Skocz do zawartości
Gość Gr4nt

Ursus 4514

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie występował w wersji 60 kM! -pewny jesteś a skąd nazwa 4514 45 kW = 60 kM dopiero po 1998 roku zwiększono moc do 48,5 kW = 66 kM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nazwa 4514 45 kW = 60 kM

A co oznaczenie 45 ma wspólnego z mocą 4514. Występował i wcześniej, zaraz po zaprzestaniu produkcji C-360(nawet mi się podobał taka mała 912), ale tylko w wersji 4512.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam 4514 ciągne nim 3 skibowy pług unii typ kobuz. mam 20 ha taki ciągnik jest najodpowiedniejszy na ten areał.uważam że jest on za słaby na orke 4 skibowym pługiem a co do agregatu czynnego to 2.5 m powinien pociągnąć.jeżeli chcesz kupić 3m to polecałbym ursusa np. 6014

ja teki agregat ciągne C-360-3P i do tego 4514 nie trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co oznaczenie 45 ma wspólnego z mocą 4514. Występował i wcześniej, zaraz po zaprzestaniu produkcji C-360(nawet mi się podobał taka mała 912), ale tylko w wersji 4512.

ma i to dużo oblicz sobie moc z kW na KM

35 kw = 47 km

28 kw = 35 km

53 kw = 72 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2,5 m aktywny i c360 3p wies mie nie rozsmieszaj Bierny to tak

może i ciągnie aktywny ale bez siewnika samą uprawkę, 2 godz pracy i 2 przestuj bo skrzyni nie dotkniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej wiecie czym sie rózn 4514 od 5314??

aby zwiekszyc moc z 45 na 53 KW sa inne wtryskiwacze i kąt wypzedzania zapłonu to wszytko.a pozatym 5314 ma pompe tadem o wiekszym wydatku i wikesze rozmiar opon do odpowiendnio zwieksoznej mocy. koszt nie drogi a i tak turbiny nie ma wiec silnik sie nie zuzywa działa dalej jako wolnossący

 

/edit - Nie Lip 16 11:54:54

a jesli chcecei pogadac o 4514 to gg 2204833 piszcie napewno odpisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 4514 ma mniejszą sprawność?Po co dwa rodzaje silników,,czy tylko dla różnych mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co oznaczenie 45 ma wspólnego z mocą 4514. Występował i wcześniej, zaraz po zaprzestaniu produkcji C-360(nawet mi się podobał taka mała 912), ale tylko w wersji 4512.

jak to nie było wersji 4514 w 1988roku przecież, przynajmniej na zachód szly takie z maskami jak 912 i 4x4. uważam że wyglądały najlepiej ze wszystkich wersji 4514. bo te maski od fergusona są ohydne! ferguson klepał je od lat 80 tych a potem zrobił nowe a stare dał w licencji ursusowi. wg. mnie dno! lepiej by było jakby zostali przy tej pierwszej masce, a potem dali by taką od 1234, i by ładnie wyglądała i widoczność byłaby lepsza ale nie, oni woleli do dzisiaj klepać gówna po mf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtedy jak URSUS kupował licencję to był nowy traktor , tylko to był początek lat 70-tych ( niedługo będzie 35 lat jak kupiono tę licencję ). Oznaczenie Polskich fergusonów jest chyba od mocy w kW - może nie jest to zbyt dokładnie , ale blisko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku lat 70 to ursus składał fergusony! licencja na ursusy byla pod koniec lat 80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod koniec lat 80-tych ferguson zezwolił na tzw. spolonizowanie tych traktorów i od tego czasu np. Ferguson 235 nazywał się Ursus 2812 i tak naprawdę wtedy dopiero ruszyła produkcja . z tego co piszesz to najpierw wybudowano fabrykę ( tak naprawdę nigdy nie została ukończona ) a potem kupiono licencję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zastanawiam się nad nowym ciągnikiem około 70km, od 20 lat mam mf 255 i zawsze mówiłem sobie że to będzie 4514, ale dzisiaj na rynku są ciągniki za tą samą kase oferujące dużo więcej np. farmer, farmtrac, jedyna zaleta 4514 to niskie spalanie, duży minus kabina,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedyna zaleta 4514 to niskie spalanie, duży minus kabina,

