Skocz do zawartości
nokia

Co dzisiaj robiłem w polu!!!

Rekomendowane odpowiedzi

No i wreszcie udało się zasiać 2ha pszenżyta i 3ha pszenicy...ładnie się siało,obeschło fajnie jeszcze zostaje na to posiać nawozu i powtórnie zawłóczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... jeszcze zostaje na to posiać nawozu i powtórnie zawłóczyć.

ciekawy system prawie jak mój dziadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawozu nie zdążyłbym za chiny ludowe wczoraj posiać więc zabronować musiałem bo by ptactwo wybrało ziarno. Nic się nie stanie jak wysieje nawóz po zasianym zbożu. Zwykle robie odwrotnie Czyli nawóz przedsiewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kosić kukurydzę, ale doszedłem do wniosku, że nie wypada hałasować na pół wsi w niedzielę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś ostro kosili

Myślałem że choć w niedzielę odpocznę trochę, po ostatnich orkach, uprawach i zasiewach od świtu do nocy.... ale pół dnia zapylałem przy kiszeniu kukurydzy sąsiadów, byli u mnie więc musiałem się odwzajemnić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oram i głeboszuję tylko pod okopowe zboża mam po okopowych więc wystarcza talerzówka, zawsze szybciej i taniej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem orać świeżo wydzierżawiony kawałek a mianowicie 1.30ha. Jeszcze za mokro niestety. Takiej ziemi jak tam to jeszcze nie widziałem niby kurde rędzina,pare metrów dalej ił,później rędzina z gliną,trochę piachu w jednym miejscu ale pod spodem glina. Mało tego ściernia po pas,zarośnięte perzem,jeżynami,powojem i wszystkim możliwym dziadostwem,nawet trafiły się buki i brzozy ale malutkie...poligon normalnie,pole rzekomo uprawiane. Całe szczęście że wziąłem to pod trawę i nie będę się z tym więcej męczył,w sumie będzie 2.30ha łąki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś pokosiłem trawy na kiszonkę, mam nadzieję że pogoda dopisze...

Rok temu sprzątałem chyba ze 3 tygodnie bo stale lało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wywiozłem obornik. Mokro było na polu ale dało radę rozwieść towar. Co gorsza na polu się nie zakopałem ale w gnojniku Ledwo wyjechałem z pomocą drugiego ciągnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaorałem, uprawiłem i zasiałem ostatnie tegoroczne oziminy - mieszankę pszenżyta i pszenicy po buraku pastewnym.

Pod koniec już mnie deszcz popędzał ale udało się

Zobaczymy co z tego wyrośnie, dawno już tak późno nie siałem zboża. Będę miał porównanie, bo pozostałe siałem miesiąc temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jade wczoraj autem patrze oraja pózno! ale normalna sprawa po burakach dzisiaj jade sieja???!!!! ale co? moze ktos wie i mnie oświeci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są odmiany tzw. przewódkowe, które można siać w okresie zimowym. W razie sprzyjających warunków dają wyższe plony niż jare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robota w polu narazie zakończona buraki posiane ziemniaki posadzone, pszenica jara posiana, czyli cały dotychczasowy areał posiany i dopiero jak uda mi sie kupić 6ha do końca kwietnia to posieje jeszcze jęczmień, a jeszcze mam możliwośc dzierżawy ale przetarg dopiero 19 maja więc już chyba tam nic nie posieje bo już nie zdąże złozyć wniosku na dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze zdążysz - tylko dostaniesz troszkę mniej

ale dostane troche mniej tylko za te co wydzieżawie 19 maja czy za wszystkie i co tak późno posiać? bo pola leża w ugorze od 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro leżą ugorem 10 lat to dopłat nie będzie. Cytat ze strony agencji:

Do jednolitej płatności obszarowej kwalifikują się grunty rolne, które były utrzymywane w dobrej kulturze rolnej na dzień 30 czerwca 2003 r. Do gruntów rolnych zalicza się użytki rolne obejmujące: grunty orne, trwałe użytki zielone, trwałe plantacje oraz ogródki przydomowe.

 

Powierzchnia referencyjna ustalona dla jednolitej płatności obszarowej wynosi 14 337 000 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w zadnym urzedzie ani w zadnych papierach nie ma ani słowa ze te grunty leżą odłogiem wiec bede szedł w zaparte i bede mówił ze te grunty były 2003 roku uprawiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz po 15 maja złożyć korektę wniosku i dostaniesz obniżoną płatność tylko na wydzierżawioną powierzchnię.

Z roślin możesz zasiać gorczycę na zielony nawóz - ładnie doprawi Ci glebę i trochę poprawi żyzność. A pod gęstą przykrywą nie będzie widać wcześniejszego nieużytku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz po 15 maja złożyć korektę wniosku i dostaniesz obniżoną płatność tylko na wydzierżawioną powierzchnię.

Z roślin możesz zasiać gorczycę na zielony nawóz - ładnie doprawi Ci glebę i trochę poprawi żyzność. A pod gęstą przykrywą nie będzie widać wcześniejszego nieużytku...

jednak nic z tej dzierżawy nei wyszło bo ANR chce te działki wydzierżawic na 3 lata a w programie MR musze mieć dzierżawe na 6lat, pozatym ja te działki doprowadze przez te 3 taka do porządku a przyjdzie ktos inny i weżmie już uprawiane w dobrym stanie ziemie. bo umowa bedzie na okres 3 lat a jeżeli bym miał na ponad 3 lata to mam pierwszeństwo pierwokupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...