Skocz do zawartości
Gość

Cena - indyki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Karczew4.9,Zalewo4.85.A jak inni ?.Proszę o realne ceny.Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karczew bzdura - płaci 4,70 na dzisiaj, możliwe że z totalnego podkupu jeśli zabrakło im składu do eksportu to komuś zapłacili 4,9 ale na stałe bzdura, zresztą Karczew bije tak śladowe ilości indyka, że ich cena nie można się posiłkować. Zalewo - wiadomo - kto chce niech handluje.

Realna cena na dziś to 4,8 indyczka i 5,10 indorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro zawsze podawałeś wyższe ceny niż były według mojego rozeznania ale tym razem jest inaczej. Te ceny o których piszesz to są praktycznie ceny z kontraktacji a indyka brakuje (w szczególności ładnego indorka) więc kto nie zaklepał musi zabulić 0,1-0,2 zł więcej. O indyczce nie piszę bo nie wiem ale indorka z pocałowaniem w rączkę łykają po 5,25 a jeśli ktoś by się mocno potargował to podejrzewam że spokojnie jeszcze te 10 groszy by podbił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysy - ceny na tyle co mam rozeznanie - na wolnym rynku i kontraktyu:

indyczka - 5,00 do max 5,10 (wolny rynek); 4,80 do 5,00 (kontraktacja)

indorek - 5,20 do max 5,30 (wolny rynek), 4,90 do 5,10 (kontraktacja)

 

Tyle wiem, to co pisałem w poprzednim poście było z poprzedniego tygodnia.

Mam nadzieję, że wszyscy z nas zauważyli nagminne telefony z ubojni od poniedziałku.

Jak coś to Ci w ekoindyku mają dobre ceny, tylko termin płatności 45 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Jaro, dzięki za info. Co do indorka pełna zgoda ale czy ktoś zaoferuje dziś 5,10 za panienki skoro dużo lepszy dla ubojni indor kosztuje 5,2-5,3 zł? Jak wcześniej pisałem różnica zaciera się jak są duuuuże braki żywca więc byćmejbi.

Co do ekoindyka to nie miałem styczności i nie bardzo wiem o co kaman? Grupa producentów oferująca skup indyka spoza swoich ferm to dla mnie lekka abstrakcja. Chyba że mają jakieś udziały w ubojni w Stasinie lub bardzo dobry układ koleżeńsko-biznesowy. Swego czasu słyszałem tylko że Stasin bardzo mocno szukał partnerów nawet w indyczym mateczniku (war.-maz.) więc możliwe że odpalają im coś za pośredniczenie w transakcji. Termin 45 dni to kolejna abstrakcja. I tak terminy w większości ubojni są megadługie (30-35dni) a dokładając kolejne 10 dni to robi się już od sprzedaży do zapłaty prawie połowa tuczu indyczki a przecież są poważniejsze instytucje kredytowe niż hodowcy drobiu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sytuacji jaka panuje dzisiaj w zupełności się z Tobą zgadzam, jeśli można sprzedać wszędzie, bo są braki, to nie ma potrzeby się pchać w 45 dni, chyba że cena jest mocno konkurencyjna.

Jednakże jeśli przyjdzie delikatny dołek, to będziemy szukać każdego partnera do współpracy więc z pewnością i do Grupy Eko Indyk się uśmiechniemy.

Co do współpracy ze Stasinem też z pewnością masz rację (koleżeńsko - biznesowy) bo to Grupa w takim układzie gwarantuje płatność, a o Stasinie słuchy chodzą że płaci nawet ponad 70 dni, więc z pewnością Grupa bierze na siebie odbudowę płatniczą ubojni. Z pewnością wykazują się odwagą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak chamsko zapytam, Jaro jakie ceny na początku tygodnia??? Przecież nie będę pisał czy wiecie jakie ceny bo i tak o cenach piszę tylko ja i sympatyczny koleżka Jarek. Reszta ewentualnie napisze posta raz na pół roku jak sprzedaje i zamiast napisać ile im oferują to tylko chce wyciągnąć info o cenie od innych.

