Skocz do zawartości
Gość Gr4nt

Ursus 4514

Rekomendowane odpowiedzi

nie masz sprężania zrób gniazda zaworowe

 

Ale silnik ma dopiero 1800 mgh. Mam go od nowości wiec przebieg jest niepodważalny. Czy te gniazda mogły sie już wypalić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przy takim przebiegu to raczej gniazda się nie wypaliły,chyba że był za mały luz zaworowy.Rozumie że rozrusznik dobrze kręci?Problemem może być np.paliwo lub niewłaściwe ciśnienie wtrysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik kręci ale bardzo ciężko. Nawet po naładowaniu nie chce odpalic. Podejrzewam ze nawet przy nowej beterii nie odpali przy 5 stopniowym mrozie. Dziś zakupiłem na allegro przyrząd do mierzenia ciśnienia stopnia sprężania. Jak zbadem ciśnienie to na pewno napisze. Jakby ktoś miał jakieś sugestie co do rozwiązania tego problemu to chętnie je poznam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proponuję użyć żarówki małej mocy np. od kontrolki i kawałka przewodu. Podłączasz to do plusowego słupka akumulatora i do śruby na rozruszniku i kręcisz. Jeśli żarówka co najmniej się zażarzy to oczyść połączenia na tej drodze. Analogicznie z masą, jeden koniec do słupka ujemnego a drugi do masy rozrusznika. Dalej tak jak poprzednio. W żadnym przypadku żarówka nie może się choćby zażarzyć. Jest to druga przyczyna nisprawności obwodu rozrusznika, po niedoładowanych akumulatorach (90% przypadków). Co do stanu silnika to sprawdziłbym pompę wtryskową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Popieram propozycje"erolnik"odnośnie sprawdzenia obwodu elektrycznego,i mam jeszcze sugestię w temacie lepkość oleju silnikowego.Będzie za gęsty,to też będzie ciężko kręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Popieram propozycje"erolnik"odnośnie sprawdzenia obwodu elektrycznego,i mam jeszcze sugestię w temacie lepkość oleju silnikowego.Będzie za gęsty,to też będzie ciężko kręcił.

 

Pompa wtryskowa nie była ruszana od nowości(jak zresztą cały ciągnik), a silnik mam zalany superolem cc(dodam że jest non stop garażowany). przez pierwsze kilka lat jak był kupiony to odpalał w najgorsze mrozy. Dopiero od kilku lat pogorszyło się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej cc a co dalej(letni,wielosezonowy,zimowy).Letni będzie działał jak hamulec.Bo z tego co się zorientowałem z opisu są problemy z kręceniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olej cc a co dalej(letni,wielosezonowy,zimowy).Letni będzie działał jak hamulec.Bo z tego co się zorientowałem z opisu są problemy z kręceniem.

 

wielosezonowy. od początku takiego używam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie Koledzy na temat usterki podnośnika

w 4514 objawiającej się w następujący sposób: po odpaleniu ciągnika ramiona samoczynnie wędrują do góry, brak reakcji na poruszanie dźwignia regulacji wysokości podnośnika, to samo w przypadku regulacji siłowej. Po podczepieniu np pługów, jest możliwość regulacji wysokości, ale nie zachowuje sie tak płynnie jak powinna. Co może być tego przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam ursusa 4512 i ostatnio gdy belowalem to chyba tarcza sprzega sie spalila bo bardzo smierdzialo mial juz tak ciezka ze musialem zapiac inny ciagnik do belownicy chodzi o to ze nie wiem od czego podnosnik zrobil sie bardzo slaby nie moze nic podniesc nawet na wys obrotach na wolnych to tak drga do gory i opada co moglo sie stac? Z gory dzieki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, koledzy chciałbym się dowiedzieć czy 4514 poradzi sobie z broną wirową 2,5m i wał packer?? bo wydaje mi się że może byc za słaby..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...