Skocz do zawartości
Gość

Cena - indyki

Rekomendowane odpowiedzi

UBOJNIA - od 23/10/08r - oficjalne komunikaty

INDOR

INDYCZKA

 

Zalewo

4,25

3,85

 

Karczew

3,95

3,95

 

Indykpol

07-10-2008 3,90

4,16 - 4,33

3,60 - 3,81

 

Łukosz

*4,11

*3,75

 

Ostróda

4,25-4,30

3,80

 

Prabuty

4,15-4,20

3,75

 

Łukta

4,30

3,80-3,85

 

Międzylesie

4,10

3,80

 

Linowo

4,25

3,85

 

Bomadek Trzebiechów

*4,10

*3,80

 

„Animex Grupa Drobiarska” S.A.

4,14

3,75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co wiem w Animexie i Indykpolu to jest cena podstawowa do której doliczane są premie za spełnianie określonych wymogów (waga, współpraca etc.) ??

 

A co do cen, które umieszczam - po prostu mam dojście i jeśli są ruchy cenowe to zawsze będę zamieszczał oficjalne ceny. Zaznaczam jeszcze, że ceny które podaję są oficjalnymi cenami proponowanymi przez ubojnię. We wszystkich oprócz INDYKPOLU i ANIMEXU zawsze jeszcze te 10 gr można wytargować. Pozdrawiam.

 

Indykpol

07-10-2008

4,16 - 4,33

3,60 - 3,81

 

„Animex Grupa Drobiarska” S.A.

4,14

3,75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale z tego co wiem w Animexie i Indykpolu to jest cena podstawowa do której doliczane są premie za spełnianie określonych wymogów (waga, współpraca etc.) ??

 

Zgadza się:

 

ANIMEX IŁAWA - INDOR: 19,01-19,50kg dopłata 0,04; 19,51kg i pow. dopłata 0,05.

 

Za indyczkę dopłat wagowych nie ma.

 

Do tych dopłat należy doliczyć jeszcze dopłaty za okres współpracy, za sprzedawaną całość produkcji.

 

W INDYKPOLU do końca nie wiem jak jest z dopłatami bo tam ciężko z kimkolwiek się dogadać, a producenci też każdy co innego mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karczew4.0n.indyczka

ostróda indor4.4n

zalewoindor4.35n

podaje cene na dzień dobry trzeba się targować bo to zamało

dolar ieuro w cenie a ubojnie były i zawsze nie będą miały zejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info i zaangażowanie w informowanie to miło z Twojej Jaro strony. Na poczatku tyg.pójdą raczej do Ostródy-trwają ostatnie negocjaje....pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info i zaangażowanie w informowanie :) to miło z Twojej Jaro strony. Na poczatku tyg.pójdą raczej do Ostródy-trwają o

statnie negocjaje....pozdrawiam

 

 

to ile wytargowałaś bo nasi bogowie chcą obniżyć cenę

ta sama śpiewka nikt nie potrzebuje indyka i niema zejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janicio - zależy w jakiej firmie Bo każda sprzedaje w innych cenach, no i oczywiście co Cię interesuje ? Mix, indorek czy moze sama indyczka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki - Janino a nie tak jak wcześniej napisałem. Zaczyna mnie już naprawdę wkurzać brak możliwości poprawiania własnych postów. Jedyne forum, na którym nie można tego robić !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalne dno. Ceny nie dość, że nie rosną to jeszcze spadły. Chyba na jakiś czas pożegnam się z produkcją. Bez sensu jest to wszystko. Szwaby rozładowały statki z filetem głęboko mrożonym z Brazylii. Okazało się jakiej jest on jakości i teraz sprzedają go za grosze po całej Europie. pozdrawiam zapaleńców ja wysiadam z tego pociągu na styczeń i luty odkazałem juz wstawienia - bedzie wiecej rynku dla Was bo wcale tak mało nie produkuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koleżanki i kolegów z branży

wszystkiego naj.......w nowym roku oby się spełniły mażenia

kto handluje i za ile bo indyka nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku! To że nie ma indyka to sprawa oczywista, tylko jak długo będzie tak zdołowana cena przez ubojnie bo przy takim kursie musi mocno ruszyć eksport i cenki żywca. Teraz kilku kolegów sprzedaje więc w przyszłym tygodniu będę wiedział jakie ceny ale podejrzewam że po świętach cenniki powędrowały na mroźnię Mimo wszystko prognozuję wzrost cen już w połowie miesiąca i dalej. Progresywnie, bez szaleństw o 5-10 groszy/tydzień i cenę w marcu 4,3 indyczka 4,75 indor. Może dlatego że akurat sam sprzedaję w tym okresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indyczka - miedzy 4 zł a 4,10 Indorek miedzy 4,30 a 4,60 zeta.

