Skocz do zawartości
Gość

Cena - indyki

Rekomendowane odpowiedzi

kto hoduje na paszy z HaGe z Zalewa interesuje mnie cena

proszę o odpowiedz cena F2 iF3

 

jeśli chodzi o handel z Ukrainą to zywiec sprowadzała Ostróda czy jeszcze to niewiem

 

natomiast za darmo kure nioskie z Holandi i Niemiec sprowadza dużo ubojni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jeśli chodzi o handel z Ukrainą to zywiec sprowadzała Ostróda czy jeszcze to niewiem

 

natomiast za darmo kure nioskie z Holandi i Niemiec sprowadza dużo ubojni

 

Oczywisty stan niewiedzy Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości sprowadzenia żywca z Ukrainy i odwrotnie. Tak więc jest "oczywistą oczywistością", że Ostróda nie mogła importować żywca z terenów Ukrainy. Miałem okazję być ostatnimi tygodniami na terenie Ukrainy (zaznaczmy że w celach biznesowych) więc dane mam aktualne i pewne. To ukraińska ubojnia jest zainteresowana kupowaniem od nas żywca, tylko narazie nie da się tego przewieźć ani w jedna ani w drugą stronę. Oferują płatność przed odbiorem towaru z Polski (bo zresztą inaczej to nikt by im nie sprzedał) tylko nie można z nimi handlować.

A odnośnie kury to nie wiem, nie widziałem, nie czytałem więc może i tak było ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj w nocy częśc indyczki pojechało po 4,10 netto.

Dobre wieści ze coś '' się rusza'' ja swoją zdaje za miesiąc ...ciekawe jak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj w nocy częśc indyczki pojechało po 4,10 netto.

tylko podaj jeszcze do kogo pojechały żeby można to zweryfikować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bomadek płaci 3,8 za indyczke zawalony towarem Niemcy obnizyli cene fileta,a jeszcze niedawno chciałę zrezygnować z kurczaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bomadek płaci 3,8 za indyczke zawalony towarem Niemcy obnizyli cene fileta,a jeszcze niedawno chciałę zrezygnować z kurczaka

 

sprawdż wiadomości ministerstwa i kraj. rad. drodiarstwa a dowiesz sie ile drobiu jest wywożone do niemiec w. brytani i na wschód

iława od hodowców chce zdejmować 14 tyg.indyczkie bo nie ma indyka

w maju było92%wstawieńw stosunku do roku2007 i takim sposobem

zabrakło

cena naszego to83%ceny na zachodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda cena indyczki 4,00: indor 4,40: ubojnie są bardzo zaniepokojone brakiem żywca. Tylko, żeby przy tym mizernym wzroście cen żywca nie zapomnieć o cenach paszy, które są horrendalnie wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tyle drobiu wywozi sie do niemiec ,w.brytani i na wschód to dlaczego ubojnie nie płacą za indyczke 4,5 zł a za kurczaka 3,8 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj w nocy częśc indyczki pojechało po 4,10 netto.

tylko podaj jeszcze do kogo pojechały żeby można to zweryfikować

 

Po pierwsze primo to nie mam żadnych powodów zeby kłamać, a po drugie primo weryfikacja nic nikomu nie da bo ogólnie rzecz ujmując nie wiadomo jaką cene zaproponuje ubojnia innemu dostawcy. Napewno żadna z Was lub żaden z Was na dzień dzisiejszy nie powinien sie godzic na niższą cenę. Nie ma w tej chwili ptaka a ubojnie usilnie go poszukują. Może coś w końcu sie odwróci. Pożywiom uwidzim trzeba mieć nadzieję że trend zwyżkowy sie utrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmię proszę szanownych forumowiczów o info na temat aktualnej kondycji finansowej ubojni w zalewie. mam do nich oddać indyczkę, a w jak zwykle "prasę" mają nieciekawą: że stoją na skraju bankructwa. czy ktoś oddawał do nich we wrześniu lub w sierpniu indyka i czy ma teraz problem z zapłatą. ?