tylko ciekawe czy farmer albo farmtrak dostarczy części za 10 lat (ci co kupili farm-mota mogą coś o tym powiedzieć), Ursusów jest dużo, to nawet jak fabryka padnie to jakieś części będą chyba robić. Kabina chyba nie taka zła, ale tzw. komfortowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwozia carraro takie same jak w lamborghini lampo czy same roller jest dużo zamienników i będzie jeszcze więcej silniki też znane, a jak kupuje te wszędzie dostępne części do mf255 to widze że to za długo nie popracuje, pozatym ursus nawprowadzał takoch zmian i udoskonaleń że to ma mało wspólnego z niezawodnością mf, np. tarcza sprzęgłowa w 4512 taka sama jak w 3512, a układ kierowniczy w mf255 zmieniłem wszstko i luzy takie jak były ,

Z farm-motem to los może podzielić chiński Foton czego mu nie życze.

4514 jest za drogie na to co oferuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4514 jest za drogie na to co oferuje.

TYZ PROWDA URSUS powinien był pójść drogą Belarusa, nie bawić się w "modernizację" co tylko podraża koszty produkcji i remontów tylko klepać dużo i tanio, a tak to za technikę sprzed ponad 30 lat ( kupili licencję chyba w 1974 r. ) żądają cen jak dużo nowocześniejsza konkurencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można jeszcze kupić, poza allegro, 4514 w metalowej masce za około 80 tyś?

W metalowej masce czyli wersja AGRO kosztuje 86tys ale za jakies 83 tys puszcza takiego. Moj wujo ostatnio kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 83 tyś puszczą i farmtracka 4wd 60km, który wydaje mi się być nowocześnieszym ciągnikiem i lepiej wyposażonym, a zetora 5340 to jeszcze taniej można poniżej 80 tyś( ale od zetora to już bym wolał 4514)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebol P8 to mój faworyt, ale jako pierwszy to go nie kupie, może cena niska duża masa i duże koła ale ta sama kabina co w starym pronarze, niepokojące duże zużycie jednostkowe paliwa, słaby moment obrotowy 270Nm, słaba hydraulika udzwig 3t, może ta skrzynia brazylijska będzie lepsza od mtz(ale od tej to chyba każda lepsza ) Oby to dobrze poskładali ale w Pronarze to różnie bywa, ale zobaczymy, pewnie to będzie taki hit jak wtedy gdy zrobili niebieskiego mtz-ta w nowej masce i kabinie.

Chciałbym wiedzieć co Wy sądzicie o nowym tanim Pronarze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(ale od tej to chyba każda lepsza

niezawodność może, tylko MTZ ma 18 biegów i też czasem może brakować, a konkurencja ma przeważnie mniej biegów. duże zużycie paliwa to być może nowe normy spalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 18 biegów to by mój ojciec 3 lata poznawał , a tak wogóle z taką ceną to P8 ma murowany sukces, ja też bym wolał jak fotona a co oni robią że te z normami euro II palą więcej chyba nie czepiają jakiegoś gówna w postaci katalizatora , może da się przestawić pompe żeby było normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś mtz z małą kabiną 80r. przygód z nim było mnóstwo

hydraulika jest kiepska przede wszystkim przez to że pompa i mnóstwo rurek jest na zewnątrz-dużo mozliwości miejsc gdzie cieknie, w takiej 360, mf 255, ursusy i zetory pompa podnośnika jest schowana w tylnym moście, rurek z których mogłoby leciec tez jest znacznie mniej niz w mtz

skrzynia, dużo biegów, w polu duży wybór, ale nie ma wzmacniacza i synchronizacja w porównaniu np do mf to katastrofa

strasznie lekki jest przód no i wąskie opony

polecam raczej zetora lub ursusa

robiłem nim jakieś 8 lat, sprzedałem 3 km dalej, koleś ma 25 ha i przesiadł sie z mf 255, bardziej się z niego cieszył niz ja z nowego claasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...