Skocz do zawartości
MarcinC-360

Opłacalność uprawy zbóż na sprzedaż zaiarna.

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady,parę razy się sparzyłem pare razy zarobilem ,rzecz w tym że fascynacja rolnictwem pomału mi przechodzi ,fajne jest moze poczucie wolnosci i swoboda decyzji ale reszta to wielkie gowno i pewnie kazdy z mlodszych forumowiczow sie o tym kiedys przekona .Jestem zwykłym rolnikiem w średnim wieku ,prace traktuję jako chobby i mysle z perespektywy czasu że lepiej było zabrac się za cos innego jak grzebanie w ziemi w czasach mojej młodości .Poza niewatpliwymi zaletami pracy w tym zawodzie jest jedna podstawowa wada -praca za darmo a jeśli juz za cos to jest to nie adekwatne do wkładu pracy i kapitału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PoZWOLICIE ZE SIE WTRACE DO DYSKUSJI ALE PISZECIE TUTAJ ZE CHCECIE UZYSKIWAC WYSOKIE PLONY ITD ALE NIKT ANI SLOWEM NIE WSPOMINA TUTAJ O ZABIEGACH DOKARMIANIA DOLISTNEGO. CZYLI UZUPELNIENIE MIKRO I MAKRO ELEMENTOE A TAKZE AZOTU. NAJPROSTSZYM SPOSOBEM JEST STOSOWANIE 5% (NIE JESTEM PEWNY CZY NIE MYLE STEZENIA Z BURAKAMI) ROZTWORU MACZNIKA I JAKIS NAWUZ NP. SUBSTRAL DLA ZBOZ Z MIKRO ELEMENTAMI. ZABIEG TEN NAJLEPIEJ WYKONAC Z 2 X PIERWSZY CHYBA W FAZIE KRZEWIENIA A DRUGI RACZEJ NAPEWNO W FAZIE KLOSZENIA. DODATKOWO POWINNO STOSOWAC SIE POPLONY SCIERNISKOWE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nawożenia dolistnego to dzisiaj wieczorem jade na burakach bo gdzieniegdzie małe są.

Daje:

Basfoliar 6l/ha

Mocznik 5kg/ha

Siarczan Magnezu 2kg/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdoły gadacie wszyscy siedzimy w pacynach ale ja pracowałem w urzedach, arimr, w angli ,szwajcarii i nigdzie nie jest tak dobrze jak na moim starym capku...

Wstaje kiedy chce nikt mi nie rozkazuje pogoda uczy pokory, co rok jest inny.. jak nie widze moich pól dluzej niz 2 dni to mnie cholera bierze i jakos niewidze tu bezsensu najwazniejsze by robic to co sie lubi niechandlowac z oszustami.. nieprzejmowac sie tum co od nas niezalezne jak ktos chce siedziec za biurkiem jego sprawa dla mnie niema nic lepszego niz widok roslin zapowiadajacych ładny plon pozdrawiam myslacych podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierdoły gadacie wszyscy siedzimy w pacynach ale ja pracowałem w urzedach, arimr, w angli ,szwajcarii i nigdzie nie jest tak dobrze jak na moim starym capku...

Wstaje kiedy chce nikt mi nie rozkazuje pogoda uczy pokory, co rok jest inny.. jak nie widze moich pól dluzej niz 2 dni to mnie cholera bierze i jakos niewidze tu bezsensu najwazniejsze by robic to co sie lubi niechandlowac z oszustami.. nieprzejmowac sie tum co od nas niezalezne jak ktos chce siedziec za biurkiem jego sprawa dla mnie niema nic lepszego niz widok roslin zapowiadajacych ładny plon pozdrawiam myslacych podobnie

Wyjąłeś mi to z ust. Wiem, że nasza praca nie jest adekwatna do kapitalu i pracy ( powtórznie ) jaką w to wkładamy, ale inaczej ciężko byłoby mi życ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko co sadzicie o nawozeniu polifoskom razem z mocznikiem na sciernisko , czy jak tak się posieje będzie dobrze oczywiscie przed gruberem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...