 

Ceny indyka idą powoli w górę i z tego co się słyszy i mówi najgorsze za nami. mało wstawień od lipca o około 30%.

Ceny indyczki jakie znam na dziś, zaznaczam, że bez żadnych negocjacji - po prostu pytanie - odpowiedz:

Ostróda - 3,85n

Zalewo 4,0n

zaznaczam że nie są to ceny wolnorynowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Savik sprzedając do Zalewa na dzień dzisiejszy ponosisz duże ryzyko. Nkt ci nie powie w jakiej sa kondycji finansowej. Jednym płacą drugim nie. Napewno płynnosci nie mają. Decyzja tylko i wyłącznie zależy od ciebie. Zaznaczam jeszcze raz osobiscie sprzedałem tydzień temu na wolnym rynku indyczke po 4.10, nie dajcie sie manipulować, jeśli wszyscy jednym głosem będziemy mówili po ile sprzedamy to nie beda od nas kupowac po 3.80 tylko powyżej 4 zł.

Savik tak na marginesie naprawdę nie masz gdzie sprzedać indyka tylko do zalewa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Zalewo narzekają od zawsze.Ja do nich zdaje ...no może nie całą produkcje,ale nie jest tam aż tak źle jak mówią .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedawałem panienki do zalewa po 4n. zobowiązuję się do napisania postu na temat terminów płatności u nich jaki mi zapłacą. w związku z tym, że jestem wspóinicjatorem tematu napiszę rzetelnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UBOJNIA

INDOR

INDYCZKA

 

Zalewo

4,35

4,00

 

Karczew

3,95

3,95

 

Indykpol

3,90; 4,19-4,33

3,60-3,81

 

Łukosz

*4,11

*3,75

 

Ostróda

4,20

3,80

 

Prabuty

4,25

3,80

 

Łukta

4,30

3,80-3,85

ŁUKTA INDOR

Do 17 kg - 4,20

17-18 kg - 4,25

Pow. 18 kg - 4,30

 

Międzylesie

4,20

3,80

 

Linowo

4,20

3,80

 

Bomadek

Trzebiechów

*4,10

*3,80

 

ANIMEX IŁAWA

4,09

3,73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Również jestem nowa na tym forum.Jestem ciekawa jak jest z cenami inyka na dzień dzisiejszy???

Chodzi mi głównie o zalewo,ostródę,łuktę.

Do tej pory zdawaliśmy ptaki do ostródy i nie narzekamy.Na Zalewo również nie mogę powiedziec coś złego.Do tej pory współpraca udawała się.

Może ktoś zna stronkę z aktualnymi cenami żywca w Polsce???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jaro.Widzę poniżej że orientujesz się mimo wszystko w cenach...Mam do zdania troszkę indora i czekam na dobry moment o ile jest na co czekać. długo nie mogę przetrzymywać ptaków...lipa z tym drobiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakim wieku masz tego indora. Zawsze do 23-24 tygodnia można z nim postać. Chociaż w tym tygodniu nie było ruchów cenowych w żywcu indyczym. Ubojnie twierdzą, że znowu im sie przyblokowało. Mają sporo zamrożonego towaru, który nie schodzi. Wszyscy kupują świeżyznę i między innymi dlatego nie ma zwyżki cen, ubojnie kompensują sobie mroźnie. Napewno żywca nie ma za dużo, ceny walut szaleją wydawać by się mogło prawdopodobnym, że cena powinna jeszcze pójść w górę - ale to są tylko moje domysły.

A co do cen, które umieszczam - po prostu mam dojście i jeśli są ruchy cenowe to zawsze będę zamieszczał oficjalne ceny. Zaznaczam jeszcze, że ceny które podaję są oficjalnymi cenami proponowanymi przez ubojnię. We wszystkich oprócz INDYKPOLU i ANIMEXU zawsze jeszcze te 10 gr można wytargować. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...