Skocz do zawartości
Moskalek

Smrodek z obory.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mieszkam w małej wiosce w takiej gdzie wszystki domy są gesto upakowane wzdłuż jedenej drogi. Mój problem polega na tym że sąsiad postanowił urządzic sobie obore w której trzyma pare sztuk świn. Wszystko byłoby ok tylko że gdy zawieje stamtąd lekki wiaterek to odór jest cięzki do wytrzymania.

Chciałbym sie dowiedzic czy istnieją jakieś prawne uregulowania na temat usytuowania i budowy tego typu obiektów.

Prosze o jakieś namiary na wszelakie artykuły lub normy prawne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Ci szynka i boczek tez smierdzi.... Popieram poprzednika jak cos to wyprowadz sie do miasta to bedzie Ci smierdziec spalinami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za rady ale pisze to w imieniu społeczności. I podałem w sumie złe dane, dowiedziałem sie przed chwilą że facet trzyma w oborach na swoim podwórku około 100 świń w środku wioski. Pytam sie jeszce raz czy jest to legalne ? Czy są jakieś przepisy które to sankcjonują ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne że trzymanie świń na wsi jest nielegalne, zgłoś to do prokuratury niech gość wypiepsza tam gdzie sie świnie hoduje a nie na wsi smrodzić. Ach ci rolnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na poważnie, nawet jeśli pytasz w imieniu społecznosci którzy tam mieszkają... Jeśli gośc nie wylewa gnojowicy do ujeć wodnych i jeśli nie zakopuje padnietych swin na ogródku to nic mu nie zrobicie nawet jeśli chodował by 200 tuczników.. poprostu to jest jego posiadłoś i teren prywatny wiec wara, robi co chce bo jest na swoim. takie są prawa. Smród... cóż bedziesz sie musiał przyzwyczic drogi kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- jezeli podpisze sie pod tym 50 mieszkancow to mozna cos z tym zrobic.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego korsarzu na pewno masz rozległą wiedze i wiele do powiedzenia, w końcu spłodziłes już ponad pół tysiąca postów. Prosze cie jednak oszczedź mi w tym temacie swoich sarkastycznych odpowiedzi jeżeli nie nawiązują do moich pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli budynki są nowe, to pewnie sąsiedzi dostawali informację i mogli zareagować.Każdy budynek ma określone przeznaczenie, a samowolna zmiana przeznaczenia np. stodoły w chlewnię może być nie do końca zgodna z prawem.

Zapytaj się w dziale "nieruchomości" czasem wpadają ludzie którzy się podobnymi tematami parają zawodowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale drażnią mnie właśnie takie sprawy jaką porószyłeś w mojej miejscowości terz sie tak dzieje. Ludzie kupują sobie działki na wsi bo są tanie a potem chcą zmienić wieś dla swoich potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził wziąć dobrą flache i isc do sąsiada ....

i podziekować w imieniu całej społeczności za to ze wiecie ze na wsi mieszkacie...