Według moich wiadomości tydzień zaczynamy od pięciogroszowych podwyżek. Indorek na kontrakcie w okolicach 5,10 więc na wolnym z pewnością powinno się zaczynać od 5,30 ale są to tylko moje domysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że od ostatniego postu z 8 września nie mam informacji żeby w cenach coś się ruszyło. Co do aktywności naszego wątku to masz rację, chyba tylko my we dwóch produkujemy w tym kraju indyki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko my dwaj produkujemy indyki w Polsce to ustalmy cenę na przyszły tydzień na poziomie 5,5 panienki, 6 zł chłopaki i jazda a jak UOKiK się będzie czepiał że zmowa cenowa to zaczniemy pisać tylko na pw żeby inni co nie hodują indyków nie korzystali z owoców naszej pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre, dobre, ale ryzykowne gdyż jak ustalimy taka cenę to zaraz kurników nabudują i wątek zacznie się zapełniać. Ciasno się zrobi i w tej ciasnocie siebie nie znajdziemy. Na marginesie ANIMEX na ten tydzień ogłosił cenę podstawową na 4,67 indyczka i 4,94 indorek, zaś INDYKPOL jeszcze lepiej poszedł po bandzie - odpowiednio 4,54 i 4,82. Po prostu są bezkonkurencyjni. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na marginesie ANIMEX na ten tydzień ogłosił cenę podstawową na 4,67 indyczka i 4,94 indorek, zaś INDYKPOL jeszcze lepiej poszedł po bandzie - odpowiednio 4,54 i 4,82. Po prostu są bezkonkurencyjni. Pozdrawiam

 

Dobra ale to są ceny podstawowe a nie końcowe w Animexie możesz dostac 5.07 za indorka a w indykpolu 5,03. ale i tak cen ajest niższa niż w innych ubojniach. A w Stasinie Jaro ile płacą?? tak dla zoriętowania?!

Pozdrawiam

swinki3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tyle co mam wiedzy;

1. jeśli płaci ZD w Stasinie to 5 zeta za indyczkę, termin 45 dni a w rzeczywistości między 60 a 70

2. jeśli płaci Eko Indyk to proponowano mi 4,90, po ostrych bojach można 4,95 złapać termin płatności 45 dni - z tego co dzwoniłem do kilku hodowców płacą terminowo.

O indorka nie pytałem bo teraz sprzedaje indyczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łapanie indyków z okolic międzyrzeca podl do 100 km

721 515 320

 

białkowanie budynków inwentarskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich.Pasza Wipasz 15.5tyg 10.5kg zużycie 2.5.A jak u koleżeństwa?.Dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waga zaje ale coś spore zużycie jak na Wipasz i jesień. Powinno być 2,4 do 2

,45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy Indyk Mazury płaci 4.85 choć na poczatku tyg.proponowali 4.95;)Spadek ceny tłumaczą, obniżeniem cen u konkurencji

A jak inne ubojnie w tym regionie?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne tłumaczenie jak zresztą zawsze. Pojawiło się trochę więcej indyczki z dużych wstawień lipcowych i od razu cena w dół mimo że opłacalność ubojni jest bardzo dobra. U nas z kolei koszty rosną w zastraszającym tempie i niedługo może zrobić się syf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkując indyka, wystarczy że wszyscy odmówimy ubojów przez tydzień i się opamiętają.

Z tego co wiem grupa EKO INDYK współpracująca z ZD w Stasinie już od kilku tygodni dostaje za indyczkę 5,00 zł, za indorka 5,30 zł i nie pozwolili w tym tygodniu odpuścić ani centa z ceny.

Południe Polski od kilku lat zawsze zaniża ceny, a my dajemy się bić w pinechę.

Bardzo dobrze się stało, że powstał nowy Zakład na wschodzie bo podejrzewam, że gdyby nie wschód to i takich cen nie byłoby w tym roku, a tak Stasin, za nim Karczew trzymają wyższe ceny a za tym trochę i południe podnosi ceny.

 

Odnośnie kosztów produkcji i opłacalności przy tym poziomie cen żywca, doliczcie do kosztów amortyzację i płacę za własna pracę, zobaczycie co wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi mi o Zakłady Drobiarskie z Północy Polski, a nie z Południa sorki za przejęzyczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.Co stosujecie na mokro ściółkę.Fosforan amonu czy siarczan amonu.Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

coś chyba dupło w Biodamie.....Od maja płacą jak w zegarku,a nawet przed terminem.

WiS rewelacyjny. Mało kiedy ponad 0,6%. A i ceny niczego sobie. U innych tak samo jak u mnie??

Pozdrawiam.

Dolny Śląsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.

coś chyba dupło w Biodamie.....Od maja płacą jak w zegarku,a nawet przed terminem.

WiS rewelacyjny. Mało kiedy ponad 0,6%. A i ceny niczego sobie. U innych tak samo jak u mnie??

Pozdrawiam.

Dolny Śląsk

Witaj.

 

A konkretnie ile teraz za indyczkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...