Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zgłosisz sam to żadne. Po prostu nie mogłeś, nie było warunków. W przypadku kontroli sankcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zgŁosze to nie dostane dopŁaty tylko na tą dziaŁke na której nie zasiaŁem czy na wszystkie dziaŁki z planu RS

Jeśli nie zgŁosze to jakie sankcje są w przypadku kontroli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy nie dostaniesz na wszystkie zależy czy mimo nie obsiania jednej działki spełnisz wymóg powierzchnia zielonej w zimie. jeśli nie spełnisz to już większy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał @szopen72 są podstawowe wymogi. Ale i to można obejść dzięki uprzejmości pracowników agencji, tłumacząc silą wyższą. Tylko bez przegięć nikt za ciebie nie będzie nadstawiał karku ich też kontrolują.

W zasadzie powinieneś zgłosić do końca września (powiadomić niezwłocznie o wszystkich zmianach mających wpływ na wysokość płatności) W oddziale przygotowują decyzje i robisz im bałagan. Jak nikt nie będzie ci robił specjalnie na złość to żadnych problemów. To oczywiste że dopłata wyłącznie do działek obsianych poplonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co można teraz posiać na paszę dla krów aby jeszcze urosło.

Stanowisko po cebuli ozimej.

Na kukurydzę nawet z FAO 200 to chyba już ciut za późno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co można teraz posiać na paszę dla krów aby jeszcze urosło.

Stanowisko po cebuli ozimej.

Na kukurydzę nawet z FAO 200 to chyba już ciut za późno? Posiej wykę z owsem super dla krów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania nasiona Facelii , podobno najlepsza na poplon.

Nasiona są w 80% oczyszczone.

Cena za kg 10zł.

tel kon. 604996793

[/u]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najszybciej i najmniejszym kosztem finansowo maszynowym rozsiac facelie na poplon? myslalem o lejku ale jak zobaczylem te nasiona to raczej nie pojdzie chyba zeby mieszac z jakims nawozem...siewnikiem nie bardzo mi sie chce jezdzic zwlaszcza ze mam dosc zakamienione pola i chcialbym mu tego oszczedzic...jakie macie doswiadczenia z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak najszybciej i najmniejszym kosztem finansowo maszynowym rozsiac facelie na poplon? myslalem o lejku ale jak zobaczylem te nasiona to raczej nie pojdzie chyba zeby mieszac z jakims nawozem...siewnikiem nie bardzo mi sie chce jezdzic zwlaszcza ze mam dosc zakamienione pola i chcialbym mu tego oszczedzic...jakie macie doswiadczenia z tym?

 

moglbys tak jak trawe sieja za pomoca wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są specjalne urządzenia do wysiewania trawy za pomocą wody poszperaj w goglach ,ale ja sobie myślę ze jakbyś miał opryskiwacz z pompa membranowa i powywalał wszystkie filtry wykręcił rozpylacze rozmieszał dobrze i heya w pole mogło by być ok. ważne aby wszystko było dobrze wymieszane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jeszcze problem bo trzeba by wyjąć ze zaworki i jakos rozpylacze rozwiercic...poza tym w sumie to nieglupie ale nie wiem jak to rozwiazac z tymi zaworkami zeby nie bylo ze dojade na pole a w tym czasie zdarzy mi sie pol wody wykapac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaworki mogły by zostać gorzej z antykapaczami wmontowanymi w sekcje jeżeli by ich nie było to by było po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania.Jesienią tamtego roku zastosowałem oprysk Maczuga (to samo co Glean), jaki moge zastosować poplon w tym roku po żniwach? Gorczyca i łubin może nie wzejść. A co z facelią? Do jakiej grupy roślin należy facelia? Teraz następne pytanie.Czy jeśli posieje poplon,(np gorczyce lub facelię), na początku sierpnia, to mogę go przeorać pod koniec września i posiać pszenżyto na początku pażdziernika? Czy przyniesie to jakiś efekt? Czy lepiej posiać jakieś zboże jare wiosną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przeoraniem poplonu pod oziminę to wszystko zależy od pogody, jeśli będzie wilgoć to OK, jeśli sucho to będzie problem i z uprawą i ze wschodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...