Skocz do zawartości
Piotru$

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

słyszałem ze mają wprowadzić osobną kategorie dla kierowców zawodowch samochodów ciężarowych koszt kursu ma być w granicach 10 tys zł, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe.

Wiesz osa21 w Polsce to wszystko możliwe. Polska jako nie wiem czy jedyny kraj w Europie, który wymaga od kierowcy zawodowego "Kursu na przewóz rzeczy" 700 zł za 35 godziń wykładów, na których koleś gada co robił we wakacje, I myśli co on będzie mówił jak wprowadza zamiast 35 godzin wykładów 2 czy 3 razy tyle, jak on teraz nie wie o czym mówić. Ale jak u nas wprowadzili tacho i ITD to walą w kierowcóów ostro paragrafami. Podobie jak z cena paliwa. Jak mówi elita rządząca podwyzka to skądka na drogi. A dla mnie to jedna dziura w całym (asfalcie).

 

P.S. Ten wykłądowca przy rozdawaniu zaświadczenia mówi "To była wasza najdrozsza kawa w zyciu". No comend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wrzesnia dla ciezarowych taki kurs bedzie trwal 300 godzin koszt nie wiadomo a od przyszlego roku a autobusy i jest to dyrektywa unijna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi prawie 10 razy tyle co było jak ja robiłem ten kurs. Z 5 dni na których trwał kurs było sie na 3 a tak naprawde to wystarczyło być tylko na 2 gdzie mowa było o czasie pracy kierowcy i zabezpieczaniu ładunków. A tak to opowieści z wakacji. Nie wyobrażam sobie siedziec na tym kursie 300 h. a jego cena zapewne wzrosnie też kilka razy. Może robił ktoś jeszcze taki kurs z forumowiczów ??

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innego forum. Cena to ok 4 000 zł

 

kat. C - wrzesień/październik 2009

 

kat. D - wrzesień/październik 2008

 

 

do tego czasu nic sie nie zmienia, potem faktycznie 240 godzin i jakieś koszmarne pieniądze za kurs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli ktoś nie wymienił prawka (robione w 198x roku) moze zrobić to teraz (jakie oplaty) czy musi zdawać od nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to wychodzi prawie 10 razy tyle co było jak ja robiłem ten kurs. Z 5 dni na których trwał kurs było sie na 3 a tak naprawde to wystarczyło być tylko na 2 gdzie mowa było o czasie pracy kierowcy i zabezpieczaniu ładunków. A tak to opowieści z wakacji. Nie wyobrażam sobie siedziec na tym kursie 300 h. a jego cena zapewne wzrosnie też kilka razy. Może robił ktoś jeszcze taki kurs z forumowiczów ??

 

Pozdro.

bez tego kursu rozumiem nie mam cie co pokazywac u pracodawcy z samym C+E? a co jeszcze trzeba "kupić" zeby moc w ogole smigac ciezarówka w pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na ogłoszenia i poszukaj kierowca itp. Tam jest napisane WYMAGANIA: psychotesty, kurs na przewóz rzeczy, ADR,y ale wszystkiego nie musisz mieć tylko pierwsze 2 zeby pracoać w irmie wykonującej zarobkowy transport drogowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno zrobiłem sobie prawko kat C. i teraz chciałbym sie dowiedzieć coś o godzinach pracy czyli poszukuje wszelakich informacji o czasie pracy i obowiązkowym czasie postoju kierowcy samochodu ciężarowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie niedawno zrobiłem sobie prawko kat C. i teraz chciałbym sie dowiedzieć coś o godzinach pracy czyli poszukuje wszelakich informacji o czasie pracy i obowiązkowym czasie postoju kierowcy samochodu ciężarowego.
tego powinni uczyc na kursie pewnie miałes takiego instruktora ktory uczył zeby tylko zadać... ja tez nie pamietam juz tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasów pracy nie uczą na kursie na prawko, do tego jest kurs na przewóz rzeczy, który obowiązuje wszystkich którzy chcą pracować w transporcie na samochodach ciężarowych, przepisów jest za dożo żeby je tu wkleić, a na większości stron internetowych są nieaktualne informacje, dlatego radziłbym skorzystać ze szkolenia, żeby uzupełnić dokumenty, inaczej o zatrudnieniu można zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o jazdę z przyczepami to kategoria "C" nie daje takiej możliwości, można robić B+E lub C+E nie wiem jak jest w przypadku B+E ale jak sie zrobi C+E to nawet jeśli ktoś miał zrobione T nie wbijają tego w prawo jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawo jazdy B+E i bez problemu mogę jeździć traktorkiem z dwoma przyczepami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czasów pracy nie uczą na kursie na prawko, do tego jest kurs na przewóz rzeczy, który obowiązuje wszystkich którzy chcą pracować w transporcie na samochodach ciężarowych, przepisów jest za dożo żeby je tu wkleić, a na większości stron internetowych są nieaktualne informacje, dlatego radziłbym skorzystać ze szkolenia, żeby uzupełnić dokumenty, inaczej o zatrudnieniu można zapomnieć.

 

Dokładnie się z Tobą zgadzam, jest jednak ,,małe ale" takie szkolenie zupełnie nie jest potrzebne jeśli prowadzisz przewóz na tzw. potrzeby własne czyli jeździsz swoim samochodem, którym np. dowozisz materiały budowlane do swojego przedsiębiorstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy można byc zatrudnionym jako traktorzysta z kategoria B+E??? czy trzeba mieć wyrobiona kategorie T żeby móc pracować w jakiejś firmie usługowej czy nawet u kogoś w gospodarstwie jako traktorzysta???

z tego co wiem to wczesniej nie wbijali do prawka T jezeli zdales B+E a tezaz zdajesz B+E to ci wpisuja i T przynajmniej w mojej miejscowosci sam bede wymienial teraz bo mam samo B+E bez T to jest tak jak zrobisz C+E to ci wpisuja automatycznie B+E chociaz nie robiles B+E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie szkołę jazdy w Warszawie w której można zrobić kurs na kategorie T ?

wiem że sam egzamin można zdać miedzy innymi w ośrodku na Odlewniczej ale najpierw trzeba przejść kurs tak samo jak na inne kategorie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie troche z innej beczki., wujas sprowadził mi z niemiec przyczepke samochodową co teraz bo juz nie musze jechać na pierwszy przegląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...