Skocz do zawartości
solek01

MLODY ROLNIK ZMIANA BIZNES PLANU

Rekomendowane odpowiedzi

wITAM WSZYSTKICH!!

chcialbym sie zapytac czy ktos wie czy jest mozliwa zmiana biznes planu do wniosku mlodego rolnika czy wogole musze sie go trzymac czy wystarczy ze spelnie kryteria jake mam postawione w umowie jaka zawarlem tj spelnienie EsU i wyksztalcenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie będę musiał zmienić biznes plan do MR chciałem prase kupić a zostało się na wiacie pod maszyny . Formalnie trzeba iść jeśli chodzi o papiery wniosek się składa o zmiane do wniosku i składa się go ze zmienionym biznesplanem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy np. jak mialem ze bede uprawial 20 ha pszenicy co da mi 4 esu a teraz bede uprawial np 8 ha pszenicy i 2 warzyw co tez mi da 4 esu to musze isc taka zmiane robic? I wyksztalcenie podawalem ze zrobie na uczelni A a zrobilem na B to tez musze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszelkie zmiany dotyczące struktury zasiewów/upraw przekraczające 30% całkowitej powierzchni powinny być poprzedzone zapytaniem skierowanym do ARiMR i otrzymaniem stosownej zgody; natomiast zmiana uczelni dotyczy zmiany treści oświadczenia i odpowiedniej części PRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem raz w ARiMr pytac sie o to czy jak mialem w biznes planie pszenice a teraz posieje warzywa to mi powiedziala ze to nawet naturalne bo musze miec zmianowosc! tak wiec nie wiem ? A macie jakies dokladniejsze przepisy bo np.czytalem umowe jaka zawarlem i wszystko tam ogolnikowo i jest tylko o ESU i nie wiem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to jest PRG?

PRG program rozwoju gospodarstwa czyli biznesplan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza umową stosunkowo istotne jest rozporządzenie a nim mamy napisane: "Zmiany polegające na zwiększeniu lub zmniejszeniu skali produkcji jednego gatunku roślin, mierzonej powierzchnią uprawy, lub gatunku zwierząt, mierzonej liczbą zwierząt, o nie więcej niż 30 %, nie wymagają zgody Agencji." czyli w przypadku zmian przekraczających 30% należy wystąpić do Dyrektora OR ARiMR z wnioskiem o wyrażenie zgody na zmianę założeń biznesplanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w biznesplanie napisałem , że sieje 6ha żyta i 3,74ha jęczmienia a teraz zamierzam zasiać 3ha kukurydzy to musze zmieniąć to biznes planie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od konkretnego OR, bowiem jeśli nie zgłosisz zmian to teoretycznie nie mogą nic zrobić, no chyba że zarzucą brak realizacji PRG; tak czy inaczej lepiej zmianę zgłosić (w tym przypadku chyba będzie konieczna zgoda dyrektora)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli mam juz decyzje o przyznaiu premi ale jeszcze nie złożyłem wniosku o płatność bo musze uzupełnic brakujace ha, to czy jeszcze moge zlozyc korekte dotycząca uprawy bo chyba za 2 lata bede sadził ziemniaki przemysłowe a dotychczs tego nie planowałem, i co w przypadku jezeli musze zmienić zadeklarowane działki do przejęcia, poprostu zgłosiłem inne ala ANR nie wyrobi sie ze sprzedażą w tym roku, a i jeszcze jedno mam okazje kupić działki przy lesie i bede chciał je zalesić i czy to bedzie mi sie wliczało do wyliczenia wielkosci ESU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...