Skocz do zawartości
Gość Gr4nt

Ursus 4514

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

silnik jest perkinsa typ 4390, 4 cylindry wolnossący o pojemności 3865 cm3, moc w zależności od kompletacjii 44,1 lub 48,5 kw co daje 60 lub 66 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
silnik jest perkinsa typ 4390, 4 cylindry wolnossący o pojemności 3865 cm3, moc w zależności od kompletacjii 44,1 lub 48,5 kw co daje 60 lub 66 km
a moze masz jakies zdjecie tego 4514 i z ktorego roku go masz jesli mas zdjecie to wystaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4514 pali od ok. 3,5 do 6 litrów na mth wiem bo mierzyłem

 

tyle to pali 3512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zdięć niestety nie mam ciągnik jest z 1998r to spalanie to jest przybliżone 3,5 litra to spalił przy presie z224/1 (troche presował+dojazd) jak go dobże dociąrzysz to i 7 spali ale u mnie zwykle 6 (opału)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mażeniach mam dwa perkinsy i wiem ile wypijają 3,5 to ci spali na biegu jałowym żeby średnio 6 ci spalił to będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w agregacie 3,2m tylko że ma on 28 wąskich zębów + 2 wałki strunowe pali mi 6 na godzine zegarowom a zrobie nim ok 2 ha na głębokość 8-10cm ja jak nietrzeba to mu nie dusze w pedał do oporu naj częściej nie przekraczam 1700 obr/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(troche presował+dojazd) :

Jak widze jak ktos pisze prEsował to aż mnie skręca. Ludzie chodziliście do szkół??

Jak nie to wam mówie: pisze się i wymawia prasa, prasowac !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(troche presował+dojazd) :

Jak widze jak ktos pisze prEsował to aż mnie skręca. Ludzie chodziliście do szkół??

Jak nie to wam mówie: pisze się i wymawia prasa, prasowac !!

 

Mam takie samo uczucie, a szczególnie jak czytam to forum lub niektóre ogłoszenia i widze takie zdania typu "presa wysokiego zgniotu simpa"

 

Ludzie skąd wy sie bierzecie, czy oświata w Polsce stoi na az tak niskm poziomie??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

uwielbiam- "ciąganie","ciągać", "ciągam"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
(troche presował+dojazd) :

Jak widze jak ktos pisze prEsował to aż mnie skręca. Ludzie chodziliście do szkół??

Jak nie to wam mówie: pisze się i wymawia prasa, prasowac !!

 

Mam takie samo uczucie, a szczególnie jak czytam to forum lub niektóre ogłoszenia i widze takie zdania typu "presa wysokiego zgniotu simpa"

 

Ludzie skąd wy sie bierzecie, czy oświata w Polsce stoi na az tak niskm poziomie??????

Moim zdaniem to zwykłe przejęzyczenia ----prEsa zamiast prAsa,siMPa zamiast siPMa----dajcie spokój takim takim drobiazgom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie, wiem ,że temat to 4514 ale na "gwałt" potrzebne jest prawe, oryginalne ramię podnośnika do 3512 to z korbelką. Podróbka 4 razy jesienią podniosła talerzówkę i tyle ją widziano- podróbkę nie talerzówkę - doradźcie, pomórzcie bo przygotowuje maszynę powoli do wiosny. A i Anna w regionie lódzkim też mnie interesuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam 4514 ciągne nim 3 skibowy pług unii typ kobuz. mam 20 ha taki ciągnik jest najodpowiedniejszy na ten areał.uważam że jest on za słaby na orke 4 skibowym pługiem a co do agregatu czynnego to 2.5 m powinien pociągnąć.jeżeli chcesz kupić 3m to polecałbym ursusa np. 6014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jaki plug bylby najodpowiedniejszy do URSUSA4512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jakie zmiemie masz

jak lekkie to 4 skiby 4x30 pociagnie choc nie bedzesz szybko latał. Ale nowu w 3 skibach to nie ma co robic

 

