Skocz do zawartości
nokia

Co dzisiaj robiłem w polu!!!

Rekomendowane odpowiedzi

A ja siałem grykę w talerzówke(ściernisko) agregatem 4 metrowym nawet niezle wygląda jutro pewnie skoncze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja dziś własnie pokończyłem opryski na zboża jare. czym Wyt pryskacie ja Chwastox Turbo350SL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas też dzisiaj jare były pryskane. A opryski to: chwastox i aminopielik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrzej2110 - już ruszyłeś z sianokosami? Jak tam trawa? Ja planuję dopiero pod koniec maja najwcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie pozytywnie zaskoczyła bo jak było sucho to była słaba. Diś reszte ciołem bo zaczołem wczoraj ale deszcz przeszkodił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek i sobotę pomagałem sąsiadowi przy robieniu kiszonki z lucerny. Ładnie wyrosła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sciołem trawe teraz w sobote bardzo fajnie się kosiło, mam nadzieje ze pogoda bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj miałem pracowity dzień, zwijałem sianokiszonkę, owijałem, potem skosiłem jeszcze 4 ha lucerny i powałowałem pole obsiane kukurydzą po życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj na łakach i jestem pozytywnie zaskoczony trawa zielona, gęsta i siega mi do pasa(mam 180cm) ale kość bede dopiero pod koniec tygodnia albo na początku nastepnego, a za oknem zbierają sie deszczowe chmury na moją kukurydze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś objeżdzałem opylaczem ziemniaki i pryskałem buraki na chwasty,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziasiaj obcinałem zywopłot do okoła sadu w polu wszystko zorbione i po za obrządkami mam chwile spokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj byłem na ogledzinach moich upraw w polu i jedyne z czego jestem zadowolony to koniczyna (ma juz jakieś 70 cm) ale reszta to okropność, zboza to juz praktycznie usychaja, a trawy sa takie jak w tamtym roku były w kwietniu... masakra jak tak dalej bedzie taka susza to nie wiem gdzie ja tyle siana i kiszonki na zbieram zeby starczyło na całą zime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj pomagałem przy robieniu sianokiszonki, najgorsza robota dla mnie była, jak zawsze, czyli zwalanie balotów z wideł na owijarkę, a później po owinięciu, ustawiania.

W tym najlepszym upale, w końcu wszystko się działo w okolicach godzin 12:00-15:00, czyli słońce najlepiej jarzy. Balotów ok. 48, dokładnie nie wiem, bo nie miałem siły by liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś wywiozłem obornik na pryzme a później zgrabiłem część siana a reszte przewróciłem. Od około 15 zwiozłem to co zgrabiłem. Została przyczepa do rozładowania ale to jutro na rozgrzewke będzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godz temu byłem na pastwisku a tu niespodzianka krowa sie ocieliła i przyprowadziła bliźniaki a termin miała dopiero za 3 dni jeszcze mi sie to nie zdażyło a zaraz wskakuje na 30-tke i jede truskawki pielaczem pochodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś zgrabiłem i zwiozłem siano. Zostało około pół przyczepy ale ono jest jeszcze za mokre bo było później cięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec 4 dni temu jak się dopadł do nowej kosiarki to pokosił prawie połowe tego co robimy no i dzisiaj musieliśmy to zwozić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wykosiłem rotacyjna trawę na podwórku i łąkę takiemu znajomemu w zamian za to, ze dorabiał nam części do przetrząsacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zwoziłem sianokiszonke, jestem ciekaw co z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis w tym upale ścigalam się z moim tata rotacyjnymi kto pierwszy skosi żartuje skosilismy 5 ha ale juz miałam dosyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...