Skocz do zawartości
damii1

Ciągniki ZEFIR 85

Rekomendowane odpowiedzi

K*rwa a co za różnica czy 88 tys czy 91 tyś, podobno lekko podskoczyła cena wiec może być 91 tyś a zawsze można rabat wytargować, tak czy inaczej to bardzo tani ciągnik, pytanie tylko czy trwały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 80km to tak mało ???????

jak proximie 8441 masz za 104tys !!!!!!

 

JA nie wiem kto kupuje takie wynalazki Ale każdy ma prawo wolny wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za 80km to tak mało ???????

jak proximie 8441 masz za 104tys !!!!!!

 

JA nie wiem kto kupuje takie wynalazki Ale każdy ma prawo wolny wybór

 

Jak ta proxa kosztuje 104 to zefir z 84 tyś to jednak różnica 20 tyś jest do tego zefir jest z obciążnikami a proxa nie, no cóż dla jednego to dużo dla innego to mało, ale rozmawiałem z dielerem izefir to może być wsród składaków najlepsza maszyna, przynajmniej w porównaniu do fotona to dzień i noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kto ciebie wie gdzie ty dzwoniłeś i od kogo masz te informacje ja podałem konkretny link gdzie jest podana cena a ciebie zaraz to zabolało bo jakiś zenek z baru zle ci cene podał idz lepiej do mamusi się wypłakać a nie na forum acha i jeszcze nie zapominaj że gadasz przez neta a nie przez krótkofalówke i nie musisz kończyć zdania "bez odbioru"

Widze że ty jednak nie pojmiesz to szkoda nawet pisać inni zrozumieli ale tobie nawet nie chce przyjąć wiadomości w próżnie. A o płakaniu u mamusi to cie nie prosiłem żebyś dawał mi rady co ty robisz jak masz jakiś problem. A zenek z baru to cie zrobił deklu. Jakbyś był człowiekiem inteligentnym to byś podał maila żebym ci przesłał co dostałem z Pronara albo chociaż zauważył że inne ciągniki 2 miechy temu kosztowały więcej niż teraz albo w końcu skoro podpierasz sie otomoto to byś wiedział że np. farmtrac na stronie producenta oferowany jest o kilka tyś. drożej niż u handlarza. Ale w twoim przypadku użycie tego małego fistaszka jest najwyraźniej bardzo bolesne. Wiesz tylko jedną cene i na tym cała twoja wiedza sie konczy.

Bez odbioru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem z kulturą ile u mnie diler chce za niego i nie chodziło mi że możesz mówić nieprawde a ty odrazu do mnie z pyskiem, że mam pustu łeb i ja ci mam podawać mejla żeby taki ktoś jak ty przysłał mi kolejne obelgi no wybacz ale nie dziękuje a jeśli według ciebie obrażanie kogoś to przejaw inteligencji to gratuluje intelektu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja napisałem z kulturą ile u mnie diler chce za niego i nie chodziło mi że możesz mówić nieprawde a ty odrazu do mnie z pyskiem, że mam pustu łeb i ja ci mam podawać mejla żeby taki ktoś jak ty przysłał mi kolejne obelgi no wybacz ale nie dziękuje a jeśli według ciebie obrażanie kogoś to przejaw inteligencji to gratuluje intelektu

Teraz to przesadzasz bo właśnie naskoczyłeś na mnie że zmyślam i wprowadzam innych w błąd i nie dałeś sobie wytłumaczyć co i jak choć jak napisałem wcześniej inni użytkownicy podłapali temat. Jeśli na drugi raz chcesz przeprowadzić konstruktywną rozmowę to weź tzw. "poprawki na wiatr". Dobra czas kończyć bo bruździmy w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ta proxa kosztuje 104 to zefir z 84 tyś to jednak różnica 20 tyś jest do tego zefir jest z obciążnikami a proxa nie, no cóż dla jednego to dużo dla innego to mało, ale rozmawiałem z dielerem izefir to może być wsród składaków najlepsza maszyna, przynajmniej w porównaniu do fotona to dzień i noc

Nie był bym taki pewien czy to najlepszy składak chyba że chodzi ci o przedział cenowy. W Agromie gostek gadał że jak coś to lepiej ze składaków wziąć Farmtraca. Nie chce tu najeżdżać na zefira ale goście na temat zefira to mi tak mówili : "no wie pan ciężko coś powiedzieć". Chyba nie są przekonani do niego. A cena nie może być jedynym plusem przy zakupie. Bo wiadomo że co tanie to drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ta proxa kosztuje 104 to zefir z 84 tyś to jednak różnica 20 tyś jest do tego zefir jest z obciążnikami a proxa nie, no cóż dla jednego to dużo dla innego to mało, ale rozmawiałem z dielerem izefir to może być wsród składaków najlepsza maszyna, przynajmniej w porównaniu do fotona to dzień i noc

Nie był bym taki pewien czy to najlepszy składak chyba że chodzi ci o przedział cenowy. W Agromie gostek gadał że jak coś to lepiej ze składaków wziąć Farmtraca. Nie chce tu najeżdżać na zefira ale goście na temat zefira to mi tak mówili : "no wie pan ciężko coś powiedzieć". Chyba nie są przekonani do niego. A cena nie może być jedynym plusem przy zakupie. Bo wiadomo że co tanie to drogie.

