Skocz do zawartości
nokia

Co dzisiaj robiłem w polu!!!

Rekomendowane odpowiedzi

co prawda wczoraj ale woziłem z Tatą obornik na ściernisko po jęczmieniu, nie skończyliśmy bo na polu mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia nic nie robiłem - wlało 170 mm deszczu i wszystko pływa - zacieki piaskowe na zboczu każdej górki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sianokiszonkę - 70 balotów w sumie wyszło

Środa/Czwartek (18/19 VII 2k7) - początek żniw, najpierw niecały hektar pszenżyta ozimego. Tak, już (na pomorzu), przynajmniej wg "gospodarza"

(Ciekawe ile sam będę kosił, a ile zbiorników zwiozę w tym roku z pola )

A kombajn dopiero dzisiaj był pierwszy raz uruchomiony.

Oczekujcie niedługo pierwszych zdjęć z tegorocznych żniw.

 

btw. U gospodarz, który mieszka obok mojego bloku (można powiedzieć za płotem) już dzisiaj gdzieś chyba wysłał 2 Rekordy, bo ich już dzisiaj nie widziałem (czyżby już zaczął kosić, w zeszłym tygodniu podobno miał już robić opryski)), został jeszcze na podwórku Bizon Super. I jeszcze jedna rzecz, z tego co widzę ostatnio kupił przyczepę, ładowność chyba 16t, na oko ta przyczepa posiada metrowe burty, a ostatnio jeszcze pół metra te burty podwyższył.

Ciekawi mnie jedynie który ciągnik ma to ciągnąć, jakoś nie widzę takiej przyczepy na polu, a jego ciągniki to "Ursus Bison 412", "Ursus 1614", "Ursus 1222" (bez przedniego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wrescie wymlucilem rzepak . O jakis wielkich zyskach niema co mowic tylko bedzie z tego dobry plodozmian pod pszenice I jeszcze ta temperatura , goraco to bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas już zaczeliśmy kosić ale po ludziach którzy zawsze są nerwani ale jak chcą to się jedzie pszenica i żyto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sypanie na sciernisko mocznika mimo wlaczonej klimy slonce piecze przez szyby jak jasny gwint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwaliłem dziś pasek w moim clasie (wymiana 150x2)a poza tym luzik.kosiłem trochę zagonków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj do pierwszej w nocy prasowałem słomę a na koniec puściłem pawia tak mi podbijak ruskiem rzucał [choroba morska na traktorze]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i po żniwach.Wynik 2,5-3t/ha i 2 rozwalone rozrzutniki...

co się stało z rozrzutnikami??

 

U mnie ozme skoszone, słoma zebrana i w polu obrobione. Jęczmień można już ciąć ale pogoda nie pozwala. Mieszanka już prawie doszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym się łańcuchy rozerwały a w drugim coś strzeliło i łańcuchy szły krzywo a co za tym idzie w hu*** listew się połamało i na dodatek ten cały aparat napedzający łańcuchy się rozleciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety W tym pierwszym to jeszcze bo łańcuchy pękły to się je ściągneło to się dobrze zrzucało bo płaska podłoga a w tym drugim to lipa bo troche listew zostało to wiadomo,że niewygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łątwiej zwalić zboże niż obornik. Mi spadły łańcuchy z napinaczy z obornikem. wtedy to było nia fajnie to robić ale sie udało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rozrzutnika zawsze zwalam bez pomocy listew - wystarczy, że odpinam borty i lekko poprawię szczotką (lub miotłą) ze środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ja wczoraj skosilem ostatnie kawalki mojego pola. Teraz tylko szykuje sie niezly zapiernicz przy slomie,troche sprzedajemy i dlatego tez bedzie troche pracy w dodatku mala kostka ale...jakos tzreba dac rade. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi jeszcze na jutro zostało do zwożenia 2ha słomy oczywiście w kostce, a dzisiaj 7ha zwiezione... oj łapki bolą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj kończyłem wczorajsze wożenie obornika. Po południu orka jak mi Pług przywiozą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nas dzis sąsiad szpanował nowynm Johen De

ere 5720 z trójkami obrotowymi robił urkę 20cm

no to naprawde dla szpanu , bo po co , chyba ze pod rzepak .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie wrocilem z łaki...wiem ze jest pozno ale....pozno tez zaczelismy zbierac sianko w dodatku prasa niedomagala. naszczescie zdazylismy przed deszczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol ty i tak masz dobrze my jeszcze dobrze nie zaczeli robic siana, 10 tys kostek zrobione i znowu pada, siano gorzej niz do d... bo pola poopowodziowe, jak tam w tym roku wypadna u was ziemniaki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...