Skocz do zawartości
Gość

Cena - indyki

Rekomendowane odpowiedzi

prosze kto zna cene na ten tydzień

 

Cena z wolnego rynki na indyczkę, jak dobrze będziesz walczyć to i 4,90 dostaniesz. Umowy kontraktacyjne 4,45 do 4,70 zł.

Jeśli nie masz kontraktacji to zadzwoń: 698640940 Ubojnia Drobiu w Stasinie. W tamtym tyg. sprzedałem do nich po 4,80zł netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście 4,7n indyczka umowa. i co to ma być? jeszcze wyżej w tym tygodniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiście 4,7n indyczka umowa. i co to ma być? jeszcze wyżej w tym tygodniu?

Savik nie rozumiem Twojego pytania. Wydaje mi się, że wyraźnie napisałem że na ten tydzień ? Jeśli nie to powtarzam, ceny na ten tydzień na umowy kontraktacyjne wahają się pomiędzy 4,45 a 4,70 netto w zależności od regionu Polski. Za ptaki wolnorynkowe niektóre ubojnie są skłonne zapłacić nawet 5,10 netto. Oczywiście nie są to transakcje nagminne aczkolwiek ubojnia Poreby po tyle ostatnio kupiła indyczkę.

Poniżej 4,80 nikt nie powinien w tym tygodniu schodzić jeśli ma ptaki na wolnym rynku.

Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indyk Mazury - poszukuje na jutro indyczki do uboju - proponowali 5 zł netto, szkoda że nie mam. Miejmy nadzieję, że tendencja sie utrzyma na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indyk Mazury, Indyk Śląsk - nie ma żadnego problemu z uzyskaniem 5 zl netto za indyczkę.

Ciekawe dlaczego tylko ja piszę na temat cen ?

Dlaczego nikt nie odpisuje po ile sprzedał ?

... (no coments)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mało aktywnych jest osób na forum indyczym. Ja sprzedałem indyczkę - napisałem. Indorka mam na koniec kwietnia, umowa z indyk mazury, to na pewno napisze po ile. Bardzo proszę o to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprzedaż indyczki pod koniec marca.Cały czas wydzwania Zalewo i oferuja 4.9. Ostatnio zacząłem współpracować z Ostródą;-)Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dziś dzwonili z Ostródy i oferują 4.75 netto za indyczkę więc nie wiem co tu jest grane Jaro.czy oni wybierają sobie komu więcej płacić a komu mniej;-(Pozdrawiam

Ubojnie wydzwaniają!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dotyczące Lech Drób Zalewo jak oni ostatnimi czasy wywiązują się z płatnościami,czy nie ma z nimi problemów?Z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam!!! [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Zalewie wszystko jest fajne: fajny nowy zakład, brak wisu w zasadzie, płacą dobrze - zawsze więcej niż ini, oprócz terminu płtnośći . Lepiej pestek6 sprzedaj do tyszkowskiego taniej, a nie będziesz czekał z zapłątą za indyczkę do sylwestra 2010. Ja czekam ........ od pażdziernika. Co prawda 2/3zapłacili mi już, ale myślę, ze sprawa skończy się sądem. Zreszta napiszę o tym po wielkiej nocy.

Natomiaśt jeśli do ciebie dzwonili z ceną 4,75 a umowy nie masz - moim zdaniem - analizowałem przed chwillą wstawiena indycze grudniowe - 40%niższe niż normalnie - 10-15 gr możesz spróbować więcej. A myśle że jaro8038 ma rację - indyczka 5,1 - o tym w agrobiznesie w środę mówili. A w przypadku niepowodzenia rozmów z ostródą zalewo ci zawsze i wszędzie odbierze ptaka z terminem płatności baaaaaaaaaardzo dłuuuuuuugim. Chyba że masz romans z panią dyrktor kontraktacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pestek - to co proponują, to proponują a jak Ty zaproponujesz to zapłacą 5 zł. Mówię bo wiem Indyk Śląsk, Indyk Mazury płaca u nas w tym tygodniu 5 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZD w Karczewie - załadunek z niedzieli na poniedziałek - 5,20 zł netto, termin płatności 7 dni.

Panie i Panowie nie wiadomo ile czasu nożyce będą rozwarte. Nie dawajcie sie robić w balona i nie sprzedawajcie po 4,40 - 4,50. Jest okazja by odrobić ubiegłoroczne straty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolo indyka mazury sa jeszcze lubajny - ja z nimi wspolpracuje..jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolo indyka mazury sa jeszcze lubajny - ja z nimi wspolpracuje..jest ok.

 

Dzięki za informację, która w sumie nic nie mówi.

