Skocz do zawartości
basik

koszty zdawania .

Rekomendowane odpowiedzi

ile płacicie za 1 złapanego kurczaka? bo w zachodniopomorskim kroja po 7 gr.i ciągle jest problem z "łapaczami".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do zdawania 15 osób i płace po 100 zł każdemu a na samochodzie 120, tylko u mnie nikt nie nosi kurczaków tylko jest tor, wózki i wyciągarke i ludzie się nie napracują więc z pracownikami nie mam problemu bo w naszym terenie inni płacą słabiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lubuskim 6-7 gr za sztukę + koszty dojazdu. Ekipy po 15-16 osób. Jest duży problem jeśli łapanka jest w dzień. Ludzie chodzą jeszcze do pracy w dzień. Jak oni to robią??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie jest to zbyt wygórowana zapłata bo ja szanuje ludzi i ich pracę nie zależnie od tego co robią jaki jest ich stan majątkowy czy jak są wykształceni a cena kurczaka i nasze zarobki nie mają tu nic wspólnego bo twoim zdaniem ile by trzeba zapłacić za zdawanie jeśli cena kurczaka będzie np. 3,80. a jeśli muszę dołożyć do interesu to ludzie mają u mnie pracować w celach dobroczynnych. Znam ludzi którzy myśleli podobnie jak ty i teraz sami kury łapią i całe ich rodziny bo nikt do nich nie przyjdzie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na samochod wchodzi 240 skrzynek tj ok 2400 kurczakow . lapie ok 4 2 jest na samochodzie do ustawiania skrzynek ( w tym ja) a reszta wyniosi skrzynki z kurnika badz gdy robie przebiorke to wynosza kurczaki i na podworku laduja do skrzynek. wszytskim place 10zl chociaz wiekszosc robi za kurczaki ktore po oskuabniu wracaja do nas bo ojciec pracuje w ubojni i szkoda zeby na darmo jezdzil;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiada ktoś namiary na firmy produkujące maszyny do łapania drobiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ola1,a ile placisz jak cena żywca spadnie na 2,4-2,1zł??? też tak dobrze???
No właśnie co praca innych ma wspólnego z ceną ptaka??? Co z tego , że inni są zarobieni tylko nie hodowca !!! Co obchodzi "zdawacza" , że dokładam do interesu? Praca wykonana musi być zapłacona i tyle. Jak ptak jest po 2,20 to łap sam . Ja płacę od złapanej sztuki od 0,77 do 0,80 gr. Łapie 10 osób , część dowożę . Też uważam , że za taką pracę nie są to kokosy , ale jest to wynagrodzenie dość godziwe . Przeliczając na godziny łapania wychodzi jakieś 11-12 złotych za jedną . Czy jest to dużo za nocne wstawanie , pracę w smrodzie ??? Sami sobie odpowiedzcie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mazowieckim płacimy 7 gr. od sztuki ,łapaczy ja mam 14 nigdy nie miałem problemów z ludzmi , ale uważam, że ludzi trzeba szanować i to się opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leon2601 nie znam producenta takiej maszyny ,ale mam fotkę z danymi ,dmuchawa podaje 225kg kurczaków na odległość 60m bezposredni do pojemników czyli w ciągu godziny ładuje około 7000 sztuk i załadunek obsługują 3 osoby.piękna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leon2601 nie znam producenta takiej maszyny ,ale mam fotkę z danymi ,dmuchawa podaje 225kg kurczaków na odległość 60m bezposredni do pojemników czyli w ciągu godziny ładuje około 7000 sztuk i załadunek obsługują 3 osoby.piękna sprawa

Nawet nie chcę myśleć jak wyglądają kurczaczki po takim załadunku i ile ich przeżywa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ola1,a ile placisz jak cena żywca spadnie na 2,4-2,1zł??? też tak dobrze???
No właśnie co praca innych ma wspólnego z ceną ptaka??? Co z tego , że inni są zarobieni tylko nie hodowca !!! Co obchodzi "zdawacza" , że dokładam do interesu? Praca wykonana musi być zapłacona i tyle. Jak ptak jest po 2,20 to łap sam . Ja płacę od złapanej sztuki od 0,77 do 0,80 gr. Łapie 10 osób , część dowożę . Też uważam , że za taką pracę nie są to kokosy , ale jest to wynagrodzenie dość godziwe . Przeliczając na godziny łapania wychodzi jakieś 11-12 złotych za jedną . Czy jest to dużo za nocne wstawanie , pracę w smrodzie ??? Sami sobie odpowiedzcie .

kurde w lipcu zapłąciłem 15 gr za sztuke ale wtedy płacili w ubojni 4netto .a i tak marudzili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję "zdrowego rozsądku" Teraz to pewnie nawet za 20gr. od sztuki do Ciebie nie przyjdą no bo jak wcześniej płaciłeś po 15 gr. , a teraz wszystko drożeje to musisz łapaczom podnieść!!!! Gdzie sens i logika w takiej polityce finansowej??? Bo ubojnia płaciła po 4 Wytłumacz łapaczom , że jak dokładasz to mają łapać za darmo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję "zdrowego rozsądku" Teraz to pewnie nawet za 20gr. od sztuki do Ciebie nie przyjdą no bo jak wcześniej płaciłeś po 15 gr. , a teraz wszystko drożeje to musisz łapaczom podnieść!!!! Gdzie sens i logika w takiej polityce finansowej??? Bo ubojnia płaciła po 4 Wytłumacz łapaczom , że jak dokładasz to mają łapać za darmo!!!

słuszna uwaga . Tylko że jakiś łoś wtym czasie płacił 15 gr i co niektórzy jak ja musieli tyle samo dawać.Masakra dobrze że tylko 1 rzut a reszta za 10 gr( u nas podobno standard),

PS myślę o przerobieniu kurnika tak żeby ładować w skrzynki na kurniku i wożlić do wyjścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co się orientuję to standart na Kaszubach 70gr Tak bynajmniej było do niedawna .

rozumiem że masz na myśli 7 gr/szt ? Jeśli tak to nieaktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co się orientuję to standart na Kaszubach 70gr Tak bynajmniej było do niedawna .

rozumiem że masz na myśli 7 gr/szt ? Jeśli tak to nieaktualne.

Tak , tak chodzi oczywiście o 7 gr .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co się orientuję to standart na Kaszubach 70gr Tak bynajmniej było do niedawna .

rozumiem że masz na myśli 7 gr/szt ? Jeśli tak to nieaktualne.

Tak , tak chodzi oczywiście o 7 gr .

jestem przekonany że wszystkich nas czeka duża przeprawa w temacie "załadunek- łapanie kur".Poważnie myśle o podwieszanych wózkach w kurnika itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja płacę 10 zł o tysiąca łapaczom i na aucie po 11 i nikt nie narzeka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...