Skocz do zawartości
nokia

Co dzisiaj robiłem w polu!!!

Rekomendowane odpowiedzi

sw.izydora

 

 

dobrze wiedzieć

 

Rolnik to nie sklepowa. Wjeżdza na pole jak jest pogoda niebaczac na dzień tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis zasiałem ostatni kawałek pola siałem jęczmień około 4ary zasiałem ręcznie bo jeszcze mokro, może coś z tego wyrośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opryskałem jęczmień wreszcie. Wcześniej się nie dało po padało. Opryskiwacz się piep***ł jak nie wiem co... Na złość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tez swieta ja siałem 1 maja kukurydze na polu przy kosciele

i ksiądz przysedł na pole i cos tam mi zaczoł bredzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wywiozłem gnój na pole po życie. Nie ma na co czekać bo piach wysycha w zastraszającym tempie, już sie zrobiła pustynia... W niedzielę owszem, w polu nie pracuję, chyba że jest jakiś pilny zasiew do zrobienia, albo żniwa, sianokosy.

Dziś faktycznie, najpierw żywej duszy na polu nie widziałem, ale po południu kilku rolników wyjechało z pryskaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich stronach mówi się, że:" W niedzielę jeszcze nikt się nie dorobił".Mnie często zdarza się pracować w niedzielę, ale powiem Wam, że jeśli robię coś co mógłbym wykonać niekoniecznie w niedzielę to w ciągu tygodnia robota potrafi tak się spieprzyć, że stracę trzy razy tyle czasu co chciałem nadrobić siódmego dnia tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moich stronach mówi się, że:" W niedzielę jeszcze nikt się nie dorobił".Mnie często zdarza się pracować w niedzielę, ale powiem Wam, że jeśli robię coś co mógłbym wykonać niekoniecznie w niedzielę to w ciągu tygodnia robota potrafi tak się spieprzyć, że stracę trzy razy tyle czasu co chciałem nadrobić siódmego dnia tygodnia.

 

a moich stronach się mówi niedzielna praca w gówno sie obraca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siódmego dnia tygodnia.

Podobno niedziela jest I dniem tygodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siódmego dnia tygodnia.

Podobno niedziela jest I dniem tygodnia

zależy gdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś pół dnia pryskałem najpierw pszenice zimowa a później rzepak, teraz jeden dzień odpoczynku od pryskania i znowu trzeba pryskac ziemniaki i zboża jare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wysiałem nawóz i uprawiłem piachy pod sorgo. Taki szedł tuman z agregatu że światu nie było widać, wyglądałem jak murzyn po tej robocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis orałem pod rzepak 3ha, uprawiałem pod siew gorczycy na poplon gruberem 2,5ha i jeszcze to bronowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś piłem wódkę.

na polu piłeś niektórzy to maja dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to twoje szczęście, u mnie zostało jeszcze koło 70 ha a dziś tak dolało że znowu dwa dni musi schnąć żeby nadawało sie na suszarnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje łąki już dawno pokosiłem i zebrałem aczkolwiek nie było miejscami nic;) wszystko uschło ,dwóch łąk nawet nie kosiłem bo nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj skończyłem całe 20 ha na głęboko c 360 na 3 korpusy a syn c 330m na 2 .skonczyliśmy szybciej niz kolega który też ma 20 ha i śmigał dużym ursusem na 5 skip.i napewno mniej spaliliśmy od niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...