Skocz do zawartości
saddam

poczatek suszy 2007

Rekomendowane odpowiedzi

w zachodniopomorskim w 5 dni spadło 63 litry na metr kwadratowy, masaka tyle deszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak październikiem dzisiaj zawiało... Zimno, deszcz i nieprzyjemny wiatr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zimno to do baby trzeba sie przytulic i bedzie cieplo ale slyszlem ze od 15 lipca ma sie pogoda bardzo ladna zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

susza 2007 mam pytanko kiedy się zacznie?? u mnie praktycznie co dziennie pada nie pamiętam takiego czerwca i lipca?? rzepak mam do koszenia a tu pada i pada i pada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 dniach wreszcie przestało padać... Ładna mi susza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to nie ma suszy ale w kwietniu dała się we znaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w miesznace teraz owies sie odrodzil .... a byla juz prawie gotowa do koszenia ... ale dzis sie zapowiada ladny dzien mam nadzieje ze juz sie zacznie pogoda zniwowa !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u nas codziennie pogoda barowa , a tu już trzeba by kosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tydzień i kolejny rekord - 85 mm deszczu!!

Łącznie za ostatnie 25 dni już ponad 160 mm. i ze cztery dni bez deszczu w tym czasie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młóciliście panowie jakieś zboże,bo u nas jęczmień ozimy bardzo słabo plonował około 75% ubiegłorocznych słabych zbiorów. Susza zrobiła swoje,a teraz to sobie może padać i tak już nic to nie da chyba że narobi szkody w rzepaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim terenie suszy w tym roku nie było, a dotego po dwóch dniach przerwy w opadach dzisiaj w nocy znowu zaczeło kapac z nieba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Młóciliście panowie jakieś zboże,bo u nas jęczmień ozimy bardzo słabo plonował około 75% ubiegłorocznych słabych zbiorów. Susza zrobiła swoje,a teraz to sobie może padać i tak już nic to nie da chyba że narobi szkody w rzepaku.

 

U mnie w jęczmieniu w tym roku jakieś 30 % mniej w plonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kosze od soboty, tj 14. Skoszone mam ok 40 ha. pszenzyto 30% mniej niz powinno

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym roku nie narzekają na susze chociaż cały maj nie padało, a na przymrozki które jak się kłosiły dobiły oziminy w tamtym roku mimo suszy na niektórych polach plon był przy tym samym nawożeniu średnio o 1-2 tony lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas odświeżyć temat Dolny Śląsk (pow. Dzierżoniów) nie pada od początku kwietnia a prognozy zapowiadają że dalej nie bądzie padać Późno siane zboza sie nie krzewią wcześniejsze pożółkły nie pobierają składników pokarmowych nie pomagaja nawozy bo nie mają sie jak rozpuścić Jare jeszcze zipią ale jak długo Buraki powschodziły Rzepaki powoli zaczynają kwitnąć idą w górę nie na boki. Pozdrawiam Jak tam u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Północna WLKP podobnie, do tego na ten kwitnacy lada chwila rzepak podziałają jak sie okazuje silne mrozy!

Padało ostatnio w marcu (śnieg)

Jak bedziecie wiedzieli juz co i jak, piszcie kiedy ogłoszą w waszych gminach kleski suszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czas odświeżyć temat Dolny Śląsk (pow. Dzierżoniów) nie pada od początku kwietnia a prognozy zapowiadają że dalej nie bądzie padać Późno siane zboza sie nie krzewią wcześniejsze pożółkły nie pobierają składników pokarmowych nie pomagaja nawozy bo nie mają sie jak rozpuścić Jare jeszcze zipią ale jak długo Buraki powschodziły Rzepaki powoli zaczynają kwitnąć idą w górę nie na boki. Pozdrawiam Jak tam u Was?

 

Niestety, u nas jest tak samo. Ostatni deszcz był w marcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolnyśląsk pow. złotoryjski dokładnie taka sama sytuacja...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez bieda bylem w polu to strasznie to wyglada - brak wody ! Tez ostatnio to chyba ten snieg padal !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...