Skocz do zawartości
bendek

Ciągniki STEYR

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!

Właśnie zakupiłem ciągnik Steyr 8130 z 1993 roku.

wiecie cos więcej na temat tych ciągników?

Macie jakies instrukcje obsługi?

nie miałem jeszcze okazji robic tym w polu co ten ciągnik jest wart?

ma ktoś taki traktor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo jest to pewnego rodzaju MIX Kabina jest chyba od MASSEY-a FERGUSSON-a i chyba również skrzynia. Natomiast silnik maja SISU taki sam jake sa montowane do ciągnikow VALTRA. Ale moge sie mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STEYR to firma z tradycjami, bodajże austriacka, na naszym rynku zaistniała na początku lat 90, ale jakoś nie przebiła się przez gąszcz konkurencji, ale w krajach europy zachodniej cieszy się dobrą opinią. Firma produkuje również samochody ciężarowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w polsce to wiecej jak narazie ciezarowek Steyr niz ciagnikow, teraz nalezy do New Hollanda i zapinaja mu teraz silniki Valmeta Naprawde mocny sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem zeszłego roku w Austrii i tam to steyr jest tak jak u nas poczciwy Ursusu tzn wszędzie pełno!!! uważam że to porządne robione ciagniki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W polsce jest niewielu uzytkowników tego ciągnika, ale jeśli znasz język niemiecki, to możesz poczytać na niemieckim forum:

http://www.landwirt.com/Forum/44068/Getriebereperatur-Steyr-8130.html

 

Dane techniczne:

http://www.tractordata.com/td/td3577.html

@Tata-forum jest austriackie-ot tak gwoli ścisłości -ale i owszem niemieckojęzyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzieki

a ciekawe czy któryś z forumowiczów ma taki ciągniczek.

jak narazie jestem z niego bardzo zadowolony.

zobaczymy jak bedzie dalej.

jak byscie mieli jakąś instrukcje obsługi to byłbym wdzięczny.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W polsce jest niewielu uzytkowników tego ciągnika, ale jeśli znasz język niemiecki, to możesz poczytać na niemieckim forum:

http://www.landwirt.com/Forum/44068/Getriebereperatur-Steyr-8130.html

 

Dane techniczne:

http://www.tractordata.com/td/td3577.html

@Tata-forum jest austriackie-ot tak gwoli ścisłości -ale i owszem niemieckojęzyczne

Sory, ale robiłem co mogłem, żeby Cię poratować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz do głowy -zresztą łatwo rozróżnić-jak piszą o marce Steyr na jakimś forum to na 100% jest to forum z okolic Wiednia .Poza granicami Austrii marka jest praktycznie nieznana-prędzej już Lindner.

@bendek-co dokładnie chcesz wiedzieć na temat tego ciągnika ?Na Landwirt.com jest co nieco na temat tego ciągnika-mogę przetłumaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM!

Właśnie zakupiłem ciągnik Steyr 8130 z 1993 roku.

wiecie cos więcej na temat tych ciągników?

Macie jakies instrukcje obsługi?

nie miałem jeszcze okazji robic tym w polu co ten ciągnik jest wart?

ma ktoś taki traktor?

 

Możesz powiedzieć gdzie kupiłeś ten ciągniki w kraju czy za granicą, i jeżeli można prosić to powiedziałbyś ile on Cienie kosztował? a jeżeli kupiłeś za granicami kraju to szukałeś z ogłoszenia przez neta czy poprostu miałeś tam kogoś, kogoś kto sie zna na sprzęcie i ci powiedział że na przykład jest rolnik w uni co zmienia sprzęt a ten sprzęt jest dobry i jest okazja go kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do jaro- no chciałbym jakieś informacje o obsłudze bo wszystkiego jeszcze nie poczaiłem co i jak. schemat hydrauliki by sie przydał.i jakies ogólne informacje.

z góry dzięki

 

do waluś- kupiłem w kraju, a znamy sie troche na tym tata jezdzi tu i tam mój jest praktycznie nie zniszczony fakt ma nowy lakier ale w kabinie ideał:D a bebechy raczej dobre teraz dostanie w dupe troche to zobaczymy jak chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie no i nikt nie znalazł żadnego schematu hydrauliki?

bo jedyne co dolega mojemu ciągniczkowi no to ze nie działa podnośnik

ogólnie hydraulika działa ale jak ruszasz wajchą od podnośnika to olej idzie np na kipowanie tzn na złącza. czego to moze byc wina.

z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz jakiś rozdzielacz pośredni, którym ustawiasz sobie, gdzie ma w danym momencie płynąć olej, czy na hydraulike zewnętrzną, czy wewnętrzną, czyli podnośnik, dziwię się, że sam nic nie Poszukałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JNie znam tych ciągników, ale jeżeli ta firma robi takie ciągniki jak karabiny to polecam!!!!(bo jedna z gałęźi produkcji tej firmy to także broń)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem że steyr ma wysokie zużycie paliwa...

@ktoś Poczytałem troche twoje wypowiedzi, ty chyba wszystkie rozumy pozjadałeś, nie zostawiając żadnego dla siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ci nie pasuje ''tatamarty.323a''??? Ja tylko wyraziłem swoją opinię na temat ciągnika STEYR!!! Wiem o tym bo czytałem test ciągników w TOP AGRAR POLSKA i w tym teście STEYR był w czołówce najbardziej paliwożernych ciągników.Było to w 1997 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem że steyr ma wysokie zużycie paliwa...
Coś ci nie pasuje ''tatamarty.323a''??? Ja tylko wyraziłem swoją opinię na temat ciągnika STEYR!!! Wiem o tym bo czytałem test ciągników w TOP AGRAR POLSKA i w tym teście STEYR był w czołówce najbardziej paliwożernych ciągników.Było to w 1997 roku

 

 

To w końcu słyszałeś czy czytałeś ? 10 lat to szmat czasu ...... Wszystko się zmienia ........... Testy testami a życie codzienne pokazuje zgoła co innego ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie pasuje mi to, że wyrażasz opinie o czymś o czym nie wiesz, wiedzieć to można jeśli się samemu doświadczy czegoś, a wyczytać w gazecie opinie napisaną przez dziennikarzyne z miasta i wg tej opinii wyrażać własne zdanie, to mi właśnie nie pasuje, jak się czegoś nie wie, nie jest się pewnym na 100%, to się nie pisze, nie mówi i nie wystawia na dany temat opini, która innych może wprowadzać w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to już jest nasłuchają się naoglądają naczytają i mówią a jak miałby jeden z drugim okazje przesiąść się do stayera czy zetora o których wszyscy mówią że palą z tych 30 i 60 to banan na twarzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po długiej przerwie znowu powracam na forum

no więc steyr kończy swój pierwszy sezon...

hydraulika oprócz bocznej konsoli opanowana...

ogólnie to jestem bardzo zadowolony a co do spalania to

na 115 hp to pali raczej mało na pewno mniej niż porównywalne w mocy 1224

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...