Skocz do zawartości
Gość Gr4nt

Ursus 4514

Rekomendowane odpowiedzi

co Wy chcecie od tej skrzyni w mtz ?? wg mnie nie ma w niej nic zlego i po kilku dniach mozna sie do niej przyzwyczic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do samej skrzyni nic nie mam, wybór biegów naprzwdę duży, zestopniowanie tez całkiem dobre, tylko te zgrzyty, podejrzewam że w nowszych jest zsynchronizowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka była najlepsza kabina w 4514 bo widziałem takie mniejsze z małymi szybkami u dołu i takie szersze jak np. w tym 4514 co jest na allegro w metalowej masce i czym się różni ta wersja od wersji agro plus, wogóle jakie były wersje i która jest najlepiej wyciszona?

Czy4514 ma synchronizowaną skrzynie biegów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item142352644_traktor_ursus_4514.html

 

ten ma kabine komfortowa. Model agro ma głosno w kabinie wiem bo moj wujo ma taki. Nie wiem jak to jest w agrobisie u dealera mowili ze jest bardziej wyciszona. 4514 nie ma zsynchronizowanej skrzyni .

 

/edit - Wto Lis 14 22:09:08

http://allegro.pl/item140469415_ursus_4514_agro_n_o_w_y_.html to model agro

 

http://allegro.pl/item138912305_ursus_4514_agro_bis_n_o_w_y_.html to agrobis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten z małymi szybkami ma pewnie dobrze wyciszoną kabine i takim się zainteresuje, a w 4514 biegi tak samo wchodzą jak w starym mf255 i R lubi zazgrzytać? Za co tu dać 87 tyś zwykły ferguson ze zwykłą głośną kabiną, czegoś takiego w życiu bym nie kupił żebym po 20 latach przesiadł się na to samo tylko przedni napęd i jeden gar więcej Nie ma to jak szum w uszach po całym dniu pracy mf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebol a twój wujek to kupił takiego jak na allegro w masce metalowej? Ile dał i jak się sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma tego w metalowej masce. Zrobił nim coś ponad 100mth chodzi mu bez zarzutu. Dał za niego 81tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebol a gdzie go kupił można jeszcze tak normalnie kupić w metalowej masce czy tylko na allegro? Minus to ta głośna kabina może pianka załatwiła by sprawe siedzenie też pewnie badziewne dali. Za taką kase była by teraz w promocji mtz82A ale to też wieje starością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze mozna kupic. On go kupił u dealera. DO kabiny to moze jakies maty wygłuszające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebol ten 4514 wujka to ma deske rozdzielczą stara i dużą kierownice jak w starych mf, jest tam jakaś nagrzewnica i nadmuchy takie w miare w miare, ile drożej oferowali twojemu wujkowi 4514 w wersji z maską plastix o ile wiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie jest na szybe i na nogi. Deska jest niestety stara. Kierwnica jest inna taka mała i grubsza od tej w mf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze roznica byla by gdzies kolo 5-6 tys miedzy agro a agro bis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimne nadmuchy też ma?

ten 4514 to wersja podstawowa jaki ma udzwig podnośnika chyba 2400kg ale chce wiedzieć na pewno.

wogóle ursusy na perkinasach nie mają blokady przedniego mostu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam włacza sie przełącznikiem dmuchawe a jak pociagniesz za taka mala dzwignie to leci ciepłe. Blokady na przod nie ma. a udzwig to chyba 2400kg]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sebol za info , jak by się coś ciekawego działo z tym 4514 to napisz

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Mam zamiar kupic ciagnik U 4514 i chciałbym się dowiedzieć czy będzie on sobie radził zpługiem 4 skibowym 35 cm na korpus czy może lepiej pracowac nim z pługiem 3 skibowym 40cm na korpus?? i czy można owym traktorem pracować z agregatem uprawowo siewnym półzawieszanym o szerokości 3 m?? Mam 27 ha pola i wydaje mi sie że ten traktor byłby dla mnie najbardziej odpowiedni bo 360 3p którego posiadam strasznie sie męczy w orce szczególnie że mam sporo górek. Z góry dziekuje posiadaczom tego ciągnika za porady. Pozdrawiam

 

Najlepiej jest chyba kupić pług Unii Grudziądz 4x35cm, który ma odkecany ostatni korpus i używa czterech do podorywki a trzech do orki średniej lub głębokiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos z was jakies informacje o 4514 TURBO,bo nic nie mogę znaleźć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy 5314 pociagnie plug 4x30 na srednich glebach gleboka orka (jesli nie to dlaczego czy maly nacisk na podloze czy silnik nie da rady) czy 5314 jest szybszy np od c360? oraz jaki jest komfort pracy w 5314 z 98 roku -poziom halasu w kabinie . za odpowiedzi z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie niedaleka znajomy mam 5314 i ciaga własnie 4x30 cm taki sam jak ja mam z LECCHII na wysokiej słupicy i rozciagnietej ramie. Jest to optymalny pług do tego ciagnika. bo ja nap czasami chetnie bym jescze jeden korpus doczepił do swojego 7341 a czasami np na zime to akurat jest te 4 skiby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam instrukcje i katalogi do wszystkich URSUSÓW !

 

Także do wielu innych maszyn !

 

Jesli ktoś chce, moj mail:

 

Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, jaka jest średnia różnica cenowa pomiedzy 4512 a 4514, i czy sie oplaca dopłacić te pieniądze zeby mieć przedni napęd. Chce coś takiego kupić ponieważ potrzebuje nowszego sprzętu w pole (ziemia średnia /rędzina / duża ilośc górek + praca w lesie)

Montował ktoś z was filtr bocznikowy do 4514 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba ponad 10 tyś różnicy w cenie, więc jak masz wydać 80tyś na 4512 to warto wydać 90 kilka tyś nie wiem dokładnie ile ale coś chyba podrożał, żeby mieć 4x4 przedewszystkim dlatego że odsprzedając go za kilka lat weźniesz dużo lepszą kase , do lasu 4x4 jest niezbędne pozatym perkins wiadomo że kułka lubią fruwać Ja z nowych wybrał bym coś innego.

W używanych jeszcze większa różnica chyba poniżej 50 tysi to nie da się znaleźć 4514

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...