Skocz do zawartości
nokia

Co dzisiaj robiłem w polu!!!

Rekomendowane odpowiedzi

a ja dzisiaj skonczylem siac teraz juz tylko zostaly prace na uslugach ale musze przyznac ze deszcz w tym roku przesadza... przewaznie robilismy wszysto w nocy oczywiscie jak nie padalo gdyby nie noce pewnie jeszce nie zasiali bysmy polowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin C-360 ja się modlę o deszcz bo ni ch....y nie moge zaorać .Albo skrobie na 1 cm,albo wbije pług i stoje w miejscu

Dzisiaj troszeczkę popadało-ok.15l/m2

ale to pierwszy poważniejszy opad na moim terenie od dłuższego czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin C-360 ja się modlę o deszcz bo ni ch....y nie moge zaorać .Albo skrobie na 1 cm,albo wbije pług i stoje w miejscu

Dzisiaj troszeczkę popadało-ok.15l/m2

ale to pierwszy poważniejszy opad na moim terenie od dłuższego czasu

u mnie prawie dzien w dzien pada, ale nie narzekam, nigdzie mi sie nie spieszy:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin C-360 ja się modlę o deszcz bo ni ch....y nie moge zaorać .Albo skrobie na 1 cm,albo wbije pług i stoje w miejscu

Dzisiaj troszeczkę popadało-ok.15l/m2

ale to pierwszy poważniejszy opad na moim terenie od dłuższego czasu

rozumiemy rozumiemy... przynajmniej ludzie z wielkopolski... choc narzekac wyjatkowo w tym roku nie moge...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin C-360 ja się modlę o deszcz bo ni ch....y nie moge zaorać .Albo skrobie na 1 cm,albo wbije pług i stoje w miejscu

Dzisiaj troszeczkę popadało-ok.15l/m2

ale to pierwszy poważniejszy opad na moim terenie od dłuższego czasu

rozumiemy rozumiemy... przynajmniej ludzie z wielkopolski... choc narzekac wyjatkowo w tym roku nie moge...[/quote

okolice plocka tez dawno nie padalo ,moja rada do czubkow lemieszy dospawaj resory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suchodolak nie w tym rzecz

Musiał bym od pługa odkręcić 2 słupice i orać na 1 bo nic innego C360 nie uciągnie

A zaorać w ten sposób 20 ha jest troche zbyt kosztowne i czasochłionne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Suchodolak nie w tym rzecz

Musiał bym od pługa odkręcić 2 słupice i orać na 1 bo nic innego C360 nie uciągnie

A zaorać w ten sposób 20 ha jest troche zbyt kosztowne i czasochłionne

Ja już się cieszę u mnie wszystko zaorane i pozasiewane, ale zauważyłem ze jest coraz gorzej ziemia z dnia na dzień strasznie przesycha a do tego na razie o opadach nic nie mówią.

Ja orałem ciężkim pługiem z dłutami nie było lekko, ale jakoś poszło życzę Ci kolego deszczu, który po drodze by zahaczył o mnie, bo u nas tez sucho jak na pustyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z pola,pogoda dopisała więc rozsiałem nawóz na 3ha (sporo zostało na i w ciągniku ) i zabronowałem pod jutrzejszy siew pszenicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj skonczyłem wykopki z ha wyszło 5 przyczep pełnych + rozrzutnik 3.5t i zbiornik anny wiec licze ze bedzie ok 25 ton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś z samego rańca jako obserwator przy kontroli ARiMRu na polu. Chłopcy byli z lekka skonsternowani, gdy zmierzyli 0,25 ha mniej (na 3 ha polu). Okazało sie (mieli pecha, bo było świerzo po orce i było widać slady), że odeszli sobie od miedzy jakieś 2 metry, bo im sie nie chciało pod lasem latać bo niby "GPS sygnału nie chwyta". No i po ponownych pomiarach wszystko było "nagle" ok. A i tak mój rolnik w uwagach w protokóle obsmarował cała sytuacje i ... zobaczymy co będzie.

 

Pozdrowienia dla tych kontolujących i tych kontrolowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogoda znów dopisała i zasiałem 3ha pszenicy,tylko zabronuje jutro bo już ciemno i nie widać dobrze Już wszystkie ozimiy zasiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj kopałem ziemniaki dziś przebierać i tak co dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja z takim jednym i niekoniecznie na swoim polu wymienialiśmy płyny

No to prawidlowo , jak para kochajacych sie ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja z takim jednym i niekoniecznie na swoim polu wymienialiśmy płyny

Dobrze, że "tego jednego" nie ciągłaś z pola na ploe po brzuchu, bo mógłby za głębosz robić, a gdyby trafił na pyry, to by wszystkie wyradlił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj na łace która posiaęłm 3 tygodnie temu, jade sobie z myslą ze juz bedzie zielony dywanik( z daleka ) a tu kur...!! połowa łaki zryta przez dziki!! 2 dni pracy i 400 zł poszło sie jeb... teraz zostaje mi jedynie dokupić trawy i na wiosne dosiać i mieć nadzieje ze nie bedzie gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze z polem to nie miał za bardzo wspólnego ale dzisiaj pomagałem czyscić swinie u sąsiada które miały po 70 kg!! w cztery osoby mielismy co robić hehe sąsiad złąmał reke i zwlekał do tej chwili ale po dzisiejszej walce w oborze to chyba juz tak nie bedzie zwlekał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenżyto zasiane:) czas na studia:D reszte niestety starszyzna sama posieje:) (pszenica)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh... u mnie już wszystko zasiane. Zostały tylko buraki cukrowe i orka. A od jutra na studia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zasiane wszystko wczoraj jeszcze sąsiadowi i już do wiosny nic nie robimy na polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie moge 1ha uprawić SUCHO!!!! Bryły jak ch....a Co pokropi to wiatr zaraz wywieje Został mi tylko ten kawałeczek i chyba w tym roku polegne na nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na ziarno 1 ha kukurydzy, dzisiaj zrobiliśmy prubę koszenia bizonem bez przystawki (chederem do zborza) i nawet się udało ale kukurydza minimum do połowy października musi postać, skosiliśmy do bierzącego karmienia. no i cała połać pyrów wykopana 0,25ha. 3/4ozimin już zasiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jeszcze tylko 11ha kukurydzy wykosić, 2,5ha ziemniaków do zbioru, 15ha pszenicy do posiania, 17ha do orania 3ha rzepaku do opryskania 1,5ha fasoli do wymłocenia i koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...