Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

+0.72 to tylko wskaźnik. Zgodnie z cross-compliance wskaźnik ten nie może być niższy niższy niż 0 przez 4 kolejne lata. jeżeli tak jest to nie zubaża się gleby z próchnicy. Wskaźnik pow. 0 świadczy o przyroście próchnicy w glebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki. Mam rozumieć, że wartości wskaźników odnoszą się do jednej tony produktów. I że jeśli sieję poplonnp strączkowych to ilość materii odnoszę do suchej masy np 30 ton zielonki *15% to 4,5 tony * wskaźnik 0,35 =15,75, czy dobrze zrozumiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"4,5 tony * wskaźnik 0,35 =15,75"

Trochę u ciebie z liczeniem kiepsko, powinno być 4,5*0,35=1,575

Rozumowanie poprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"4,5 tony * wskaźnik 0,35 =15,75"

Trochę u ciebie z liczeniem kiepsko, powinno być 4,5*0,35=1,575

Rozumowanie poprawne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zbierzesz 4 T zboża to masz łącznie z korzeniem i całą słomą przynajmniej 4 T suchej masz w glebie. Przy pszenżycie i życie nawet dużo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do cen słomy ja mieszkam w okolicach garwolina i u mnie niektórzy oddają takie kawałki po 0,5ha itp za darmo a jak chce się ładną słome i z wiekszego areału zebrać to trzeba słono zapłacić bo popyt jest duży (kiku hodowócw co potrzebują po 400belotów słomy a nic zboza nie sieją) ja zakupiłem ponad 6 ha zyta z pszenżytem (na polu to robi wrażenie bo zboze ładne) i zap[łaciłem 1500zł i mam to obok domu dosłownie rzut beretem a sprasowac to sam sobie prasuje.. .to dużo czy mało zapłaciłem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile u Was chodzi słoma za balot [120cm], z własnym prasowaniem? U mnie generalnie ludzie mówią że słomy jest masa i faktycznie, zwłaszcza z pszenżyta ale muszę dokupić i póki co nikt nic nie wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po ile u Was chodzi słoma za balot [120cm], z własnym prasowaniem? U mnie generalnie ludzie mówią że słomy jest masa i faktycznie, zwłaszcza z pszenżyta ale muszę dokupić i póki co nikt nic nie wie

 

po 20 zł sprasowany leżący na polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie ile balotów tak średnio wychodzi z hektara? chodzi mi od .... do (przykladowo dla skracanego pszenżyta po wysokie żyto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się że słoma teraz będzie chodzić po 10 - 12 zł za balot [+prasowanie] czyli podobnie jak u Ciebie marcin82.

 

Chociaż balot balotowi nierówny... i słomy u mnie w okolicy jest masa, nie ma kto kupować, więc cena może jeszcze zjechać.

 

Co do ilości: u mnie np wyszło: z mieszanki 14 bel/ha, z pszenżyta ozimego około 32/ha, nieco mniej z pszenicy ozimej. A np znajomemu który mi prasował wyszło 43 bele z jednego kawałka pszenżyta/ha. Dodam że robiłem bele 120/120 bardzo mocno ubite.(ciężko ręczne widły wbić z boku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
+0.72 to tylko wskaźnik. Zgodnie z cross-compliance wskaźnik ten nie może być niższy niższy niż 0 przez 4 kolejne lata. jeżeli tak jest to nie zubaża się gleby z próchnicy. Wskaźnik pow. 0 świadczy o przyroście próchnicy w glebie.

 

To jest współczynnik reprodukcji lub degradacji wyrażony w t/ha straty lub zysku substancji organicznej czyli próchnicy.

1 tona słomy =0.18 t próchnicy

 

Siejąc zboże i sprzedając słome mamy 0.53 t straty próchnicy z ha wg.Kundlera 1989r.

Pozostawiejąc słome dajmy na to 4t co nam daje równowartość 0,72 t próchnicy więc jesteśmy 0,20 t próchnicy do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jestem nowy nie znalazlem na forum miejsca gdzie moge sie przywitac z Wami wiec robie to teraz.

 

Mam do sprzedaz bele słomy żytniej i owsianej 120/120 a co do ceny to zapraszam na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Co do ceny w małopolskim to w mojej okolicy albo pacą 50zł z ha albo zbierają za darmo niesależnie jaka słoma rok temu było lepiej jeden płaci 100zł z ha

Mam pytanie ile waży 1 baleton somy 120X120, a ile 120x150??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam azot zawarty w tonie słomy jest wart co najmniej 20 zł, a sabotażem jest sprzedaż słomy za cenę niższą niż 100zł/t gdyż istnieje na nią ogromny popyt (jak spławisz słomę Wisła do Świecia to Mondi kupi każdą ilość za 120zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też cena zjechała, pod koniec żniw za balot wołali po 7-8zł, a niektórzy już za bezcen sprzedawali byle się pozbyć.

 

W tym roku mimo suszy u nas była jej masa, a rok wcześniej każdemu brakowało bo jakoś się kruszyła w kombajnach - dlatego większość rolników bez hodowli pozostawiało słomę na pokosach bo myśleli że znów zrobią na niej dobry interes...

 

Balot 120x120 waży ponoć 150 - 200 kg, ale nie ważyłem. Zależy w dużej mierze od stopnia zgniotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy słoma do opalania pieca musi być zwinięta w beli mocno czy trochę luzniej, ktora sie lepiej spala.Moze kolega SZOPEN 72 coś podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie czy słoma do opalania pieca musi być zwinięta w beli mocno czy trochę luzniej, ktora sie lepiej spala.Moze kolega SZOPEN 72 coś podpowie?

 

Mój szanowny teść ogrzewa dom piecem na słomę. Na powierzchnię ok 300 m2 potrzebuje słomy z ok. 10 ha. Grzanie zaczyna jak jest potrzeba już we wrześniu i tak ciągnie nawet do końca kwietnia. Słomę prasuje w małe kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy moim piecu im więcej włożę tym rzadziej podkładam, czyli im mocniej sprasowana tym lepiej. Może dla pieców bez nadmuchu trzeba słabiej ściskać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, juz ze słoma dałem sobie radę ale w tym roku były tak grube pokosy ze kolega ktory mi to zwijał mowił ze tak bardzo nie moze mi jej zbić bo by musiał jeszcze wolniej jezdzić.Kolego SZOPEN ile spalasz bel słomy na dobę?lub na tonę kuku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spalam ok 3.5 T na dobę i suszę w ależności od wilgotności od 30 do 40 T kukurydzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...