Skocz do zawartości
RaZoR

Ile prosiaków od lochy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie trzymam knura ale robie nim w naprawde w ostateczności

Trzymam go dla drażnienia loch.

Są efekty.

Kryje stucznie-w tym roku chce wejśc w kooperacje z jakąś stacją żeby bezpośrednioo kupowac u nich bez pośrednictwa inseminatora.

U nas ta przyjemnośc kosztuje 36 zł z dojazdem za pierwszy raz powtórka 12+_5zł dojazd.

Nasienie bezpośrednio kosztuje 12 do 15 zł czyli czyli za jedna usługe inseminatora mam prawie trzy porcje do jednej lochy.

A to już podnosi prawdopodobieństwo zaproszenia

A knur?

Te 1,5 t co zje- co to za koszt.

Przeliczcie sami.

Ja mam tylko 25 loch. w tym roku ciągne do 35.

I robimy kase!!!!!!!!

Kolego co z robieniem tej kasy .Zwiększasz produkcję ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam wszystkich,

mam pierwszy przypadek gdzie maciora ma 17 szt. prosiąt + 1, które nie przeżyło. Proszę o radę jak pokombinować, żeby locha wszystkie wykarmiła (ma 12 sutków). W pierwszej dobie jakoś wszystkie na zmianę piją, ale jak sobie z tym poradzić później? Czy dzielić na grupy? Lochy nie mam w kojcu a prosiaki zamykam po karmieniu do specjalnej klatki z promiennikiem. I jeszcze jedno pytanie. Locha jest w kiepskim stanie, bardzo mało jadła przez 5 dni przed wyproszeniem. Jaką ja uratować? Będę wdzięczny za każdą poradę! Pozdr

Kupić mleko w proszku do prosiat i podawać do picia. ostatnio miałem podobny przypadek 16 szt szt odchowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi