Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

trudny rok produkcja gesi do dołu i raczej nowych chodowców nie bedzie a wiec nie ma co liczyć na podpisanie umowy pierwszy raz trudny sezon trudny prosze o komentarze ....................????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo i jeszcze jedno jaka negocajcaj ceny albo 6 zł brutto albo wcale taki temat

o czym wy piszecie jak ktoś ma zasyapne magazyny zbozem kupionym po zniwach po 550 500 za tone i słomy zapasy do tego raty kredytów itd to co ma zrobić prosze o dobrą rade ............ wezme pod uwage i moze nie bede brał gesi po 6 zł brutto wszyscy dobrze doradzają ciekawe kto sie skusi na te gesi po 6 zł brutto bo sprzedać to zborze to zupelna kalpa a co robić jak nic sie nie opłaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i kolezanki z mojej branży.Mam takie pytanie.Czy może ktoś z państwa byłby zainteresowany kupnem dobrych pisklat gęsich w tym sezonie (biala koludzka)(wlasne stado reprodukcyjne na możliwości własnej wylęgarni) .Zapewniam,że cena byłaby korzystna.Dowóz piskląt na miejsce.Jeśli ktoś byłby zainteresowany to proszę o kontakt na pocztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam witam i o zdrowko pytam czesc wianek ja w ub sezonie laby mialem a ten z kolei wydaje mi sie .......... zboze jakby nie bylo leci w dol na leb na szyje .... a to kuzwa mac glowny koszt tego wszystkiego posranego :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gans piszesz, że miałeś rok przerwy. Teraz obwieszczasz, że zborze leci w dół i, że się opłaca. Radzę Koledze zrobić dokładną kalkulację kosztów. Bo nie można brać tylko samego pisklęcia i bazy pokarmowej pod uwagę w kalkulacji. Dochodzą również koszty związane z amortyzacją obiektu itd. Itp. Więc jeszcze raz przelicz i sprawdzić czy przy cenie 6zł brutto to jeszcze jest taki dochodowy interes. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam gesiarzy dyskutujac o cenie to nalezy zaznaczyc ze co iles lat spada w dól kazdy musi liczyc swoje koszty i ciąc je ile sie da czasy ze gesi byly bardzo dochodowe juz mineły jak zaczynalem mialem 2000 sztuk i dobrze zylem do niedawna rocznie mialem 50000 rocznie obecnie hoduje stado zarodowe i prowadze wylegarnie gesi wiec stale inwestuje w te gesi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek toc kokosow na gesiach nie zbijesz ,to takie hobby wogole rolnictwo to hobby wiec z ta amortyzacja co piszesz trzeba uwazac , ale w tym sezonie mam chetke tak na 1000 szt a moze i mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłany: Wto Lut 3 13:23 GMT 2009 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

cena 6 zł +vat ( zakład drobiarski Jedrzejów) piskle ok. 4,5 zł za marcowe

 

 

ciekawe kto wylęży pisklęta po 4,5zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jajko ma być po 2,5 zł za żywy zarodek to wylęży

 

Wysłany: Wto Lut 3 13:23 GMT 2009 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

cena 6 zł +vat ( zakład drobiarski Jedrzejów) piskle ok. 4,5 zł za marcowe

 

ciekawe kto wylęży pisklęta po 4,5zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.poczytałem kilka postów wstecz i mam wrażenie że mało kto orjętuje się w rynku gęsi i w tej produkcji może podpowiem ; otuż po maksymalnym obcięciu wszystkich kosztów w produkcji gęsi tuczonej w zamortyzowanym budynku koszt wyprodukowania 1 kg gęsi 16 tyg. wacha sie od 6.82 zł a 7.24 zł. za kg.bez zysku to jest koszt , jeśli chodzi o jajo gęsie to podobnie jak przy tuczu maksymalne obcięcie kosztów itd.koszt wyprodukowania jednego jaja zapłodnionegowacha się od 3.68 zł za szt. a 4.02 zł za szt. Wachnięcia cen są spowodowane warunkami środowiskowymi .procesem tej produkcji bo może być intensywny i ekstensywny lub pólintensywny zależy od hodowcy. Sam jestem hodowcą i wiem że nioska jest ptakiem który wymaga bardzo dużo pracy porównać to można z produkcją mleka jeśli na tym forum ktoś pisze że ubiegły rok był super to śmiem twierdzić że kompletnie się niezna na tej hodowli ,ubiegły rok od 19lat był w miarę normalny a wtym roku szykuje nam się kryzys w gęsi jaki mieliśmy w 1999-2000r .Moja rada dla hodowców którzy planują w tym roku wstawiać reprodukcje wstrzymajcie się o rok nie wiem naprawdę co pradzić hodowcom którzy wstawili reprodukcję w 2008r.Pozdrawiam [/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dronio ub rok byl dobry? chyba koncowka roku czyli tak od sierpnia bo wczesniej to tylko podlozyc bombe i rozpierniczyc wszystko i te zboze co bylo po 850 za tone owsa brak slow ........ dronio wytrawny stary hodowco szacuneczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,moim zdaniem niska cena jaj i gęsi jest spowodowana zmową ubojni Ubojnie posiadają wylęgarnie więc aby zbic cene jaja wylęgarnie obniżyły zysk do minimum po to aby miec argument który tłumaczy że cena jaja nie może byc większaniż 2,5zł do tego dodamy koszty wylęgarni 2zł i mamy piskle po 4,5zł .Dlaczego tak myślę jajo w ubiegłym roku jajo było w granicach 4,2zł do 4,5zła piskle 8zł więc łatwo policzyc że wylęgarnia miała z tego 3,5 do 4zł ze sztuki.Jak można wytłumaczyc rentownośc wylęgarni gdy w tym roku ma tylko 2zł a koszty wylęgu im wzrosły, podstawowy to energia i jakoś nikt ne krzyczy że im mało.Dlaczego bo jakiś mondrala wymyślił żeby zbic ceny trzeba wykorzystac kryzys i pełne magazyny z gęsiną których nikt nie widział oraz poświęcic jedno ogniwo jakim są wylęgarnie. A więc mamy piskle po 4,5zł teraz ubojnia namawia do wstawień na tucz tłumacząc macie tanie piskle tańszą mieszankę będzie dobrze wstawiajcie a oni kupią bo miejsce wmagazynach się znajdzie.W efekcie mamy tanią gęś którą niemiec kupi po moooże niższej cenie a ubojnia zarobi i na siebie i dołorzy do wylęgarni tak czy tak wyjdą na plus.Pytanie kto dołorzy nam hodowcom cena 2,5 jaja jest poniżej kosztów produkcji.Co proponuje aby reprodukcja zdawała częśc jaj te najstarsze niech wylęgarnie się grzeją na pół gwizdka albo będą kupowac na lewo a wtedy lepiej płacą .Ja mam już oferte po 3zł za wszystkie i gotówką,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zebranie w Koludzie .Ciekawe co oni będą mówić na temat tego roku.Jaką widzą przyszłość u gęsiarzy????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich hodowców z zachodniej Polski.

 

Jak wiecie Bolemin padł. Hodowcy związani z Bolminem wydzwaniają do AMI, Kozich Głów, Dropa, i proponują współpracę. Robi się wielkie zamieszanie, mądre panie z tych zakładów (kontraktacja - Przepiórska, Rydellek) obniżają ceny każdego dnia i szantażują stałych dostawców, że jeżeli się nie zgodzą na cenę 6 zł, to są chętni z Bolemina na 5,20 + VAT. NIe dajmy się zwariować, wiadomo, że będą rozgrywać akcję między hodowcami, kto zgodzi się na mniejszą cenę ten wygra. Spotkanie w Kozichgłowach 12-13.02.09r. Jeżeli stali hodowcy nie zgodzą się na cenę 5,50 + VAT, szefowa firmy ma zaoferować byłym producentom z Bolemina cenę 5,20 + VAT, podobno telefonów jest multum, ludzie są zdesperowani, ponieważ mają kredyty długoterminowe, jeżeli jeden rok nie prowadzisz produkcji, bank może oddać Cię do komornika. W firmie AMI, słynna pani Przepiórska szantażuje wszystkich hodowców, że jeżeli się nie zgodzą na jej warunki, to zainteresuje się dostawcami z byłego Bolemina. W umie nie określa ceny pisklęcia, ani ceny żywca.

