Skocz do zawartości
nokia

Co dzisiaj robiłem w polu!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Trójmiasto i wielkopolska (Piła) śnieg na polach albo bliżej rzeki (Noteć to wszystko pozalewane jak morze wygląda) a w Gryficach i Kołobrzegu nawóz na pola sieją i pryskają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad wiesz jak wyglada sytuacja w Gryficach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak mnie tam wyślą to jeżdżę w tamte strony. Taki biały bus z zieloną podświetlaną tablica "IZYDOR". Widziałem ze Nafta i Gaz Piła zwija swoją wiertnie "Smolęcin"

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj to nic nie robie bo snieg pada,ale wczoraj to sialem nawoz po lakach i oziminach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo jak mnie tam wyślą to jeżdżę w tamte strony. Taki biały bus z zieloną podświetlaną tablica "IZYDOR". Widziałem ze Nafta i Gaz Piła zwija swoją wiertnie "Smolęcin"

 

Pozdrawiam

To na drodze będe musiał na ciebie uwazac

 

 

Dziś rozsiałem na pszenice i pszenżyto saletre, ziemia jest juz rozmarznęta na 10 cm, a poniżej jest jeszcze około 15 cm zamarznietej ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój teść wczoraj zasiał już cebule dymke, a u mnie ziemia jeszcze zmarznięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis posiałem buraki cukrowe. Jeszcze nigdy tak wczesnie nie siałem ale w tym roku warunki pogodowe pozwoliły wjechać tak szybko w pole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zboza i buraki posiane, ziemniaki wczesne zasadzone, nawozy posiane, zostaja tylko ziemniaki ,kukurydza i dynia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wczoraj(02 08)pierwszy dzień koszenia,ale zboże jeszcze nie za suche(chociaż ziarno twarde)ale słoma jeszcze "ruda".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem tylko zdjęcia tak na pamiątkę tego (słowo zostało usunięte)owego lata. Pszenżyto porośnięte jak diabli, pszenica trochę ale parametrów nie będzie miała, nawet w łubinie widziałem kiełki mimo tego, że jeszcze zielony, wszystko poszło w pizdu. U sąsiada owies pod wodą, może być gorzej? Nie wydaje mi się, jedna z pszenic zostanie na polu do zimy, nie ma mowy o wjechaniu w pole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawozy na rzepak rozsiane N, K, S Mg. I na pszenice K, Mg, S w przyszłym tygodniu dopiero dostanie N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj azot na zboża i PK pod buraki a dzis uprawa pod buraki. Sucho na orce zimowej bo aż sie za ciągnikiem kurzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro wyruszam w pole z siewem owsa i pszenicy, ozimych na szczescie nie musze przesiewac-stara modrosc ludowa glosi ze kto 2 razy sieje ten ani razu nie zbiera-ciekawe czy w tym roku sie sprawdzi,

nawozy to juz 2 tyg temu posialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ale Wy to macie dobrze W piątek podkusiło mnie i C-360 ledwo "niemcem " wytargałem tak się "utopił" Ale to głównie przez moje gapiostwo.Ale mam nadzieje że jutro już w polu popracuję.Ogólnie z zbożami ozimymi jest lepiej niż w ubiegłym roku.Pomyślności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sasiedniej wsi tez dzisiaj rajdowalem,malo braklo zeby 4*4 nie wystarczylo ,tylko ze na glinie to dokopiesz sie do suchego i idzie w blocie ale siew trzeba bedzie odlozyc, gorzej na piachu tam nieraz bylo wesolo a na dzis dzien to sie kurzy prawie jak w lecie a na deszcz widokow brak -moze byc tragedia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ..u nas też susza się zaczyna okolice Tucholi ,a w Więcborku okolice Bydgoszczy w nocy z niedzieli/poniedziałek ładnie popadało ,co z tego skoro większość wymarzło upraw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis przesialem reszte zimowego zboza. czekam za deszczem. przymrozki mogly by nas oszczedzic dosc juz strat narobily w tym roku a dopiero marzec mamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj buraki posiałem a dzis przygotowałem stanowisko pod ziemniaki, tak jest sucho że nie widziałem wału w agregacie tak sie kurzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicy Łowicza część zboża poleciało do rowu normalnie masakra zaspy z piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic. bo padalo, ale po poludniu wjechalem beczka na orane to ledwo kola sie pobrudzily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...