Skocz do zawartości
damii1

Ciągniki ZEFIR 85

Rekomendowane odpowiedzi

komfort jazdy jest dobry, wygodne siedzenie i dobra widoczność z miejsca kierowcy przy zamkniętych wszystkich szybach i drzwiach jest cicho, bardzo cicho lecz gdy potworzymy drzwi to trochę głośniej ale to wiadomo, śą dobre nawiewy, ogrzewanie wycieraczki przód i tył, radio Za tą cenę komfort jest bardzo dobry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Też myślę o tym ciągniku, jednak max. moment obrotowy na poziomie 287Nm przy mocy prawie 85km (dokładnie 84,9 informacje z pronar.pl) to moim zdaniem stanowczo za mało. Biorąc pod uwagę traktory z silnikami MMZ np Pronar 82SA który ma mniejszą moc bo niecałe 80km (79,8km) ale za to 398Nm.

Oczywiście to jest tylko moja refleksja.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że ciągniki które mają mały moment obrotowy są nastawione na oszczędnośc więc moze niski moment obrotowy nie jest minusem zefira ( lamburghini lampo, postlicencyjne ursusy perkinsy, new holland td niski moment i małe spalanie), a JD czy zetor wysoki moment i spalanie wyższe.

Gdyby coś było więcej wiadomo o tym silnikiu , tak ogólnie to bardzo ciekawa propozycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje wszystkie parametry mojego ( silnika) ciągnika Zefir 85:

moc(kw/Km) 62,5/84,9

obroty nominalne 2400

ilość cylindrów 4

średnica tłoka 110 mm

skok tłoka 125mm

pojemnośc skokowa 4750 ccm

stopień sprężenia 18:1

max. moment obrotowy 287Nm/1400 obrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do kupna tego ciągnika. Ale ciągle się zastanawiam. Cena ok. ale jak będzie później to trochę niewiadomo. Przy nowym prowie przwejdą tylko z normą euro 2. Ten chyba najlepiej cenowo się prezentuje. Prosze o poinie na temat tego ciągnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt że cena jest ok, sam nad zefirem sie zastanawiam bo zefir z turem wyszedł by w cenie proximy, a co bedzie za 10 czy 15 lat jak zaczną powazniejsze się naprawy to nikt ci na tym ani żadnym forum nie odpowie więc jeśli macie jaja ( tzn, jeśki się nie boicie i macie kase ) to kupujcie, bo jesli pronar za 2 czy 3 lata wys*ra się na wszystkich z tym zefirem to skąd za 15 lat będą części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar zakupić w przyszłym roku Zefira 85, czy może ktoś polecić jakie narzędzia do uprawy roli można podpiąć do tego ciągnika?

Jaki pług?, i jaki agregat do uprawy pod ziemniaki?

Ciągnik będzie pracował na polach lekko pagurkowatych na glebach średnich na areale ok.30-40ha.

pozdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam zamiar zakupić w przyszłym roku Zefira 85, czy może ktoś polecić jakie narzędzia do uprawy roli można podpiąć do tego ciągnika?

Jaki pług?, i jaki agregat do uprawy pod ziemniaki?

Ciągnik będzie pracował na polach lekko pagurkowatych na glebach średnich na areale ok.30-40ha.

pozdo.

 

Co Cię przekonało do zefira? a maszyny takie jak do ciągnika 80km tylko żeby nie było to za ciężkie bo mały udzwig podnośnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Cię przekonało do zefira? a maszyny takie jak do ciągnika 80km tylko żeby nie było to za ciężkie bo mały udzwig podnośnika

 

Cena uważam że przez 5 lat nie będzie większych problemów tym bardziej że nie mam 100ha po 5 latach mogę go sprzedać i liczę że wezme nie mniej niż 40 000zł. Liczę na refundacje ze śrotków unijnych. Warto zarezykować.

 

A jaki konkretnie ma udzwig podnośnika i czy po dociążeniu turem da rade z agregatem uprawowo-siewnym czy pługiem 4 obrotowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udzwig ma 3 t a ile w rzeczywistości to nie wiem bo to co podaje producent to jedno,a udzwik rzeczywisty to co innego ale z tą czwórką i agregatem to możesz się męczyc, chyba ze jest jakas możliwośc podrasowania podnośnika, a inna ważniejsza sprawa to co ten zefir jest tak naprawde wart, bo sam stoje przed wyborem ciągnika i z jednej strony cena atrakcyjna ale ja chce ciągnik na conajmniej 20 lat, a czy pronar nie wycofa się z zefira za kilka lat tak jak z żubronia tego nikt nie wie i skąd części do tego silnika? mamy czasy internetu wszystko da się zamówic ale to mogą byc koszty, inna sprawa jeśli ten ciągnik jest tańszy od najtańszego na rynku pronara 82A to co w nim jest takie tanie? Skrzynia fiata ale to jest tylko licencja fiata a robią to chińczycy tak jak 3512 ma skrzynie i silnik mf a a do mf-a mu bardzo daleko z jakością, co innego mf 255 z ursusa i tu moje pytanie jak chiny robiły tego YTO 804, czy to były gotowe podzespoły z fiata czy mają licencje i sami to klepią? Bo coś mi się wydaje że dopronara tak samo jak kioti przychodza te zefiry a tu tylko nasze opony kabiny i elektryke zakłądają.

Słyszałem już opinie o fotonach, gdzie po myciu karcherem farba odłazi a wykonanie to lepsze mają samodziełki ze stodoły, ale zefir chyba lepiej jest zrobiony.