 

Zastanówmy się wszyscy razem, czy mamy pracować na nowe mercedesy prezesów firm, dorabiać wszystkich darmozjadów w tych firmach, czy odpuścimy sobie ten rok, aby wszyscy oszuści dostali dobrego kopa!

 

pozdrawiam hodowców z zachodniej Polski, czekam na Wasz odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego anser co z tego że ja czy ty zrezygnuje w tym roku,jeśli większość wstawi za 5,20.

Co do Dropu to mają już podobno podpisane umowy.Same przy(słowo zostało usunięte)sy zostały z tą firmą,zresztą przy(słowo zostało usunięte)sy warte sa dropu a drop jest tyle wart co przy(słowo zostało usunięte)sy,czyli że tak powiem zero.W DROPIE byłoby dobrze gdyby choć troche szanowali hodowców.

Podobno wszystkie zakłady robią o połowe mniej gęsi,bo niby zostało im towaru,ale ja w to nie wierze.Korzystają z "kryzysu" i tyle.Tylko ciekawe co zrobia jak duża część hodowców po tym roku zrezygnuje........A zakłady mogłyby współpracować na partnerskich warunkach z hodowcami i było by wszystko wporządku..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Jesten nowy na tym forum i chciałbym się dowiedzieć czy hodowla gęsi się jeszcze opłaca . Posiadam własnne zboża , słomę budynki inwentarskie , praktycznie materiały do howu gęsi mam swoje i dlatego mam takie pytanie czy jest jeszcze sens wchodzenia w taki interes ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Szanowni hodowcy to co proponują zakłady na sezon 2009 to potwierdzam ;jest to zmowa cenowa zakładów mało tego jest to lekceważenie hodowców jednym słowem gnojenie ;chcieli by aby nasze ptaki ,kurniki i my z darmową pracą i wiedzą służyli państwu zakładom nie mając nic dopowiedzenia, przypomina mi się zaraz film pt''FOLWARK ZWIERZĘCY ''kto to oglądał to wie o co chodzi. Takiej sytuacji jeszcze nie było jak długo żyje gęś w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Obecna sytuacja w produkcji gęsi będzie się cofać do tyłu , przy proponowanych cenach za jajo hodowca nie będzie zainteresowany pełną bioasekuracją gęsi w okresie produkcji spadnie wartość biologiczna jaj,spadną wylęgi i spadnie żywotność piskląt.Hodowcy którzy będą się kredytować w zakładach mogą popaść w poważne kłopoty bo biorąc pisklęta z wylęgarni płacić będą za żywe pisklęta a sprzedadzą to co uda im się odchować ,przy proponowanych obecnie cenach za żywiec może nie starczyć na pisklęta i paszę .Dla nowych zainteresowanych tą produkcją odsyłam do poczytania postów w tył z kartką i długopisem igłęboko się zastanowić pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja po 10 latach chowu gęsi z powodu braku wlasnego zboza zaplanowalam na ten rok przerwę i pewnie dobrze zrobiłam ze względu na cenę.pisklęta .Kilka lat biorę pisklęta z Kołudy i nie miałam nigdy problemu ze zdrowotnościa i waga sprzedazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałbym jeszcze raz potwierdzić ceny na jajko i żywieć w poprzednim poście jak ktoś wstawi chciałbym się dowiedzieć z czego dołoży do tego interesu, wszyscy ci którzy jak się mówi muszą wstawić bo kredyty to szanowni hodowcy miejcie do siebie pretensje sami wgonililiście się w tą pułapkę .Jak ktoś nie wiedział to informuję że hodowla gęsi jest jak gra w pokera holernie ryzykowna i bardzo kosztowna nie jeden stracił już życie i nie jeden już osiwiał.Kredytobiorcy mocno w tym roku uważajcie abyście nie musieli spłacać jeszcze większych kredytów.Z sytuacji bez wyiścia zawsze jest jakieś wyjście-apropos Kołudy gdyby ktoś miał jakieś informacje to proszę o info.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...