Najlepszym rozwiazaniem to kupno 3x35cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ziemia u mnie III iIV troche Vplug 4skibowy wydaje mi sie za duzy nie chce go za bardzo przemeczac moze 3obrotowe co o tym myslicie to nie jest moj jedyny traktor wczesniej oralem MTZ ale go sprzedalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4512 do 3 obrotoerj sie nie nadaje to oczywiscie moje zdanie bo w obrotówce jest dużo cieżej niż w zagonowce. do 3 obrotowej to minimum 80km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jaka ta obrotówka. Bo jeśli mała jakaś, to poradzi sobie, ale z trudem. Jednak do tej klasy ciągników bez przedniego napędu lepiej dać sobie spokój z obrotowką i kupić zagona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to mowicie ze niedarady moze i macie racje a jakiej firmy by byl najlebszy dodam ze u mnie sa gleby mocno zakamienione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zastanawiałem się nad 914 mój sąsiad ma tako ciągnik ale on ma 45 ha i podpina do niego pług 5x35 i wydaje mi się ze nie wykorzystam w pełni możliwości takiego traktora na moim areale. Dochodzi do tego jeszcze wieksze zużycie paliwa 914 niz 4514 no i to ze moim drugim ciagnikiem jest C330 i 4514 mógłby pracowac z rotacyjna, prasą czy kombajnem do ziemniaków a maszyny te są za duże do c330 a za małe do 914. Dlatego zdecydowalem sie na 4514 i prosze o opinie na temat tego ciagnika od jego uzytkownikow obecnych badz bylych bo wydaje mi sie ze ktos kto nie uzytkuje nie moze miec subiektywnego zdania bo jak wiemy zawsze chwali sie to co sie posiada pozdrawiam

witam. mam używanego 4514 z 97 r.ciągnik b. dobry odpowiednia maszyna do pracy z rotacyjną, prasą itp. mało pali troche więcej od 255. Jeżeli chodzi np. o orkę to spokojnie ciągnie 3 skiby i agregat szer.280m . Polecam andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zastanawiałem się nad 914 mój sąsiad ma tako ciągnik ale on ma 45 ha i podpina do niego pług 5x35 i wydaje mi się ze nie wykorzystam w pełni możliwości takiego traktora na moim areale. Dochodzi do tego jeszcze wieksze zużycie paliwa 914 niz 4514 no i to ze moim drugim ciagnikiem jest C330 i 4514 mógłby pracowac z rotacyjna, prasą czy kombajnem do ziemniaków a maszyny te są za duże do c330 a za małe do 914. Dlatego zdecydowalem sie na 4514 i prosze o opinie na temat tego ciagnika od jego uzytkownikow obecnych badz bylych bo wydaje mi sie ze ktos kto nie uzytkuje nie moze miec subiektywnego zdania bo jak wiemy zawsze chwali sie to co sie posiada pozdrawiam

witam. mam używanego 4514 z 97 r.ciągnik b. dobry odpowiednia maszyna do pracy z rotacyjną, prasą itp. mało pali troche więcej od 255. Jeżeli chodzi np. o orkę to spokojnie ciągnie 3 skiby i agregat szer.280m . Polecam andrzej

 

I to najprawdopodobniej model 60 km!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie moze ile kosztuje URSUS 4514 MASKA METALOWA

a ile URSUS 4514 MASKA PLATIKOWA????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 4514 z 1996 r.2400 mth działam nim w pługu akpil 4*30+agregat unia grudziadz kombi A 2,8 m+ talerzowka akpil 24 talerze na 4 wałki a do tegpo prasa zwijka warfama z 543 i takie inne ciezkie prace. w agregacie spalił mi 6,5 litra na godzine IV klasa gleby. w pługu 4 smiga az chuczy nawet 1 soszowa. jesli chodzi o wady to trzebva sobie dociazyc dobrze porzód wtedy jesy nieżły uciag. chcecie zdjecia albo pogadac gg 2204833 czesto ejstem na niewidocznym mam dużo do powiedzenia na ten temat:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to najprawdopodobniej model 60 km!

4514 nigdy nie występował w wersji 60km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...