B musisz swoje informacje ponowić. a egzaminy na C czekałem 2 tygodnie bo jest mniej chętnych jak na B i nie myśl sobie ze kozacze tym ze mi sie udało pozdawać te egzaminy bo napewno sam robiłeś kiedyś prawko i wiesz ile to kosztuje nerwów i czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz do nokia

na c masz wszystkie manewry na placu a na b na placu masz tylko łuk.

inne testy inne auto i egzaminatorzy już inaczej patrzą bo jedziesz większym autem i najcześciej za małą ostrożność ulewają . a masz racje egzamin na C jest bardzo podobny jak na B taka sama procedura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"człowieku załatwić to se możesz córke sołtysa na noc". a można robić prawko na C jak masz w reku prawko z kat B musisz swoje informacje ponowić. a egzaminy na C czekałem 2 tygodnie bo jest mniej chętnych jak na B i nie myśl sobie ze kozacze tym ze mi sie udało pozdawać te egzaminy bo napewno sam robiłeś kiedyś prawko i wiesz ile to kosztuje nerwów i czasu

 

no nie wiem jak bardzo ta ekipa rządząca pozmieniała przepisy ale ja musiałem mieć B przez rok zeby móc zdawać na C. I wtedy to bylo dobre bo zanim młody opanował samochód mały to dopiero szedł na duzy. A teraz wez takich młokosów co dopiero co zrobili B i idą na C jak jeszcze nie maja pojecia o jezdzie ( nie bierz do siebie ale taka jest prawda bo dopiero jezdzac samochodem osobowym nabierasz wprawy) a jak robilem prawko to zeszlo mi okolo 3 miechy bo 20 godzin wykladów ( po 3 godz tyg) , jazda ( 2 godz dziennie/jakies 6 na tydz) to juz masz 10 tyg a na egzamin czekalem 2 tygodnie ( tak jak pisalem okolo 3 miechy) a teraz podobno zwiekszyli liczbe godzin na kursach dwukrotnie. Dlatego bylem zdziwiony tym co napisales

PS sołtys u nas we wsi ma tak brzydka córke ze hej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jest 30 godziny a z ciężarowe auto mam we krwi ojciec zaczynał od stara kupionego z PKSu i już jakieś 3 lata śmigam po polach Liazką z przyczepą(i nie czuje się doświadczonym kierowcą) bo w naszym gospodarstwie jest to podstawowy środek transportu plonów a ja jak robiłem prawko na C to dojeżdzałem do ośrodka nuki jacdy 36km bo bliżej nie ma i jak jeżdziłem to po minimum 3 godziny dziennie i to był 2 razy w tyg może dlatego tak szybko poszło no i jeszcze żniwamnie goniły żeby pośmigać z ziarnem a przepisy w naszym kraju zmieniają się z dnia na dzień zależy co się politykom przyśni brat kiedyś też właśnie robił tak jak ty mówisz

zycze Tobie szerokości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale teraz ludzi robi prawko ja dopiero teorie skonczylem i czekam na jazdy, ktore zaczne dopiero w nastepny poniedzialek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jestem w temacie ponieważ syn próbował zdawac(no niestety nie udało mu się).Wszystko kosztuje 600+150 (kurs i egzamin).Sam egzamin nie jest prosty ,masz ograniczony czas wykonywania czynności 5minut,jazda po łuku do tyłu z przyczepą-80m.No i oczywiście wypad na miasto ,ale to prawdopodobnie zależy od egzaminatora.Ale nie przejmuj się gdy nie zdasz za pierwszym razem ,bo mało kto zdaje za pierwszym podejściem.A tak na marginesie ciekawa jestem czy ten kto wymyślił to zadanie jest w stanie przejechac 80m do tyłu z przyczepą 2-osiową.Bo ojciec będzie stał z zegarkiem i mierzył czas synowi jak wjeżdża do stodoły czy obory tyłem - głupota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, co mi grozi za to, że jeżdżę tzw. "polnymi drogami" ciągnikiem z przyczepą, a posiadam tylko kategorię 'B'.

 

No i w ogóle jak to jest ze światłami i pneumatyką na tych drogach ("polnych"), też muszą być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam kategorię "B" i bywa że jadę po polnych drogach ale nie trafiłam na nie proszonych gości.Jeżeli chodzi o światła to prawdopodobnie nie muszą byc włączone na polnej drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mająć kategorię B można jezdzć samym ciągnikiem po szosie nawet jak jego waga przekracza 3,5t ale tylko poniżej 30km/h jeżeli chodzi o polne drogi to można jezdzić bez włączonych swiateł a pnełmatyke to lepiej podłąyć do przyczepy jak sie jedzie z cięzarem masz pewność ze wyhamujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...