Skocz do zawartości
buchaj

Elektryczne ogrodzenia pastwisk

Rekomendowane odpowiedzi

do farmera 102 EBS-872\M w zupełności wystarczy ogrodzenie z drutu górny 2mm. dolny najlepsza linka biała kołki narożne akacjowe ,pozostałe z sosny wystarczą drut jest tak mocny że napinam traktorem,a do elektrryzatora jak dasz stary aku 12v to krowy aż mrugają w pierwszym kontakcie. drugiego unikają ,jak diabeł swięconej wody.bateri unikaj bo to stówa wywalona co roku ,a aku za browara dostaniesz w sklepie który handluje nowymi .KOLCZASTY to barbarzyństwo ii zwierzęta się kaleczą a jego skutecznośc polega na sile a nie na efekcie odstraszania. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zaje... li mi kolejny elektryzator i po co to ludziom skoro tak mało bydła w okolicy/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj zaje... li mi kolejny elektryzator i po co to ludziom skoro tak mało bydła w okolicy/

Mi kilka lat temu (gdy ruszaliśmy z krowami) cięli taśmę. i jaka oni mogli mieć z tego korzyść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwinęli mi EBS-872\Mbył super 6-12v a dzisiaj kupiłem od gościa z sąsiedniej wioski stary za litra i okazało sie że to jest ten co mi zginą 6lat temu bo ja zawsze znaczę ale nic mu nie mówiłem bo to bez sensu a co śmieszne że on [pastuch] chodzi tak w koło taki obieg zamknięty bo te za litra to przeważnie lewe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jak kupie nówkę to zamknę go w bunkrze z betonu po prostu zaleje betonem solidną skrzynkę na klucz a na kwatery będę woził turem i dopiero zrobią oczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napis: "Achtung!Broń biologiczna!Biohazard" Ani Niemiec ani Polak ni Anglik nie ruszy takiej skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kradziezy pastuchów to absolutna masakra. Wójkowi też ostatnio gwizdnęli. Mówi że pastuchy powinno się stawiać parami, jeden do ogrodzenia apstwiska a drugi do zabezpieczenia pastuchów przed lepkimi łapami.

 

Wójek stracił dokładnie taki pastuch pastuch akumulatorowy

Sam elektryzator 180 i akumulator od malucha prawie nówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie da sie tego upilnowac bo byle kto bedzie szedl zakosi i nawet sie nie mozna kapnac dopiero jak sie idzie odlaczyc to dopiero zdziwko bierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na wycieczce i szkoda, że nie miałem aparatu Pastuch był w małym bunkierku zamykanym na solidną kłódę!! I to w okolicy uchodzącej za dość spokojną ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam identyczny jak pokazałeś na linku i mi jeszcze nie zginoł ale to dlatego żę u mnie wisi w garażu a nie gdzieś na polu w trawie. pare razy był na polu ale nie zginoł. Na bardziej odległych polach założyłem sznurek i nie było po co zanosić tam elektryzatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobieta moja ma ogrodek w polu, za stołom cały czas jej jakieś dziadostow przyłazi, kruliki, zajace czasem sarny. Ostanio kupiłem więc pastuch. W dziale ogrodzenia elektryczne to jest ten 2 od góry. To jest ten Pastuch elektryczny. Do tej pory sprawuje się super, ale teraz z tego co widzę w tym temacie zaczynam się bać czy mi go nie zwinom. Mam go na tylnej scianie stodoły od zewnatrz. Cholipa, chyba będę go musiał zaraz iść i zdjąć, tylko kurde ta szarancza to w nocy przyłazi na wyzere. Tak źle i tak nie dobrze.

Jak się wkurze to każe tam babie całą noc stać, to wtedy jej sie odechce zabawy w ogrodki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszędzie kradną, jakby takie było podejście to słupki i drut też by ginęły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co komu slupki i drut bioro to co sie oplaca a komu sie chce sciagnac drut np z 3 ha pastwiska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich słupków używacie?? Znajomy ma zwykłe słupki drewniane 80 cm wysokie z takiego bylejakiego drzewa wierzbowego. Do tego wkrecone izolatory i pojedynczy drut. Nie ma problemu z kradzieza bo okolica spokojna i wogole na co to u nas komu. Krowy nawet ladnie mu chodza. Nie przerwaly jeszcze ani razu. A na poczatku to je wlasnie przyzwyczajal do pastucha polujac je blisko drutu z pradem zeby zobaczyly co to jest.

 

Mnie tez sie podoba idea ogradzania pastwiska pastuchem bo juz mi sie nie chce ich na lancuchu polowac i wogole, ale mam pare obaw.

 

1) Co sadzicie o slupkach plastikowych?? Czy nie sa lepsze od zwyklych palikow drewnianych. Choc slyszalem ze te plastikowe to liche kiepskie etc.. Uzywa ktos takich wogole??

2) Czy krowy wyskubuja dobrze tak ogrodzone pastwisko czy czasem nie przydreptaja wiekszej ilosci trawy?? Z tego co widze u sasiada to nawet laka jest wygolona do zera wiec chyba niezle skubia i nie dreptaja duzo.

3) Na ile dni powinny miec jedna kwaterke na 2-3 dni wystarczy??

