Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie wszystkiego najlepszego dużo zdrowia w Nowym Roku 2009, co do kontraktacji gęsi tuczonej to pomału pani i panowie narazie na pierwszy ogień idzie reprodukcja ,z tego co wiem pierwsze nakłady zaczną się pod sam koniec stycznia a więc na początku marca pierwsze pisklęta ,co do cen za jajo i kg żywca w zasadzie wszystkie zakłady będą jakiś czas milczały bo nie zeszło jeszcze mięso za rok 2008 i tak naprawdę nikt nie umie powiedzieć ile go zosało w kraju.Tego mięsa narobiły sobie inam hodowcom zakłady i hodowcy którzy robili tzw.ZIELONA GES trzymana 8-9 tygodni i ubijana ktoś kto to robi chyba jest ślepy i niewie że podcina gałąż na którj siedzi. Na sezon 2009 jeśli się nic nie zmieni według kalkulowanych kosztów produkcji jaj wylęgowych gęsich hodowcy powinni negocjować cenę jaja zapłodnionego na poziomie 3.63 zł. za szt. netto .co do gęsi tuczonej to po wstępnej kalkulacji cena kg. żywca powinna sie kształtować nie mniej jak 6,38 zł\kg i raczej cena w gorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto sprzedaje gęsi w tym wieku najpierw się koledzy zastanówcie co piszecie???? cena gęsi to wielkie NN ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kto sprzedaje gęsi w tym wieku najpierw się koledzy zastanówcie co piszecie???? cena gęsi to wielkie NN ....

 

Jak się nie mylę to kolega lukasz111 takie sprzedaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie :p

A co do tego że ta tzw. geś grillowa narobiła mięsa to nie wiem.Może jest w tym troche prawdy.Ale jesli była nadprodukcja to skąd sie wzieły piskleta????Bo musiały być jakieś dodatkowe na to chyba bo z nieba nie spadły? Ci którzy mieli grillową hodowali tyle co zawsze tylko poprostu krócej.

Trzeba sie zastanowić gdzie popełniono błąd.

Bo gesi było więcej,czyli piskląt było więcej,czyli doszli nowi hodowcy.Niemiec nie przeje i bzik.bo nie wierze że niemcy przestali jeśc z roku na rok zdrową gęsine,poprostu musiało być jej za dużo.

Wiec morał z tego taki że zaczęło się od zwiększenia stad reprodukcji, i na gęsi koniunktura się skończyła moim zdaniem.W tym roku już nie bedzie ceny niestety.

Ale coś trzeba robić niestety......

 

Zapraszam do dyskusji,tylko bez wyzwisk tak jak to sie dzieje na forum brojlerowców...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatam normalne ze im wiecej bedzie chetnych na produkcje gesi tym cena bedzie gorsza. moge coś powiedzieć na ten temat bo 23 lata doświadczenia wspólnie z rodzicami oczywiście, Bywalo róznie ale na co jest teraz cena na mleko, zboże czy świnki. Sprzedać zboże po takich cenach jak obecnie to juz na 100% plecy. Takie jest moje zdanie moge sie oczywiście mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,jeśli chodzi o reprodukcje to niejest to taka prosta sprawa aby sobie zwjększać kiedy ktoś sobie zechce,sama cena pisklaka,trzeba mieć umowę zzakładem na odbiór jaj żeby dostać piskle a zakład ceny rewelacyjnej nie da na 4 lata.A co do ilości jaj to ubiegły rok zaznaczył się dobrymi wynikami/zapłodnienie,wylęgi,ilość jaj/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie może ktoś coś napisze taka cisza przed burzą chyba........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie może ktoś coś napisze taka cisza przed burzą chyba........

 

A co tu się rozpisywać cena spadnie o 2 zł na kg żywca i tyle a umów to póki co nikt jeszcze nie podpisuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że aż o 2zł? Ja myślę, że nie będzie tak źle. Oczywiście takiej ceny jak była napewno nie ma się co spodziewać. Pożyjemy zobaczymy. W Wielkopolsce jeszcze nic o umowach nie mówią. Pozdrawiam Kolażanki i Koleegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem małym chodowcą gesi rocznie prodokuje ok. 500 szt ale to schodzi na lokalnym rynku, chciałbym rozwinąc produkcje lecz nie wiem gdzie mozna sprzedac gesi[zakontraktowac] czy są jakies firmy na sląsku które prowadzą skup? lub okolicy sląska...i jakie dokumenty są mi potrzebne ...pozdrawiam i zycze udanego sezonu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z tego co słyszłsm to zakłady wychodzą z ceną 6 a nawet mniej cała nadzieja że nikt niezechce podpiseć!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6zł???????????? i mniej?????????!!!!!!!!!!!!

Policzyć trzeba zakup gęsi, pasze, szczepienia i ziarno. To ile wyjdzie ze sztuki????????!!!!!!!

Czy to się jeszcze opłaci???????

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam te 6 zł to cena raczej pewna i to brutto ogolnie zakłady zostały z gesiami z poprzedniego roku a wiec wstawienia na ten rok bedą duzo mniejsze, jeśli ktoś sie orituje w temacie to zakłady z Bolemina ogłosiły updłość a wiec nie jest kolorowo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i kolezanki z mojej branży.Mam takie pytanie.Czy może ktoś z państwa byłby zainteresowany kupnem dobrych pisklat gęsich w tym sezonie .Zapewniam,że cena byłaby korzystna.Dowóz piskląt na miejsce.Jeśli ktoś byłby zainteresowany to proszę o kontakt na pocztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koleżanki i Koldz. Czy ktoś z was już kontraktował gęsi? Jakie cenyw zakładach. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drop- 6zł plus vat,podobno zakończył kontraktacje.....

Ami Mikstat?????

Iława podobno 5,5 plus vat

a reszta????

 

Panowie i panie ruszajmy sie i dowiadujmy o ceny bo narazie zakłady zastraszają.....Informujmy sie wzajemnie o proponowanych cenach i targujmy się!!!!!!

 

Proponuje zrobić taką liste-ranking zakładów z całej polski,każdy kto cos wie niech wpisuje o danym zakładzie......Ja zacząłem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Indykpol Lublin- 6zł netto- wiem z innego forum
Z jakiego forum, prześlij link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam informacje lukasza111 - Drop 6,0zł neto. Prosze o informacje na temat cen w innych zakładach.

Mam jeszcze jedno pytanie. Na jakiej bazie robicie (o ile robicie) pasze do gęsi na tucz?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,Indykpol Lublin 5.6netto Niepołomice 6 netto informacja z tamtego tygodnia.N dzień dziszejszy Krajowy Związek Hodowców i producętów Gęsi negocjuje ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z kim podpisać umowę na dostawę i odbiór gęsi?? Jestem z centrum Wielkopolski. To mój pierwszy raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pierwszy raz to raczej nikt z tobą umowy nie podpisze zycie .............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...