Koło Indyka Mazury jest też Łukta, z którą od czasu do czasu współpracuję ... jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś orientuje się w tym tyg w cenach indyczki. ja sprzedaje z niedzieli na poniedziałek do indyk mazury może troszkę taniej ale bynajmiej rzetelnie zapłacą moze da rady utargować te 4.85.zalewo jest skłonne zapłacic wiecej ale są nie pewni co do zapłaty,wydzwaniaja cały czas.pozdrawiam;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanówcie się dlaczego Indyk Mazury praktycznie nie skupuje żywca z najbliższego terenu tylko zap.... pół Polski? Moim zdaniem jest to mocno podejrzane. W okolicach Ostródy jest mase hodowców i większość z nich znam a tylko jeden do nich sprzedaje. Ponadto podają miejscowym o wiele niższe ceny niż te jakie płacą za te dalekie podróże. Jedyne racjonalne wytłumaczenie to, że może zależy im na tym, żeby ich kierowcy mogli coś dorobić na paliwie bo im za mało płacą pensji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łukosz indory - 5,15n kontrakt. a dalej powyej do negocjacj. sami przyznają, że duże braki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanówcie się dlaczego Indyk Mazury praktycznie nie skupuje żywca z najbliższego terenu tylko zap.... pół Polski? Moim zdaniem jest to mocno podejrzane. W okolicach Ostródy jest mase hodowców i większość z nich znam a tylko jeden do nich sprzedaje. Ponadto podają miejscowym o wiele niższe ceny niż te jakie płacą za te dalekie podróże. Jedyne racjonalne wytłumaczenie to, że może zależy im na tym, żeby ich kierowcy mogli coś dorobić na paliwie bo im za mało płacą pensji

 

Z tymi kierowcami to przesadziłeś... ale powiem Ci dlaczego wola w mazowieckie jeździć i kupować drożej:

1. nie chcą psuć rynku w olsztyńskim, gdyby zaproponowali jednemu 5 zł za indyczke, rozeszłaby się informacja jak błyskawica,

2. jeśli wyślą samochody do mazowieckiego, to maja pretekst aby Wam mówić, że kupują dalej i taniej - co jest wierutna bzdurą,

3. Wy sami nie podnosicie cen, wcześniej juz pisałem że w tym tygodniu na wolnym rynku nie powinniście sprzedawać taniej jak 5 zł.

4. Tyle

 

Indyk Śląsk przyjeżdza w mazowieckie w tym tyg. i umawia się na 5,20 zł netto za indyczkę. Pojawiają się również oferty Indyka Mazury na podobnym poziomie. Z tego co sie dowiedziałem Grupa, która sprzedaje do ZD w Stasinie ustaliła cennik dla Grupy na 5,02 netto indyczka i 5,32 netto indorek.

TAKIE SĄ CENY W MAZOWIECKIM !!

I nie bójcie się powiedzieć Tyszkowskiemu, Lukrecji czy Łukcie 5 zł za indyczkę, kupią bo i tak maja określone ilości po które przyjeźdzają tutaj aby u Was psuc rynek. Nie będą w stanie cały tydzień kupować w mazowieckiem po 5,20 plus koszty transportu min 10 gr do kg.

Zresztą w mazowieckim już indyka za dużo nie ma, a grupa która podpisała kontrakt z ZD w Stasinie poza zakład nie sprzedaje, a mówi się że maja w przeliczeniu na indyczkę ok. 1 mln szt. rocznie.

Trzymajcie się i nie nabijajcie kobzy w takim czasie zakładom, przypomnijcie sobie co robili w ubiegłym roku i nie pozwólcie im teraz dyktować cen !!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
łukosz indory - 5,15n kontrakt. a dalej powyej do negocjacj. sami przyznają, że duże braki

 

Łukosz również dzwoni do mnie i pozostałych w okolicy a nawet pod Lublin i proponuje identyczne ceny jak ZD w Stasinie. Czyli ponad 5 zł za indyczke i ponad 5,30 za indorka.

 

Jeszcze jedno - zaczynają już zdejmować pomału indyczkę świąteczną, co spowoduje kolejne braki towaru po świętach.

Karczew płaci za świąteczną 6 zł netto, ZD w Stasinie na tyle co dostałem informacje 6,20 netto - tylko ZD w Stasinie w kooperacji z ZD Mościbrody mają ok. 50 sklepów mięsnych własnych i świąteczna indyczka pewnie będzie bita tylko do tych sklepów. (oczywiście dotyczy tego tygodnia, ciekawe jak to się przełoży na tydzień przedświąteczny??)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukosz dzwoni i szuka - proponują indyczka 5,20 , indor 5,60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem informację, że ZD Stasin ustalił z Grupą Siedlecką, cenę na ten tydzień 5,10 zł netto indyczka. (oczywiście na umowy kontraktacyjne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...