 

Pozostaje jeszcze wybór co do belarusa (moim zdaniem nic nie lepszej jakosci) albi farmtrac 70, fajny ciągnik i lepiej wykonany tylko że 60km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na dzień dzisiejszy nowy Zefir 85 kosztuje 90 158 brutto

 

To co podrożał zefir?

I kto teraz kupi , jak już ktoś dostanie prow to napewno się na to nie zdecyduje, a za kredyt to każda złotówka się liczy to już lepiej proxime 6441 przynajmniej podnośnik ma dużo mocniejszy

Podnosić cenę przed końcem roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na dzień dzisiejszy nowy Zefir 85 kosztuje 90 158 brutto

Skąd masz te informacje bo ja byłem dziśaj u dilera i zefir kosztuje 87 tyś brutto i według mnie cena jak za ciągnik 85KM jest bardzo kusząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alez róznica 3 tys

pewnie jeden podał cene cennikowa lub zlepszym wypasem a drugi po upuscie lub np. bez obciazników czy czegos innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na dzień dzisiejszy nowy Zefir 85 kosztuje 90 158 brutto

Skąd masz te informacje bo ja byłem dziśaj u dilera i zefir kosztuje 87 tyś brutto i według mnie cena jak za ciągnik 85KM jest bardzo kusząca.

 

Może to za wersje komunalną z przednim tuzem ale ta chyba z 96 kosztuje, a moze zapowiedziane są już podwyżki i był po starej cenie?

 

Na ppr chyba tylko kolega Marcin20578 ma taki ciągnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd masz te informacje bo ja byłem dziśaj u dilera i zefir kosztuje 87 tyś brutto i według mnie cena jak za ciągnik 85KM jest bardzo kusząca.
Stary zauważ że minął prawie miesiąc od mojego posta a ja informacje takową dostałem z głównej siedziby pronara a ty pewnie od osiedlowego sklepikarza który ogołocił ciągnik z czego się dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[.

Stary zauważ że minął prawie miesiąc od mojego posta a ja informacje takową dostałem z głównej siedziby pronara a ty pewnie od osiedlowego sklepikarza który ogołocił ciągnik z czego się dało

Jest to największy sprzedawca w woj. Łódzkim ciągników i kombajnów NH, Pronar, Ursus, Zetor, rocznie sprzedają ok 150 ciągników New hollanda i jak nie wierzysz to zapraszam do Strzelec Wielkich okolice Częstochowy firma Agros Wrońscy a tak pozatym to stały diler ma zniżki a cena zefira jaka podałem była jeszcze do negocjacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Częstochowy to jak coś to na pielgrzymke mogę się wybrać. Ja wiem swoje z Pronara a jak chcesz taniej to kupuj nikt ci nie broni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenę netto podają 71 311zł to z Vatem kosztuje 86 999,42zł

 

To jest napewno cana zachęcająca według mnie lepiej się przedstawiia jak w Fotonie

to jest moje zdanie ponieważ nie widziałem tego ciągnika tylko z opisów a Fotona widziałem i zrobił nie najlepsze wrażenie chociaż u dilera sporo ich sprzedano

W Zefirze

Masa własna ,nacisk przód / tył , to są bardzo ważne elementy uciągu ciągnika

 

a o cenie można zawsze porozmawiac Pronar podając ceny napewno nie zejdzie z ceny a diler może dużo

Jak kupowałem Farmera to w Sokółce cena była 107 700zł a zapłaciłem dużo mniej i jeszcze opony szersze za kture w Sokułce chcieli coś 2000zł dopłaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja Awe, ten foton to jak na specyfikacje to drogi jest i dużo kożystniej wygląda zefir, no ale ... rażą te chińskie podzespoły - kioti farmtrac kubota nawet farmer ale nigdy chinol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T398898 masz na przykład za 71tyś netto i dolicz do tego 22% vat to napewno nie wyjdzie ci więcej niż 90tyś a jak chcesz kupować drożej to twoja sprawa.

Przyjmij do wiadomości do tego pustego łba że podzieliłem się na forum ceną podaną mi w mailu przez jakiegoś gościa co pracuje w Pronarze. Pisałem do nich, odpisali, podałem cene na forum czego ty jeszcze tu k.... nie rozumiesz ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to pewnie podali ci cene wersji komunajnej ale masz pewnie taką wspaniała pamięć, że już po 5 sekundach zapomniałeś a potem przy okazji wprowadzasz ludzi na forum w błąd swoją niewiedzą więc to raczej ty masz pusty łeb(no niestety zniżyłem się do twojego poziomu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze to pewnie podali ci cene wersji komunajnej ale masz pewnie taką wspaniała pamięć, że już po 5 sekundach zapomniałeś a potem przy okazji wprowadzasz ludzi na forum w błąd swoją niewiedzą więc to raczej ty masz pusty łeb(no niestety zniżyłem się do twojego poziomu)

Przykro mi bardzo ale ja pytałem o cene zwykłego a nie komunalnego jakbyś chciał wiedzieć. Z moją pamięcią jest wszytko w porządku w przeciwieństwie do ciebie. A zniżać się nie możesz bo tam gdzie ty jesteś to nawet nie ma dna tylko 2 metry mułu, a do mojego poziomu to sobie lepiej drabine przynieś.

Bez odbioru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto ciebie wie gdzie ty dzwoniłeś i od kogo masz te informacje ja podałem konkretny link gdzie jest podana cena a ciebie zaraz to zabolało bo jakiś zenek z baru zle ci cene podał idz lepiej do mamusi się wypłakać a nie na forum acha i jeszcze nie zapominaj że gadasz przez neta a nie przez krótkofalówke i nie musisz kończyć zdania "bez odbioru"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...