Skocz do zawartości
Piotru$

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

kolega byl na bezrobociu i poszedl na taki kurs za free.jest warunek ktos musie sie podpisac ze cie potem przyjmie do pracy po darmowym kursie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie robię (a właściwie już skończyłem, teraz czekam na egzamin) kurs na prawo jazdy kat. C dzięki urzędowi pracy, u nas to organizowali kurs grupowy, gdzie nie trzeba od razu gdzieś pracować. Druga "rodzaj/typ", to urząd pracy organizuje kurs, tzw. indywidualny, wtedy, jeśli nie masz odpowiednich papierów/doświadczenia, a znajdziesz pracodawcę, wtedy dany pracodawca podpisuje umowę w urzędzie pracy, że po ukończeniu kursu przyjmie daną osobę do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już coś wiem urząd pracy,

pomyślimy ciekawe co tam u mnie w Suwałkach by powiedzieli.

 

a jaki kierownik w urzędzie się tym zajmuję??

 

ja nie wiecie czy np. izby rolnicze sie tym zajmują coś kiedyś o tym słyszałem??

 

pozdrawiam i dzięi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
T- ciagnikiemz przyczepą a B+E??????????

 

Prosze o pomoc

B+E -> dostawczy(bus) + laweta

T -> ciągnik + 2 przyczepy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B+E -> dostawczy(bus) + laweta

B+E zastępuje T ale na T i na B+E jest ograniczenie tonażowe. o ile dobrze pamiętam to 27 ton masy całkowiej zespołu pojazdów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ten dostawczy(bus) to tez moze byc bus przewozacy osoby??

ale tylko do 9 osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to jest t4

O ile się orintuje to wolksvagen transporter

B+E daje że możesz jeżdźić ciągnikiem rolniczym z dwoma przyczepami oraz autem osobowym z wiekszą przyczepką (masa jest wbita w dowód rejestracyjny auta). A samo T że tylko ciągnikiem + przyczepy tylko ten tonaż co mod wcześniej podawał. Bus do 9 osób. Najcześciej zdaje się z lawetą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prawo jazdy kategori:

- B uprawnia do kierowania samochodem do 3,5 t, bus do 9 osób,

- B+E bus lub osobówka z lawetą, ciągnik z przyczepą lub przyczepami,

- T tylko ciągnik z przyczepą i przyczepami.

 

848c62cc004e9788m.jpg

 

55514f029497a8bcm.jpg

 

 

Źródło: www.wordpila.top.pl

 

W zakładce W.O.R.D. jest galeria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy można byc zatrudnionym jako traktorzysta z kategoria B+E??? czy trzeba mieć wyrobiona kategorie T żeby móc pracować w jakiejś firmie usługowej czy nawet u kogoś w gospodarstwie jako traktorzysta???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy można byc zatrudnionym jako traktorzysta z kategoria B+E??? czy trzeba mieć wyrobiona kategorie T żeby móc pracować w jakiejś firmie usługowej czy nawet u kogoś w gospodarstwie jako traktorzysta???

Jesli do pracy, w firmie badz u rolnika, konieczne prawojazdy kategorii T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy można byc zatrudnionym jako traktorzysta z kategoria B+E??? czy trzeba mieć wyrobiona kategorie T żeby móc pracować w jakiejś firmie usługowej czy nawet u kogoś w gospodarstwie jako traktorzysta???

Jesli do pracy, w firmie badz u rolnika, konieczne prawojazdy kategorii T

dzięki, czyli raczej z B+E nie mam co liczyc że ktoś mnie przyjmie??? a jest to gdzieś w jakimś kodeksie napisane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodeks Drogowy.

 

Art. 88. 1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym jest prawo

jazdy określonej kategorii.

2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:

1) kategorii A - motocyklem;

2) kategorii A1 - motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm 3 i mocy

nieprzekraczającej 11 kW;

3) kategorii B:

a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem

autobusu lub motocykla,

b) pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej

nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita

zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,

c) ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;

4) kategorii B1 - trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej

nieprzekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla;

5) kategorii C - pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z

wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;

6) kategorii C1 - pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t i

nieprzekraczającej 7,5 t, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem

wolnobieżnym;

7) kategorii D - autobusem, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;

kategorii D1 - autobusem przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 17 osób łącznie

z kierowcą, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;

9) kategorii T - ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym;

10) kategorii B+E, C+E lub D+E - pojazdem określonym odpowiednio w kategorii B, C lub D, łącznie z

przyczepą;

11) kategorii C1+E - zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 12 t,

składającym się z pojazdu ciągnącego określonego w kategorii C1 i przyczepy o dopuszczalnej

masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego;

12) kategorii D1+E - zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 12 t,

składającym się z pojazdu ciągnącego określonego w kategorii D1 i przyczepy o dopuszczalnej

masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego.

3. Prawo jazdy:

1) kategorii B i C+E lub B i D+E - uprawnia do kierowania zespołem pojazdów określonych w kategorii

B+E;

2) kategorii C+E i D - uprawnia do kierowania zespołem pojazdów określonych w kategorii D+E;

3) kategorii A, B, B1, C, C1, D lub D1 - uprawnia do kierowania pojazdem w nich wymienionym z

przyczepą lekką;

4) kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z

przyczepą (przyczepami).

4. (uchylony).

5. (uchylony).

 

Jest jescze punkt 6.

 

Majac B+E mozesz śmigać ciągnikiem z przyczepa lub przyczepami.

A zeby ktoś cie przyjął musiasz mieć T, to o tym jeszcze nie słyszałem.

 

Źródło http://www.prawojazdy.com.pl/files/kodeks/prawo_o_ruchu_drogowym.swf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak mi powiedział moj instruktor, bo wyszła taka gadka ze bede mogł jezdzic ciagnikiem z przyczepami dlatego zrobiłem od razu C+E, ale pozniej sie ojciec go zapytał a jakbym poszedł do pracy? to powiedział ze musze robic T. Bo jakby nie było nie ma sie wbitej kategori w prawku, takze ludzie moga na to roznieie patrzeć... Dowiaduj sie jeszcze w samym zrodle,czyli w WORD-zie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak mi powiedział moj instruktor, bo wyszła taka gadka ze bede mogł jezdzic ciagnikiem z przyczepami dlatego zrobiłem od razu C+E, ale pozniej sie ojciec go zapytał a jakbym poszedł do pracy? to powiedział ze musze robic T. Bo jakby nie było nie ma sie wbitej kategori w prawku, takze ludzie moga na to roznieie patrzeć... Dowiaduj sie jeszcze w samym zrodle,czyli w WORD-zie...

 

ja już mam prawie 3lata B+E i teraz dopiero się zastanawiam jak pójdę na praktyki czy będę mógł pracować na ciągniku, jak robiłem to nie wpadło mi to do głowy, instruktor powiedział mi że na B+E można jeździć ciągnikiem z przyczepami i tak jest, ale teraz ciekawe jak z zatrudnieniem z tą kategorią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wiecie przypadkiem nic o dotacjach z unii w przypadku robienia kursu na kategorie C+E??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na C+E lub C to wiem że u nas fundują w 2 placówkach;

- w Powiatowym Urzedzie Pracy, www.pup.pila.pl

- W Wojskowej Komendzie Uzupełnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WKU funduje tylko C

wiem bo mi "zafundowali" za 9 m-cy ciężkich robót (trochę przesadzone)

E do C dawali zawodowym albo jak ktoś wygrał konkurs kierowców

(3 testy + jazda Starem 266 po placu na czas)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...