 

Tak wogole to u mnie jest taka sytuacja ze chodzi 10 sztk bydla no i na jednej lace nie sa dluzej niz 3 tyg. Normalnie jak je na lancuchach poluje. Na dzien dzisiejszy to widze to tak zeby kupic sobie elektryzator+drut+słupki plastikowe i robic to tak że rozkladam słupki + drut na takiej czesci pastwiska zeby na 2-3 dni starczylo. Pozniej jak wyskubia to rano lub wieczor ide i znowu te same paliki przestawiam na nowa kwaterke. dzieki temu nie bede potrzebowal duzo tych palikow a jedynie tyle zeby ogrodzic jedna kawterke. A sasiad to z tych drewnianych palikow ma ogrodzona kazda lake gdzie pasie to sporo tych palikow potrzebuje. Dodatkowo wydaje mi sie ze te plastikowe sa tak zrobione ze latwo sie je wbija w ziemie napewno latwiej niz takie zwykle z drewna przez co latwiej bedzie mi co 2 dni to ogrodzenie przestawiac. No a zwijanie druta to chyba nie jest taki problem bo widzialem ze sasiadowi to bardzo latwo idzie recznie na szpule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich słupków używacie?? Znajomy ma zwykłe słupki drewniane 80 cm wysokie z takiego bylejakiego drzewa wierzbowego. Do tego wkrecone izolatory i pojedynczy drut. Nie ma problemu z kradzieza bo okolica spokojna i wogole na co to u nas komu. Krowy nawet ladnie mu chodza. Nie przerwaly jeszcze ani razu. A na poczatku to je wlasnie przyzwyczajal do pastucha polujac je blisko drutu z pradem zeby zobaczyly co to jest.

 

Mnie tez sie podoba idea ogradzania pastwiska pastuchem bo juz mi sie nie chce ich na lancuchu polowac i wogole, ale mam pare obaw.

 

1) Co sadzicie o slupkach plastikowych?? Czy nie sa lepsze od zwyklych palikow drewnianych. Choc slyszalem ze te plastikowe to liche kiepskie etc.. Uzywa ktos takich wogole??

2) Czy krowy wyskubuja dobrze tak ogrodzone pastwisko czy czasem nie przydreptaja wiekszej ilosci trawy?? Z tego co widze u sasiada to nawet laka jest wygolona do zera wiec chyba niezle skubia i nie dreptaja duzo.

3) Na ile dni powinny miec jedna kwaterke na 2-3 dni wystarczy??

 

Tak wogole to u mnie jest taka sytuacja ze chodzi 10 sztk bydla no i na jednej lace nie sa dluzej niz 3 tyg. Normalnie jak je na lancuchach poluje. Na dzien dzisiejszy to widze to tak zeby kupic sobie elektryzator+drut+słupki plastikowe i robic to tak że rozkladam słupki + drut na takiej czesci pastwiska zeby na 2-3 dni starczylo. Pozniej jak wyskubia to rano lub wieczor ide i znowu te same paliki przestawiam na nowa kwaterke. dzieki temu nie bede potrzebowal duzo tych palikow a jedynie tyle zeby ogrodzic jedna kawterke. A sasiad to z tych drewnianych palikow ma ogrodzona kazda lake gdzie pasie to sporo tych palikow potrzebuje. Dodatkowo wydaje mi sie ze te plastikowe sa tak zrobione ze latwo sie je wbija w ziemie napewno latwiej niz takie zwykle z drewna przez co latwiej bedzie mi co 2 dni to ogrodzenie przestawiac. No a zwijanie druta to chyba nie jest taki problem bo widzialem ze sasiadowi to bardzo latwo idzie recznie na szpule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za zdublowanie posta ale cos mi sie net przycial i da razy wcisnalem wyslij i pewnie dlatego sa dwa egzemplarze postu. Jakby admin mogl to prosze o usuniecie jednego z nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam słupki z pręta zbrojonego ok 1m długosci i na wierzchołku przyspawany izolator, takie zwykłe oczko z metalowym wkrętem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz często przestawiać ogrodzenie to plasikowe słupki są najlepsze szybko się je wbija i wyciąga z ziemi,(problem jest jak za długo przysuszy wtedy jest problem z wbiciem i lubią się zgiąć ale to można wyprostować, czasem jakiś się złamie ale to raczej wina ludzkiego czynnika niż krowy) proponowałabym ci zastosować taśmę do ogrodzenia jest dobrze widoczna dla krów, a drutu dobrze nie widzą i możesz mieć kłopot jak ci uszkodzą ogrodzenie, co do częstotliwości przestawiania ogrodzenia to najlepiej obserwować jak wyjadają trawę i przestawiać wtedy gdy już zjedzą trawę i najlepiej, o ile to możliwe wejście mieć w jednym miejscu to potem krowy nie muszą się uczyć od nowa gdzie się wchodzi, zwłaszcza jak często przestawia się ogrodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy drut to przezytek. Tym bardziej do ruchomych ogrodzeń. Plecionka można zwijać ja wkłębek lub jak kto woli na łokciu. Jak paliki to tylko plastikowe. Tanie nie trzeba izolatorów łatwe w przesatwianiu i montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cemie jednego plastikowego (3zł) mam dwa metalowe (fi 10, żebrowane) słupki. Ponadto metalowe rozstawiam co ok. 12-14m, natomiast plastik wytrzymuje odległość do 10 m. Więc oszczędność jest spora.

Używam tylko drutu - ale zawsze musi być nowy (ocynk). Wtedy ładnie się błyszczy i nie ma problemu ze wzrokiem u krów . Natomiast jak jest wysoka trawa przejeżdżam ciągnikiem i udeptuję ją na stawianej linii. Przy mokrej łące nie ma problemu, żeby metalowy kołek wcisnąć ręką - na 10-15 cm. Jak jest sucho to pomaga klucz 1kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...