Skocz do zawartości
nokia

Co dzisiaj robiłem w polu!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda...

Ale takie działanie ANR jest co najmniej zastanawiające....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anr to banda cwaniaków ty sie narobisz i kase wpompujesz a jakis ich znajomek pseudorolnik sprzatnie ci ziemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj posiałem ostatni kawałek pola obsiałem go jęczmieniem moze cos wyrosnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie miało juz dojrzałosc to prysne randapem może to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od trzech tygodni robię porządki na dwudziestoletnim ugorze ( jest tego około 10 hektarów ) jak już powyrywam wszystkie drzewa i krzaki to pomyśle nad uprawami ekologicznymi ( większe dopłaty )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem na polu i tak : rzepak słaby , pszenica jakotaka wyrabia się , jęczmień ozimy narazie wydląda najlepiej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak bedzie miało juz dojrzałosc to prysne randapem może to pomoże.

 

A nie lepiej zasiać jakieś "cóś" wieloletnie, jakiś łubin, rutwice, jakieś strączki wieloletnie? jeden siew, potem nie orzesz, nie siejesz a zbierasz i "futer" w koryto masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz wczesnij złozyłem wniosek na młodego rolnika i podałem jakie uprawy beda na moich polach i wczesniej zaplanowałem ze bedzie tam jęczmień ale troche sie nie wyrobiłem i musiałem to siać w tak późnym terminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaktam panowie kiedy zniwa zaczynacie ? Bo kolo mnie jeden gosciu wczoraj juz zyto kosil nie wiem jakie ziarno bylo bo moje jeszcze troche miekkie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam panowie po zniwach juz ? Bo ja dopiero wczoraj zakonczylem dlugo troche to trwalo bo wszystko z ojcem robilem pola daleko od domu i troche wyjazdy ! jak u was z plonami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi jeszcze zostało 2ha jeczmienia i 0,5ha pszenicy plony dobre ale przy obecnych cenach to wyszło mi 56zł/ha zysku z pszenicy zimowej po podliczeniu wszystkich kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi jeszcze troche ponad 30 zostało ale u mnie zawsze późno żniwa sie zaczynaja zeszta jak wszedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj o 10 wieczorem skończyliśmy rozładowywać ostatnią przyczepę zboża. Plony niższe od średniej z wielolecia - słabe i nierówne wschody, wtórne zachwaszczenie, choroby grzybowe od deszczu zrobiły swoje

Kombajnista opowiadał, że na wielu stanowiskach w pszenicy wdała się śnieć cuchnąca i zbiór nie przekraczał tony - a kombajnu w czasie koszenia widać nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzepak dziś posiany siałem Forze i Barosa wyszło 2,7kg/ha co daje 65 ziaren na m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rzepak dziś posiany siałem Forze i Barosa wyszło 2,7kg/ha co daje 65 ziaren na m2
mój wschodzi dziś odlondałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis pierwsza robota w polu w tym roku czyli nawóz posiany. Siarczan amonu na rzepak i sól potasowa na pszenicę ozimą i rzepak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komu dobrze u mnie to nawet nie ma co marzyć o wejściu z jakąkolwiek robotą w pole. Nawet w gumowcach strach bo można w błocie zgubić. Takie uroki Podlasia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jestem z podlasia i sąsiad z wioski kultywatorował dzis pole, co prawda zgórek i piasek ale zawsze to pierwszy w okolicy:P'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawozy rozsiane,ziemniaki wczesne zasadzone,owies i pszenica posiane-w polach to sie juz kurzyc zaczelo tak ziemia obeschla a kawalek dalej woda stoi i nieda sie wjechac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawozy azotowe na pszenicę, pszenzyto i rzepak już rozsiane, pod buraki poszła już polifoska i sól potasowa oraz jeden przejazd agregatem, a pod ziemniaki dałem juz sól potasową. A teraz dopiero po świętach sie zacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...