Skocz do zawartości
Gość

Cena - indyki

Rekomendowane odpowiedzi

A my wszyscy dalej śpijmy i sprzedawajmy do ANIMEXU po 4,65, do INDYKPOLU po 4,58 i innych ubojni, które na ten tydzień ceny wystawiły 4,80 netto. Jakby nie było ceny paszy poszły juz w górę pewnie o 200 zł, co przekłada sie na wzrost kosztów produkcji o min. 0,50 zł/kg, tak więc wydaje mi się że niekoniecznie wzrost cen żywca w dużych ubojniach rekompensuje wzrost cen pasz - tylko pasz nie mówiąc o tym co ZE zrobiły z cenami energii elektrycznej.

Nie chciałbym byc złym prorokiem ale jeśli latem powstawiają Ci którzy do tej pory jeszcze nie wstawili, to przy tych kosztach produkcji jeśli żywiec pod koniec roku spadnie tylko o 50 gr, to wtedy w większości chyba popłyniemy ...

Pozdrawiam - sorry za pesymizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej. podajecie ceny netto czy brutto? bo propozycja, którą dostałem na ten piątek 5,5 netto za indora wypada blado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda obecnie jakość piskląt ,które lepsze(Frednowy czy Miko-Austria)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy cena 5zł od Indyk Mazury to dobra cena?.dzięki za wiadomośc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile teraz za indora? Proponują na umowie 5,3, ale podobno po świętach może być dużo więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ostatecznie stanęło na 5,5n indor niezawielki, umowa. \

Wysprzedałem się na czysto i na jakiś czas będę biernym obserwatorem tego forum. Pozdrawiam nielicznych tu indyczarzy. Życzę Wesołych Świąt oraz powodzenia po nich bo ma być przynajmniej spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaje indyczke w tym tygodniu.Łukta-5.1 ,Linodrób-5.1 ,Indyk-Śląsk-5.15.Pozdrawiam wszystkich kolegów z branży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZD w Stasinie - indyczka 5,15 netto. Indyk Śląsk 5,20 netto, nie wiem na ile jest to prawda ale IŚ podobno przyjeżdża po indyczkę nawet po 5,40 - informacja nie zweryfikowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam słychać po świętach w cenach indyka ? Jesli ktoś sprzedaje to może podzieliłby się informacjami o cennikach ? Słyszałem że poza kontraktacją za indorka można uzyskać cenę nawet 5,90 - 6,00 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie, że można, przecież oprócz zakładów z Iławy i Olsztyna nikt nie ma indora w Polsce - brak kompletny. Ile w takim razie płacą te dwa w/w duże zakłady ?

za indora i indyczkę

 

Co tam słychać po świętach w cenach indyka ? Jesli ktoś sprzedaje to może podzieliłby się informacjami o cennikach ? Słyszałem że poza kontraktacją za indorka można uzyskać cenę nawet 5,90 - 6,00 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indykpol:

1. Indyczka 4,73 do 4,88

2. Indor 5,07 do 5,33

 

ANIMEX

1. Indyczka 4,91 do 5

2. Indor 5,25 do 5,35

 

To tyle Wielcy płacą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zibi żaden rarytas wczoraj Prosper Łukta proponowała za indyczkę 5,60. Zawsze warto podzwonić trochę i samemu proponować cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki.łukosz proponuje 5.4 net.pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukosz zawsze proponuje najmniej. W każdym bądź razie jeśli w tym tygodniu sprzedajesz to nie powinieneś wziąć mniej niż 5,60, a w Zalewie napewno dostaniesz 5,70 jeśli oczywiście zdajesz sobie sprawę ile czasu będziesz czekał na pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

howam na cargilu ostatnie spożycie indyczka 16 tyg 2.55 a jak u was.dziękuje za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na dzisiaj to spożycie całkiem w normie, ja ostatnio od jakiegoś roku wyrabiam między 2,55 a 2,62 z tego co rozmawiam z innymi jest podobnie. Niestety trzeba tu przyznać, że wcześniej było to między 2,40 a 2,48. Nie istotne jest z jakiej wytwórni bierzesz paszę - wszyscy mówią że normalne spożycia teraz to między 2,50 a 2,65. Ważne jest jeszcze jaką wagę złapałeś w 16 tyg. U mnie nie było nigdy mniej niż 10,50 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie jest to temat paszowy ale zapytam Jarka czy te zużycia co podawałeś to na indyczce czy na mixie, bo jak na indyczce to bardzo wysokie a jak na mixie to bardzo przyzwoicie. Mój rekord na indyczce to 2,38 w zeszłym roku przy wadze 10 kg. Oczywiście, że jest istotne skąd kupuje się pazsę, bo są istotne różnice między poszczególnymi mieszalniami. Fakt, iż większość wyrabia się w podobnych przedziałach jak podałeś ale są wytwórnie, które regularnie potrafią zepsuć pasze i takie co mylą się od święta. No i jeszcze hodowca i lek. wet. mają ogromny wpływ na FCR i na to radzę zwrócić uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuję ścielarkę do słomy w belach czy ktoś korzysta z takiej maszyny ?? ostatnio spotkałem się z ofertą firmy "Quaer" czy ktoś posiada taką lub podobna maszynę i jak się takie urządzenia sprawują na fermie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...