kazde gówno smierdzi.. nie wierzysz to sie przekonaj... pozatym mam sonsiada z miasta i on słowa nie powie po prostu wie gdzie mieszka.. takimi pierdołami to najczesciej zajmuja sie Ci którzy sami pochodza ze wsi a ze babcia zostawiła domek itp. to wracaja wielkie Państwo z Miasta i im śmierdzi takich to niepowinni z bloków wypuszczac ... bo w klatkach przyzwyczajeni mieszkac a na wolnosci sami widzicie co sie dzieje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym gosc jakis dziwny wpada na forum rolnicze i gada ze gówno smierdzi jakis filozof jeden... niech sie pozali w jakims fakcie czy co.. to tak jakby gadac na slasku ze górnicy maja za dobrze a wegiel to przezytek.. cos sie chłopie spodziewał ze kazdy Ci przytaknie???? to gdzie trzeba te swinie trzymać w lesie??? a moze w blokach? jak rolnik spełnia wymagania sanitarne i dpr to dajcie mu spokój ma dosc roboty a co moze kokosów zazdroscisz po 3 zł/kg??? chowaj sam jak zes madry..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie na takich co z miasta na wies przyjechali bo dzałki tanie nazywamy spadochroniarze a jak tak bardzo smierdzi to złóżcie sie mu na filtry może unia coś dołozy na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram panowie macie racje a ty mos kałek zawistny psie nie truj ludziom zycia bo oni pracuja szczerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że od prokuratury lepsze A.B.W A na desant najlepszy śrutownik bijakowy o 6 rano i wieczorem A poważnie to panie Moskalek my rolnicy mamy taką pracę a wieś to nasz warsztat i to pan jest intruzem nie my.Swoimi postami nas pan obraża i myślę że sposobem na nie wyczuwanie smrodu jest po prostu wyprowadzka.W pobliskich Niemczech i nawet w wioskach z ludnością autochtoniczną [stara granica polsko-niemiecka] gdzie wioski są zabudowane szeregowo sąsiedzi zdają sobie sprawę gdzie mieszkają i takich przypadkach nie robią głupich-dziwnych uwag.Chyba że rolnik to ewidentny flejtuch inie stosuje się do zasad DPR.A codo protestów w Kargowej są fermy za miastem a smród wmieście i włodarze na uszach stają żeby je zamknąc a tu ZONK brak ustawy i z facetem trzeba się układac a nie straszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dodać, nic ująć, BODZIO 55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale nie miałem chęci nikogo obrazic i nawet rozumie kolege moskala ale i on musi rozumiec drugą stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem z zapachami wiejskimi dpbrze obeznany i prawie przyzwyczajony (obory i świniarni nie czuję) ale wspułczuję ludziom mieszkającym w pobliżu ferm np drobiu bo przynajmniej dla mnie fetor nie do zniesienia , tyle że gdzieś chodować trzeba i nie da się tak aby nikomu nie przeszkadzało i z tym trzeba się pogodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widzicie ponizej facet ma zaledwie 100 swin...

ja mieszkam (spie) dosłownie 15 metrów od krajówki i jakos sie przyzwyczaiłem do tirów itp o kazdej porze droga rozjechana smród ale jakos bron nie rzucam na szose w protescie ..placa podatki i jezdzą taka ich praca..

jedyne co mnie wkurza to jak durnie widzą ze skreca ciagnik z zawieszoną maszyna o której wiadomo ze "zachodzi" i próbują zdążyć przejechać wogóle nieodbijając...kiedys albo niewytrzymam albo sie zagapie i ktos bedzie jezdził kabrioletem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bośśle a co masz jakies objekcje do drobiarzy zesraj sie i zaryzykuj a nie bedziesz zapierniczal jak osioł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy wiecie na temat smrodu ?!

Przejedź się jeden z drugim tramwajem w godzinach szczytu mając nos na wysokości pach menela wracającego z objazdu kubłów za puszkami po piwie

Przy tej subtelnej woni to skunks wymięka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę , od razu zrobiło się milej

Każdy ma swojego mola co go gryzie . Ja też inhaluje się co jakiś czas zawartością przydomowego szamba sąsiada , a nie pachnie fiołkami . Zwróciłem mu uwagę i przyznał mi racje . teraz przyjeżdża beczkowóz i mam spokój .

Gans (gdyby głupota miała skrzydła to byś latał )

Od razu odpowiem na twój następny post , który będzie mnie obrażał (psy szczekają karawana jedzie dalej ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogumił cwaniaczek tego forum sie odezwal wołek zbozowy wszystkie rozumy pozjadał ,mozesz sie popisywac na tej swojej wiosce ,chociaz i na ciebir sie znajdzie koles kwestia czasu cichaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GANS, jesteś wyjątkowo niekulturalny. zdaje się, że na podstawie obserwacji postaci takich jak Ty ukształtował się stereotyp chłopa-idioty, chłopa-warchoła i chłopa-prostaka. złego słowa do mnie nie powiedziałeś, ale jak tak sobie czytam Twoje komentarze do wypowiedzi innych, zczynam dochodzić do wniosku, że masz jakiś problem ze sobą. mówiliśmy o tym chyba nawet na drugim roku na psychologii. być może jesteś zmuszony tłumić w sobie negatywne emocje w środowisku rodzinnym i dlatego próbujesz odreagować na forum? nie zrozum mnie źle, nie chcę cie obrazić. po prostu w naszym społeczeństwie funkcjonuje pewna konwencja zachowań i wyłamywanie się z niej nie jest wyznacznikiem niczyjej oryginalności, a raczej niedokształcenia, braku ogłady i prostactwa. w trosce o Twoje dobro radzę Ci, żebyś obraźliwe komentarze zachował dla siebie. ewentualnie- dla swoich bliskich, o ile lubią, jak im ubliżasz. pozdrawiam i życzę owocnej reflekcji nad własnym zachowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...