Skocz do zawartości
nokia

Co dzisiaj robiłem w polu!!!

Rekomendowane odpowiedzi

a gdyby nie te błoto to zaorał bym gnuj który leży już od 4 dni iuprawił bym pod jęczmień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zdążyłem wywieź gnój i zaorać 25 ha i jeszcze posiałem nawozy na łąki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no gnoje rozwiezione wszystko zaorane

może jutro posieje nawozy nałąki i na zimowe

a w sobote zaczne uprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i jęczmień zasiany

 

No to życzę przychylnej pogody

U mnie w okolicy dopiero się wszyscy biorą za orkę, dziś widziałem jak rolnik siał chyba owies, bo na piachu. [Mimo że mnie już ciągnie na pole, dotrzymam tradycyjnych terminów siewu]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na niektórych polach mozna ryz siać, juto jade siac na rzepak i pszenice zimową saletre amonową (ale mi sie zrymowało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis zauważyłem ze mój owies ma juz taki kiełek 2 cm a siany był 26 lutego no dzis znów zasiałem 4 ha podobnie jak i wczoraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiałem dziś saletre na rzepak i troche na pszenice bo na reszte nie wjade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiałem dziś saletre na rzepak i troche na pszenice bo na reszte nie wjade

nie wiało zamocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiałem dziś saletre na rzepak i troche na pszenice bo na reszte nie wjade

nie wiało zamocno

troche wiało ale nie tak bardzo żeby mi cały nawóz wywiewało z pola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łubin na 2 ha w glebie... jutro jak sie pogoda nie sp.... to jęczmien... tu tak szybko nie pojdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawozy na i pod zboża i na łąki wysiane, no i uprawiłem ziemię pod mieszankę, a jutro zasiewy...czyli znów za..eb od rana do nocy... Dziś to normalnie praca aż wrzała na polu prawie wszyscy ruszyli do roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie "niedobitki" kończyli zasiewy hehe i ja na usługę się wybrałem do gościa na 2ha-siew jęczmienia. Pytam się gościa na podwórku czy pole dobrze uprawione a on: "Panie uprawione aż się ziemia burzy!" OK No to na pole siewnik w dół i jazda. Pole miało być uprawione super.... a tam łąka!! Chwastów wszelkiego rodzaju ledwie co podrapane kultywatorem (jak łąka skultywatorowana) hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie "niedobitki" kończyli zasiewy hehe i ja na usługę się wybrałem do gościa na 2ha-siew jęczmienia. Pytam się gościa na podwórku czy pole dobrze uprawione a on: "Panie uprawione aż się ziemia burzy!" OK No to na pole siewnik w dół i jazda. Pole miało być uprawione super.... a tam łąka!! Chwastów wszelkiego rodzaju ledwie co podrapane kultywatorem (jak łąka skultywatorowana) hehe.

 

Hehe to tak jak mój sąsiad - zaorze byle jak, [takie ma nierówności że jak sieje nawóz to rzuca traktorem na wszystkie strony], potem przed siewem zapuści kultywator ile wlezie [ze 20cm ] i sieje. Pole wygląda jak pobojowisko, ale mimo to zboże potem ma prawie lepsze od tych po agregacie uprawowym

 

A u mnie w okolicy dopiero zaczynają zasiewy [jeszcze wczoraj jak uprawiałem miejscami było za mokro na siew, ale dziś już ładnie przeschło], ja dziś wszystko obsiałem i jeszcze powłókowałem pod kukurydzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tego gościa przypadku to zboża nie ma.... ledwie 1,5-2t/ha A propo jego orki to szkoda gadać. Pług ma jakąś samoróbe a podczepia go do t-25 a ziemia u nas bardzo ciężka więc wlecze się tym jak nie wiem co i skiby na sztorc stawia,przejedzie to przed siewem kultywatorem na 1cm max i siej po tym (siewnik w górze praktycznie) Takim to te ziemie oDebra1ć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie "niedobitki" kończyli zasiewy hehe

 

U mnie jeszcze mało kto cokolwiek robił w polu. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie "niedobitki" kończyli zasiewy hehe

 

U mnie jeszcze mało kto cokolwiek robił w polu. . .

u nas wczoraj każdy po raz piewszy wjechał w pole ale dzis znowu deszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm no dzis przerwa ale wczoraj 13 ha padło... no "wydziera" sie w tym roku pole miedzy deszczami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ( południe Podlasia) dopiero zaczynamy uprawę. i to tylko na suchych ziemiach. gdzie trochę lepsza i wilgotna to nie ma nawet co wjeżdzać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dymałem jak głupi przez 2 dni żeby zdążyć zasiać przed deszczem a tu ani kropla jak dotąd nie spadła...

 

U mnie zimowe orki już wczoraj były całkowicie obsuszone, ale głębiej jest bardzo mokro, sąsiad wczoraj orał to całe skiby odkładał, aż się świeciły w słońcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj to chyba do d... a nie w pole, cala noc lalo, wiec znowu mozna robic plany nad sadzeniem ryżu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siałem owies , w międzyczasie trochę "pokropiło" , wprawdzie jak ksiądz kropidłem , ale zawsze ...może sprawdzi się stare porzekadło że " Kto sieje w błoto ten zbiera złoto "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...