Skocz do zawartości
nokia

Co dzisiaj robiłem w polu!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zakończyłem wiosenne siewy. Ostatnia roślinka jaką posiałem to była peluszka.

Wiosenne prace rozpocząłem 31 marca, a deszczowa pogoda przeciagnęła sprawę. No ale niech rośnie!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie nie dzis a wczoraj zaorałem najbardziej mokre pole ledwo ale zrobione i juz jest posiana pszenica na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj obsiewałem górki mieszanką owsa i jęczmienia Został mi jeszcze jeden kawałek do obrobienia - ale tam jeszcze dziś woda stoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może jutro będę pryskał na chwasty, oczywiście wszystko zależy od pogody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos juz sie wyrwal z was i posiał moze kukurydze bo ja tak jutro bedzie tydzien od posiania i ludzie mnie strasza ze mi wymarznie. powiedzcie cos na ten temat.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kukurydza posiana i opryskana (w tym tygodniu pewnie wzejdzie na to wygląda i nie obawiam się o wymarznięcie bo do 10go to już będzie większa i stożek wzrostu będzie ochroniony między liściami) zborza ozime zabezpieczone(wyleganie i choroby) rzepaki kwitną na całego, lada dzień odchwaszcze jare zboża (owies siany 10 marca pięknie się rozkrzewił, pozosatłe siane ok25marca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiałem kuku w piątek, niektórzy tydzień wcześniej... a inni jeszcze czekają - jak kto woli. Tylko sucho się zrobiło jak na pustyni, wszyscy w okolicy wałowali po siewie.

Rok temu niektórzy zasiali koło 15stego i wzeszła im akurat na te majowe mrozy [u mnie było koło minus 5] i nic takiego się nie stało, trochę liście przyżółkły ale potem mieli normalną, dlatego przymrozku się nie obawiam [choć lepiej nie zapeszać... ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U niektórych posiane a ja jutro dopiero będę orał pod kuku... Dzisiaj obornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie kukurydza posiana i opryskana (w tym tygodniu pewnie wzejdzie na to wygląda i nie obawiam się o wymarznięcie bo do 10go to już będzie większa i stożek wzrostu będzie ochroniony między liściami)

 

dziex jacek pocieszyles mnie, To na to wyglada ze mozna i wczesniej siac, jak ten stożek jest chroniony w puzniejszym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"KamilZ" ja siałem od trzech lat pomiędzy 10 a 15 kwietnia i nigdy nic złego się nie stało i kukurydza mogła skorzystać z wiosennych opadów więc póżniejsze susze łatwiej przechodziła, a w tym roku wyjątkowo przez ciągłe opady zasiałem dopiero 22 kwietnia Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis zaorałem ostatni kawałem zostało około 2ary ale tam jeszcze woda stoi. posieje tam chyba ręcznie aby tylko coś rosło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pryskałem na chwasty w zbożach jarych i peluszce oraz burakach. Ponad 12 godzin spędzonych z opryskiwaczem.

Trochę chemii odłożyło się w moim organizmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj skosiłem zyto i jutro o 8 rano

i kolo 15 bojade balotowac

a za tydzien będe kosił lucerna na kiszonke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orałem pod kukurydzę (2,07 ha w 3h 50min, C-4011 + pług 3x33cm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pole lekko pochyłe, w przekroju wyglądałoby tak: ^, pod górę na dwójce z góry na trójce, ojciec zaorał je kiedyś w niecałe 3,5 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robilem strajk z szefen pod Orange caly dzien, wygralismy, policja nie przegnala nas, nawet fajnie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie ze 10 maja to dzien sw.izydora patrona rolnikow i nic sie w polu nie robi .u nas w parafi to swieto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne kolejne popapranstwo... swieto pracy leżymy , izydora leżymy to w tłusty czwartek może poscic? bezsens wg. mnie jesli ktos ma ochote pracować lub sie obijac jego sprawa wazne zeby tylko innym zbytnio nie przeszkadzał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej lezyc nic nie robic u nas w polsce to co drugi dzien to jakies bzdurne św. i nazekamy ze polska jest 50lat do tylu w porownaniu z niemcami, niemiec swiat nie zna oprucz niedzieli. I ja wlasnie tez siedze w domu dzisiaj bo jakies św. u nas w parafi ,a poszedlem cos na dwor robic to zaraz kobiety sie darly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci broni pracować? U mnie jeśli jest coś do zrobienia to nie patrzę czy to jest święto czy niedziela po prostu idę i pracuje a gadanie staroświeckich kobiet mam gdzieś, na szczęście nie ma z nimi problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...