Pomijam ANIMEX i INDYKPOL - sami złodzieje dalej trzymaja cenę za indyczkę między 4,63 a 4,75. Może wkońcu przełamie się cena i coś się ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rynku zaczyna się mocne poszukiwanie żywca. Od kilku dni miałem informacje, że indor nawet 4,6 i byłem wobec tego sceptyczny ale dziś rano oDebra1łem telefon i usłyszałem 4,1 indyczka 4,6 indor na dzień dobry z wyraźnym zaznaczeniem, że cenki jeszcze do negocjacji. To chora sytuacja, że większe zakłady płacą obecnie nawet 40-50 groszy poniżej tych cen. Przecież 40 groszy różnicy to kupa szmalu a na odrobienie czekają przecież duże straty z zeszłego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...... Przecież 40 groszy różnicy to kupa szmalu a na odrobienie czekają przecież duże straty z zeszłego roku.

 

Nie sądze żeby duże zakłady się jakoś strasznie tym przejmowały....... duże zakłądy potrafią ogłupić hodowców skuteczne....... i w majestacie prawa ich okradać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...... Przecież 40 groszy różnicy to kupa szmalu a na odrobienie czekają przecież duże straty z zeszłego roku.

 

Nie sądze żeby duże zakłady się jakoś strasznie tym przejmowały....... duże zakłądy potrafią ogłupić hodowców skuteczne....... i w majestacie prawa ich okradać.

 

 

to co panowie i panie wreszcie sie odbijamy;) styczen luty marzec w indyku powinno byc ok! bede nawet bardziej optymista i uwazam ze 2009r bedzie pozytywnie "normalny" ... wkoncu nie ma indykow w kurnikach ... Tylko pasze pilnowac zeby zaraz nie odbily!! mieszalnie po 300zł na tonie zarabiaja dzis!! a no i tych wszystkich maruderow, pseudohodowcow..."moze wstawie ,moze nie, sam nie wiem!? mam !nie mam! wiem! nie wiem! " itp..." nie dopuszczac do rynku!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojawiły sie nawet propozycje 4,50 za indyczkę. Ale faktycznie totalny brak surowca sie zrobił. Jedna z ubojni nawet chce odpalać działkę za znalezienie im żywca do uboju. Brakuje im towaru do końca lutego. Kamień z serca w końcu spadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj pojawiły sie nawet propozycje 4,50 za indyczkę. Ale faktycznie totalny brak surowca sie zrobił. Jedna z ubojni nawet chce odpalać działkę za znalezienie im żywca do uboju. Brakuje im towaru do końca lutego. Kamień z serca w końcu spadł.

 

 

 

i tak wkoło sie krecimy.. ... do normalnosci daleko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak wkoło sie krecimy.. ... do normalnosci daleko...

 

A niby o co Ci chodzi ? Zależy ci aby indyk kosztował tak jak do tej pory 3,60 - 3,80 ?

Nikt nie broni Ci w takich cenach sprzedawać - jeśli oczywiście jestes producentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis ubojnie zaczynaja szukac nerwowo bo faktycznie nie ma!! teraz my sobie odrzyjemy mamy swoje 5minut jak to sie mowi,.. a co! problem jednak ze miną dwa miesiace trzy miesiace i sytuacja sie odwroci... i tak wkolko... (O TO MI CHODZI)

CZAS JUZ CHYBA UCYWILIZOWAC RYNEK!! 20-30 % HODOWLI TO SKOCZKI NIBY TERAZ NIE MAJA NIE WSTAWIAJA JAK PRZYCHODZI CO DO CZEGO TO SRU Z 5000TYS W KURNIKU NIGDZIE NIE ZAPISANY NIKT NIC NIE WIE TO ODDAJE NAWET 10GR TANIEJ ZEBY UBOJNIA KTORAS NIE PSIOCZYłA I SIE CIESZY CENA DOBRA I TAK!! HODOWLA JAK Z 80LAT!