 

Fakt farmtrac ma przynajmniej jeden z najlepszych silników na świecie perkinsa serii 1100, no ale ceną to chyba nawet o kilka pln przewyższa 7441

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt farmtrac ma przynajmniej jeden z najlepszych silników na świecie perkinsa serii 1100, no ale ceną to chyba nawet o kilka pln przewyższa 7441

No taka jest prawda. Rzeczy porządne mają też swoją cenę. A coś dobrego i taniego to w tesco albo na ruskim bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem maila do kolesia do tego zefira z otomoto, odpisał mi że jest to wersja komunalna z przednim tuz w promocyjnej cenie za 71500, jest również promocja na kioti 72km z silnikiem perkinasa za 12 tyś zł taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was posiada ciągnik Pronar Zefir 85 i może coś powiedzieć więcej na jego temat eksplatacji a nie ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA MAM Zefira 85 od ponad roku i sobie chwale i wg mnie to bardzo doby ciągnik za taką cenę i tyle ............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałbym się dowiedzieć czy ZEFIR 85 czy jest to dobry ciągnik,jak sprawuje się na polu,czy jest awaryjny i jak jest z częściami zamiennymi do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie sprawuje się bardzo dobrze zarówno w polu jak i w gospodarstwie a co do części to mają je tam gdzie ja do kupiłem lecz narazie nic mi się z nim nie dzieje wszystko chodzi bez zarzutu a mam już ponad1,5 roku i zrobione 840mtg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy w ZEFIRZE 85 po przekręceniu kluczyka powinna się zaświecić kontrolka świecy żarowej i czy po nagrzaniu automatycznie zgasnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zefira 85 od pól roku i wydaje mi sie że dużo pali (około 20 litrów na mgh) przy pełnych obrotach bez obciążenia. Czy to normalne spalanie dla niego czy jest coś źle ustawione? Chciałbym się dowiedzieć ile wam pali zefir 85?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.Panowie jestem od lutego posiadaczem ciagnika marki YTO 804.A więc wszyscy co są zainteresowani ciagnikami marki Pronar Zefir 85.Ja swój ciągnik kupiłem za 72 tys złotych.cena z vatem.jestem z niego bardzo zadowolony ma on tylko 170 mth ale njak narazie bezawaryjnie.troszke sie rózni od zefirka kabiną kolorem(mój jest czerwony) i filtrem powietrza(ja mam do góry przed kabiną z po przeciwnym stronie maski niz komin,fajne do prasy) tylnym mocowaniem zaczepów(ja mam szczerze dosc ciulowy ale prosty zaczep dolny a górny ma tylko mocowanie bez łba)zbiornikiem(ja mam przekrecony zaraz za kabina w wlew jest dosc wysoko).a tak to jest ten sam ciągnik co mój chiński YTO.silnik iveco (perkins) mosty skrzynia new holland.w srodku ma troche mniej miejsca niz w zefirze gdyz pronar zmienił kabine(dał swoją),siedzenie takie samo.mój ma klimatuzacje dobry nawiew radio z dwoma głosnikami fajne zegary.jest naprawde komfortowy ale tylko dla jednej osoby.nawet te same akumulatory mają.ma jednak kilka wad.tzn bardzo głosny tylni most przy szybkiej jezdzie piszczy a to jest dosc uciązliwe.i gniazdo tylne elektryki było zle podpiete.a tak za te pieniadze tarktor był godny polecenia.nawet oglodałem taki sam tylko z turbem 95 konny.tamten maił dodatkowy silownik.bede zakladal traki sam do mojego.ale porównujac zetora do YTO to zetor wygrywa.jest bardziej masywniejszy ale konfort pracy raczej nalezy do YTO.jesli chcecie cos wiecej wiedziec pytac odpowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co do spalania ok zalezy jak sie jezdzi i przy czym robi.przy pługu 4 skiby max 15 litrów przy prasie ok 12.na mth.na poczatku miał problem z czujnikiem temperatury (okazało sie ze zegary - dostałem nowy)i z nagrzewnica bo ciekła tez dostałem nowy.serwis przyjechal na miejsce koszt pierwszego przeglądu po 30 mth 600zł wymienili olej w silniku i skrzyni.drugi przy 150 mth 1000 zł wszystkie płyny i oleju nowe plys tylki uszczelniacz wymienili bo szczerze z mojej winy przeciazyłem go za duzo na widlaku az widły pogieło.ale zrobili bez problemu przyjechali w ciagu 48 godzin gwarancja na 300 mth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...