Skocz do zawartości
nokia

Co dzisiaj robiłem w polu!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Wywoziłem na pole obornik rozrzutnikiem.

 

hihi jak to teraz zaorzesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wywoziłem na pole obornik rozrzutnikiem.

 

hihi jak to teraz zaorzesz

 

Co w tym śmiesznego

A zaorze to ciągnikiem i pługiem:wink: , chyba że znasz jakiś inny sposób, albo robisz to inaczej.

Wykonam to wtedy, kiedy warunki pogodowe mi na to pozwolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale ja gnoje na wiosne i orze od razu

ale chyba wykorzystam twój sposob teraz nagnoje bo mam pole gdzie na wiosne nie wjade bo za mokro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woziłem obornik o tej porze dlatego że opróżniałem chlewnie z głębokiej ściółki, pogoda pozwoliła to od razu rozwoziłem na pole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecam takiego sposobu wykozystywania obornika gdyż obornik zawiera sporo azotu w sobie i nalezy go jak najszybciej przyorać zeby zatrzymać jak najwieksze ilosci tego składnika a wyworzac go zimą i przyorowójąc go wiosna to staje sie tylko mało wartosciowym składnikiem pruchnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Woziłem obornik o tej porze dlatego że opróżniałem chlewnie z głębokiej ściółki, pogoda pozwoliła to od razu rozwoziłem na pole.

A jak Cię sąsiedzi podkablują to możesz mie kłopoty z ARiMR bo można wywozić do końca października! Zasady dobrej praktyki rolniczej się kłaniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Woziłem obornik o tej porze dlatego że opróżniałem chlewnie z głębokiej ściółki, pogoda pozwoliła to od razu rozwoziłem na pole.

A jak Cię sąsiedzi podkablują to możesz mie kłopoty z ARiMR bo można wywozić do końca października! Zasady dobrej praktyki rolniczej się kłaniają.

 

Liczę się z tym że żyję w kraju gdzie jeden drugiego jak by mógł to by go utopił w łyżce wody. Jak to się mówi nie ma skarżyciela to i nie ma sądziciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie polecam takiego sposobu wykozystywania obornika gdyż obornik zawiera sporo azotu w sobie i nalezy go jak najszybciej przyorać zeby zatrzymać jak najwieksze ilosci tego składnika a wyworzac go zimą i przyorowójąc go wiosna to staje sie tylko mało wartosciowym składnikiem pruchnicy
Nic bardziej mylnego .

1. w temperaturze poniżej 10 *c przerwany zostaje proces fermentacji a straty azotu są porównywalne do pryzmowania latem.

2. Opady (byle nie za wielkie) powodują wypłukanie składników do gleby ,a nie ulatnianie, słoma jest już częściowo rozłożona lub porażona grzybami co przyspiesza jej rozkład.

3. Zamarznięta ziemia ułatwia transport i brak kolein .

4. Jak cię sąsiad podjebie to ... nie chciał bym być w twojej skórze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W KDPR jest zapis że nawozy naturalne można stosować na ziemię zamarzniętą powyżej 30 cm !!

Niech biorą kilof i sprawdzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie jesli mam zaorana ziemie i na wiosne poniej rozwioze obornik ze wzgledu braku na jesien, zamieszam brona aktywna pod siew kuku ile% bedzie nawoził a ile wyparuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co myslicie jesli mam zaorana ziemie i na wiosne poniej rozwioze obornik ze wzgledu braku na jesien, zamieszam brona aktywna pod siew kuku ile% bedzie nawoził a ile wyparuje

jakbyś to przykrył talerzami to moze cos by z tego było o ile nie wyciągniesz przy siewie, a poza tym zwiekszenie dawki azotu nieuniknione, wbrew pozorom obornik na wiosne - wiecej problemow niz korzysci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś z czystej ciekawopści wykopałem dołek koło stodoły i na głebokosci 30cm juz podchodziła woda, jak wyglada u was sytuacja na podwórkach bo u mie cały czas mokro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj po łące jeździłem, a normalnie dopiero pod koniec kwietnia da się tam wjechać. Po polu też bez problemów, jeszcze ze 2 dni po 14 stopni i bedzie mi się kurzyć na podwórku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jeszcze z tydzień takiej pogody i siać można
no wysycha strasznie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie mokro,czekam na mały mróz,może się uda zgłęboszować przed kukurydzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...