Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o info jaka jest orientacyjna cena słomy, oraz ile mniej więcej można uzyskać słomy z ha przenicy. Może ktoś już sprzedawał słomę i może cś poradzić. Mam około 150 ha przenicy, niestety nie mam prasy i zastanawiam się czy zakup urzywanej prasu w cenie ok 20.000,- PLN ma sens

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na taka slomę w polu to to raczej nie bedzie chętnego, no chyba ze masz w okolicy jakąś wielką ferme tuczników i ten ktos ma swój sprzęt albo sobie zamówi usługe zbelowania tej słomy. ale obawiam sie ze za taką słome luzem to nie wyciągniesz wiele, praktycznie po 5 zł za belke. A jesli kupisz prase i zbelujesz to cena wzrośnie a pozatym możesz ja przetrzmac z pół roku i wtedy opchniesz po 40 zł za belke.. bo tak stoji na rynku

 

A co do prasy za 20 tyś kupisz prase.... najlepiej poczytaj w dziale MASZYNY temat ,,Wszystko o prasach rolujących i kostkujących" tam wszystko pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma w okolicy jakiś kórników??? oni potrzebujo słomy ale dobrej jakości.

Ja słome kukpowałem po 50-80 zł za ha (sam sobie prasowałem) a czasem za sprasowanie troche słomy dla właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprzedawałem do pieczarkarni ale nie pamientam ile dyło za tone poszukam faktur jak znajde to Ci napisze. prasowałom polską Z-230(belownica na pasy) po słome sami przyjechali i se sami załadowali musiałem tylko pokazać gdzie i pilnować zeby sąsiadowi nie zwineli. więc zorientuj się czy nie ma w okolicy(taak nie raz opserwuje to oni kupe kilosów robią po tą słome a jeżdż pronarami) jakiejs takiej firmy oni potzrebują słome a im starsza tym lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja oddam za darmo, tylko zabieżcie mi ten syf z pola (okolice zamościa), bo jak nie... to fire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, bo jak nie... to fire

i cie jakiś sąsiad pod...rdoli i bedziesz miał po dopłatach (czemu jej nie rozdrobnisz i przyorasz??).

ja tam 90% słomy zostawiam na polu (zawsze to materia organiczna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u nas słoma po 200zł za ha i jest poszukiwana przez hodowców bydła. Zanosi sie na deficyt w tym roku z powodu suszy,zboża niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przorana sloma pobiera dosc duzo azotu podczas rozkładania wiec ona bardzoej szkodzi niz pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale przorana sloma pobiera dosc duzo azotu podczas rozkładania wiec ona bardzoej szkodzi niz pomaga

ale jak dasz jej tego azotu potrzebnego do rozkładu z zewnątrz (np oprysk rozpuszczonym mocznikiem) to jest więcej pożydku jak szkody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pobiera to przecież nie pusci go w powietrze lecz odda podczas rozkładu wraz z pruchnicą.. a ze azot jest bardzo ruchomy to bardzo dobrze ze jest potem sukcesywnie oddawany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę się wymienić z sąsiadem.On bierze moją słomę , a ja od niego obornik.Jak według Was rozliczyć tę transakcję bezgotówkowo? Ile powinien dać obornika za słomę pszenną z 10ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja oddam za darmo, tylko zabieżcie mi ten syf z pola (okolice zamościa), bo jak nie... to fire

a nie lepiej sypnąć 50 kg mocznika i zrobić podowywkę będzie w glebie tyle substancji organicznych ile prawie z obornika, więc szkosa palić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedam slome w belach owsianke lub zytnia woj. mazowieckie (025) 787 09 08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogóle to ile płacą za tone słomy pszennej zachodnie firmy, które biorą to na opał???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę się wymienić z sąsiadem.On bierze moją słomę , a ja od niego obornik.Jak według Was rozliczyć tę transakcję bezgotówkowo? Ile powinien dać obornika za słomę pszenną z 10ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirek jak by to bylo ode mnie to bys musial mi ten obornik wyrzucic pierw z obory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze lepszy układ. Biorę obornik bez dawania słomy tylko za sprzątnięcie go z pomieszczeń, a których stoją jałówki, bo tam nie jest zainstalowany wyciąg. Załadunek jest możliwy tylko ręcznie, stąd brak chętnych, a ja traktuję to jako pożyteczna siłownia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mirek jak by to bylo ode mnie to bys musial mi ten obornik wyrzucic pierw z obory

 

Chętnie.Tylko wtedy nie dostaniesz słomy.Pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widly- 40zl, Gumiaki- 25zl, radosc z rozrzucania gnoju- bezcenna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja oddam za darmo, tylko zabieżcie mi ten syf z pola (okolice zamościa), bo jak nie... to fire

 

 

W okolicy Starego Zamoscia gosc proponuje za 1 ha slomy 80zl ! Wiec po co palic, skoro moglbys jeszcze jakas kase dostac i pole samo usprzatniete .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku słoma dostała w mojej wiosce "złotego ogona", cena w granicach 15-20zł za balot 120/120 i za prasę płaci ten co kupuje słomę gospodaża nic nie obchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslaw, ja akurat jestem po drugiej stronie zamoscia, w mojej okolicy slomy jest wbrud, ludzie oddaja za darmo, jesden gosc ma ode mnie zabrac, minelo juz miesiac od koszenia, a sloma dalej lezy, narazie pada, mysle ze jak przestanie padac to moze ja zabieze, w zamian ma mi zasiac 3 ha rzepaku zestawem uprawowo-siewnym a to juz cos!!! brykieciarnia placi 50 zl za tone jak im przywioze na plac i wilgotnosc nie wieksza niz 14%, no i czy to siie oplaci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym roku słoma dostała w mojej wiosce "złotego ogona", cena w granicach 15-20zł za balot 120/120 i za prasę płaci ten co kupuje słomę gospodaża nic nie obchodzi.

To u mnie musisz dać 20 złoty żebyś mógł sobie tego balota zrobić czyli cena wynosi 30 zł za sztukę. Nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w okolicy aż roi się od stert pośredników którzy za balota płacą po 5 zł no to po ilę płacą za tonę słomy odbiorcy, nie oglądaj się gościu kupuj john deera 550 zmiennokomorowego i zwijaj tą swoją słomę ,kopalnie zamykają lasy się kończą czas pozbierać co zostaje ,wszystkie śmieci z tego jest kasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...