TRZEBA DZIS MYSLEC CO SIE ROBI!!! MY TU KLOTNIE A MIESZANKI 1000Zł!!! POCICHUTKU NIECH TAM SIE HODOWCY Z UBOJNIAMI KLOCA 5GR,,10GR,,, MIESZANKA 1050Zł!! FAJNIE!

i jak ta droga pojdziemy to za chwile 30%hodowcow bedzie konczylo przygode z branza w najlepszym razie na przewłaszczeniach.... ktos z tego calego zamieszania wyjdzie o wiele mocniejszy niz dwa latka temu wchodzil... i zostana jak to ladnie sie mowi duze zkonsolidowane kombinaty drobiarskie.

 

ale tak sobie mysle.... tu jest wszystko "cos" nie tak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno YARO8032... do Ciebie...

niestety nie masz/mamy zadnego wplywu na cene ani paszy,ani zywca,ani pisklaka,ani gazu,ani nawet tego co bedzie jutro na dobranocke! smutne to bo gdyby policzyc jak mocne lobby moglibysmy razem stworzyc przeciez w tym (jeszcze)rozdrobnionym rynku jest bardzo duzy kapitał sporo ludzi w kraju generuje wspolnie naprawde duze obroty.. ale ktos baardzo nie chce zeby ta branza sprobowala sie w zgodzie poukladac!! za przyklad fajnej wspolpracy niech bedzie branza deweloperow... co zrobili przez ostatnie latka... fajnie podgrzali koniunkturke!!

A MY!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ytom - oczywiscie nie sposób się nie zgodzić z większością twoich spostrzeżeń. Tylko co wynika z "krzyku rozpaczy"? Nic i ja to wiem i Ty to wiesz i większość to wie - to dlaczego nic nie robimy ?

Ja jednak muszę Ci powiedzieć, że raczej będę miał wpływ może niewielki ale jednak - i na cene pisklęcia i na cenę żywca i na cenę paszy. Właśnie stworzyliśmy grupę, która zaczęła rozmawiać z jednym z dostawców piskląt i już od ceny podstawowej i upustów które do tej pory mieliśmy indywidualnie dołożyli kolejne. Z ubojnią jest podobnie. Ciężko jest tu rozwodzić się o takich rzeczach. Napewno w "kupie" siła i to w końcu powinniśmy zrozumieć. Jeśli będziemy rozdrobnieni tak jak do tej pory to wszyscy będa nas dalej w "balona" robić. Sami zacznijmy decydować o sobie i o naszych pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ytom - oczywiscie nie sposób się nie zgodzić z większością twoich spostrzeżeń. Tylko co wynika z "krzyku rozpaczy"? Nic i ja to wiem i Ty to wiesz i większość to wie - to dlaczego nic nie robimy ?

Ja jednak muszę Ci powiedzieć, że raczej będę miał wpływ może niewielki ale jednak - i na cene pisklęcia i na cenę żywca i na cenę paszy. Właśnie stworzyliśmy grupę, która zaczęła rozmawiać z jednym z dostawców piskląt i już od ceny podstawowej i upustów które do tej pory mieliśmy indywidualnie dołożyli kolejne. Z ubojnią jest podobnie. Ciężko jest tu rozwodzić się o takich rzeczach. Napewno w "kupie" siła i to w końcu powinniśmy zrozumieć. Jeśli będziemy rozdrobnieni tak jak do tej pory to wszyscy będa nas dalej w "balona" robić. Sami zacznijmy decydować o sobie i o naszych pieniądzach.

 

Nie no spoko was jest kilku, znacie się. Ja jestem jeden w okolicy, a do grupy która zdaje do mojej byłej ubojni za nic świecie nie przystanę ze względu na przymus oddawania do tej ubojni. ale rzeczywiście popieram wasze bardzo pozytywne działania, ponieważ być może to zaprocentuje w czasach większych kryzysów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...