Skocz do zawartości
nokia

Co dzisiaj robiłem w polu!!!

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie ziemniaczki zapowiadająsię całkiem dobrze

a dzisiaj jeszcze musze pozbierać słome na kopce i dożyłki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa dni temu bylem kopac ziemniaki.wykopalem okolo 0.15h i plon jaki uzyskalem z tego arealu to okolo 3tony. Odmiana ziemniaczka to wineta. Mysle ze w tym roku nie bedzie tak zle z kartofelkami Jutro moze pojade wykopac reszte tej odmiany,ale rano zamierzamy skosic lake,tzn.juz osttanie 2h. Tylko nie wiadomo jak z ta pogoda Ale pochwale sie....wczoraj skonczylem zniwa,teraz moge spokojnie zrobic dozynki Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nie teraz ZIEMNIAKI ZEMNIAKI ZIEMNIAKI ....... i tak do zaje....a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pada więc w polu nie idzie nic zrobić. I z tej okazji postanowiłem zrobić remont kombajnu buraczanego. Jak dobrze pójdzie to jutro skończę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od piątku do wtorku 45 mm deszczu - kolejny rekord w tym roku (połowa normy wrześniowej). Kołki z ogrodzenia dla krów wchodzą już na 2 m w ziemię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Talerzówka czekała i się doczekała. Mięciutko, że bez dociążania szła płynnie, głęboko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziś wykopałem 1 rządek ziemniaków bo tak mokro że musiałem ciagnąć na 2 może jak nie bedzie padało to za 2 dni bedzie szło lapiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja już ponad tydzień czasu kopie zieniaki jeszcze około 20 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ma się pyry jak arbuzy no to tak to sie wlecze

 

a ja już ponad tydzień czasu kopie zieniaki jeszcze około 20 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mierzyłem Rol-Asowi pole po kukurydzy. Okazało sie, że firma która mu rżnie kuk. orżneła go na 2 ha. (2 ha x 3 lata).

 

P.S. Po poprawkach wyszło mu 53 z ha!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też muszę wezwać geodete niech mi pole zmierzy bo pomiędzy moimi dwoma kawałkami na pole sądiad około 6ha i jak była kontrol to mu wyszło że na o 30arów wiecej pola, a jak myślałem że to ja miałem kawałek wjechane w jego pole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosiłem kukurydzę sąsiadowi. Trochę za późno - liście suche, ziarno twarde...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orka pod jęczmien zimowy... john deere 6800 + B201 6 korpusów, bardzo dobrze idzie w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich a ja wczoraj bylem po piach koledze,szkoda ze nie wzioem aparatu ze soba,mozna by fajny filmik nagrac jak MF255 palil gume trzeba bylo wyciagnac przyczepe( d-47) na ktorej bylo 6920 kg.ladunku. Wiem dokladnie bo zesmy zwazyli przyczepa stala na piachu wiec bylo dosc miekko ale naprawde byla niezla zabawa...dobrze ze linka byla dluga i ciagniczek stal na asfaldzie trezba bylo ciagna jakies 30metrow po piachu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przygotowywalem pole pod siew ryzu.stan ma w sam raz woda stoi ciagnik robi koleiny jak na drodze krajowej.pszenzyto trzeba siac a tu powodz.innym zalalo 25ha rzepaku na metr ale wschodzi kawalkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj dokonczylem orke pod jeczmien- w sumie nad lasem przy debach to tylko "poskrobalem" bo orka tego nazwac nie mozna ........

tak mysle ze zasianie gorczycy15 lipca na poplon bylo głupota w tym przypadku- sucho jak cholera

a jutro sieje traminera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piatek zasiałem nawóz i pszężyto,dziś miałem zasiac nawóz na 3ha ale udało mi się zasiać tylko na może... 70 arach bo ZNÓW DESZCZ!!!!!!!!!!A niech to!!Ile może padać??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...