Skocz do zawartości
buchaj

Pług wahadłowy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem na tym forum żadnej informacji o tym pługu, więc chciłąbym się o nim czegoś więcej dowiedzieć. Czy ktoś użytkuje ten pług? Czy jest lepszy czy gorszy niż zagonowy albo obrotowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm mi sie wydaje ze ten plug to przesuwa ziemie a nie przewraca ale z tego co wyczytalem to to sie nim strasznie wolno robi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takim pługiem to jest mordęga anie orka!!Jaki opór stawia ten pług-nie dziwie się,że 1614 ma co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mi się wydawało, że korpusy w tym pługu ustawione są pod innym kątem. Z tego co wyczytałem w necie to od obracanego różni się tym, że ma 2x mniej korpusów i są one jedynie przekręcane na drugi bok. Myślałem, że może on być lepszy od obracanego, bo jest lżejszy, przez co bezpieczniejszy dla podnośnika, ale z tego co tu piszecie, to z obracanym traktor mniej się zużyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowiero polski pług ja miałem kiedyś filmik lemkena z pługiem wachadłowym super sprawa jest już od 2003 roku nazywa się ´Glimmer`to jet zupełnie coś inneko jak ten polski http://www.landwirtschaft.sachsen.de/de/wu/Landwirtschaft/lfl/inhalt/6469_6476.htm

i na tej stronce też jest gdzieś w połowie:

http://www.lemken.com/englisch/presse-e.htm

z tego co widziałem na filmiku to jest poprostu bajer a ciągnik nie dostaje przy nim w dupe. postaram się załatwić ten filmik. jak bede miał to napisze

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prace tego pługa można porównać do pracy spychacza ze skosowanym spychem (pługiem). Coś niezbyt udany taki wynalazek

na lemkena także patrzałeś czy tylko na polski??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prace tego pługa można porównać do pracy spychacza ze skosowanym spychem (pługiem). Coś niezbyt udany taki wynalazek

na lemkena także patrzałeś czy tylko na polski??

Miałem na myśli polski w ostatnim zdaniu mojej poprzedniej wypowiedzi, ale jakoś ogólnie nie mam przekonania do tego rodzaju pługa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lemkena na filmie widziałem lekko szedł i ładnie przykrywał ale w rzeczywistoście jak widzę gościa z 4 skibowym i 1224 kopci na maxa to nie wiem czy tak nieudany jest ten polski pług czy dobrze nakręcona reklamówka lemkena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to tylko polski jest taki do d...py. Zresztą, z tego co słyszałem, to Ibisy też są zabójcze dla ciągnika, co nie oznacza, że wszystkie obrotówki takie są.

Do gedii: byłbym wdzięczny, gdybyś podał ten link z filmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będe miałgo ten filmik dzisiaj albo jutro na płycie 6203770 to moje gg jak się ze mną skontaktujesz to powiem ci czy da rade na poczte go przesłać i czy już go mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już bedziesz miał ten filmik to wrzuć go na agrofoto

mam ale zajmuje ponad 150mega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki plug i dzisiaj pojechalem w pole sorawdzic jak chodzi z moim nowym nabytkiem zts 16245. 5 skib i idzie jak burza biorac pod uwage ze nie jest to jakas strasznie ciezka ziemia. przykywa ladnie a i tempo pracy niczego sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie ebde mial narazie jak z takiego powodu ze raczej nie mam co nim robic. Chyba ze ojciec sie namysli zeby taka jedna dzialke doprowadzic do stanu uzywalnosci. W miare mozliwosci postaram sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jeśli już nakręcisz to wrzuć na agrofoto. Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok przerobie troche hilmik z glimerem tak do 20 mega może 2X20 mega kto chce pisać e-meil'e

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może masz mój e-mail, ale na wszelki wypadek podam:

buchajmg@wp.pl

P.S.

jeśli go masz to możesz usunąć ten post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłałem pliki nie za duże ale zrobie jeszcze jedn prubie i powysyłam cały filmik POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...