Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie że podpisali. w tym roku trzeba się spieszyć żeby podpisać umowę bo zakłady ograniczają produkcję. słyszę, że zakład z Dębicy oferuje cenę min. 5,30 netto. prawda ?

 

I cisza..........Czy wszyscy już podpisali umowy????!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam hodowców!

 

Jeżeli macie dylemat czy hodowac, czy nie w tym roku, jeszcze raz apeluję - nie hodujemy, co 2-3 dni mam telefon z Ami i Kozichgłów, że panie z kontraktacji nagle znalazły wolne miejsca i mogą mnie łaskawie wcisnąć na kontraktację. Jeżeli ktos potrafi wyhodować gęś i sprzedać ja za 6zł/kg żywiec, jest dla mnie mistrzem świata, ja tego nie potrafię. Do kosztów produkcji - piskle+pasza muszę doliczyć energię elektryczną, wodę i ogrzewanie, a to są bardzo istotne koszty.

 

Jeszcze raz ponawiam swój apel, nie dajmy się wykolegować złodziejom z zakładów drobiarskich. Kurs złotego jest dramatycznie niski, wmawiają nam, że eksport jest nieopłacalny, więc w 2008 r. kiedy euro było warte 3,50zł, to eksport im się opłacał, a teraz przy prawie 5zł za euro eksport przestaje się im opłacać - ku*wa kto kogo robi w balona w tym gęsiarskim interesie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hodowałem gęsi na dużą skalę, znam połowę zakładów ubojowych, wszędzie jest to samo - ku*wa i złodziej.

 

Właściciel Kozichgłów wyszedł niedawno za kaucją 3 mln zł z więzienia, kazucję wpłaciła jego żona, była kelnerka w knajpie GS-owskiej, na pierwszym spotkaniu rodzinnym szefuniu zapowiedział, że "macie 3 mln kaucji wycisnąć z zakładów, które do mnie należą".

 

Hodując dla tych złodzieji na tę kaucję wszyscy się solidarnie złożymy. Jak będziecie chcieli, to w przyszłości opowiem Wam o innych złodziejskich zkładach ubojowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wchodze w to w tym zamieszaniu delikatnie mowiac mozna zostac bez kasy bo ludzie sukcesu jak oni siebie nazywaja np ubojnie taki zarzad poluje na latwa kase .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Anser, chowałeś u siebie tylko tucz, czy miałeś też reprodukcje Od kiedy przestałeś utrzymywać gęś

PS. Ja z chęcią przeczytam jeszcze coś o zakładach ubojowych, więc napisz coś jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chętnie poczytam.Zresztą wszyscy by poczytali.podziel się z nami swoją wiedzą na temat "półświatka zakładów" i ich zabiegów prowadzących do wyzysku na hodowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Cena w Sedar w Międzyrzecu Podlaskim to 5,7 netto za kg. Teraz powiedzcie mi co mam robić, bo jestem głupi. Rachunek ekonomiczny mówi mi, nie zaczepiać w tym roku, no ale z czego żyć???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sedar daje 5,7netto,a Indykpol Lublin umowa bez ceny a piskle ponad 5.A ile w Sedarze pisklei jajo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ubojnie osiągneły swój cel ,umowy podpisane tylko po co .

Umowa jest gwarancją dostawy gęsi do ubojni i mają teraz wszystko w Du...

bez umowy też można kupic piskle co nie daje im gwarancji że trafi akurat do

nich tak możemy pomieszac plany zapotrzebowania bo bez umowy towar pojedzie tam gdzie więcej zapłacą a na to mamy jeszcze 3 miesiące od pierwszych wstawień niech potem szukają kto ma gęsi a ubojnia musi ruszyc

i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZUWAREK która ubojnia odbierze gęsi bez kontraktacji??? Ostrów w żadnyw wypadku, Ami też nie, więc o czym tu mówić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i kolezanki z mojej branży.Mam takie pytanie.Czy może ktoś z państwa byłby zainteresowany kupnem dobrych pisklat gęsich w tym sezonie.(biala koludzka)(wlasne stado reprodukcyjne na możliwości własnej wylęgarni) .Zapewniam,że cena byłaby korzystna.Kwietniowe wylęgi.Dowóz piskląt na miejsce.Jeśli ktoś byłby zainteresowany to proszę o kontakt na pocztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek 5120 jeśli nikt nie podpisze z nimi umowy lub też mało ich podpiszą

to co będą ubijac z doświadczenia wiem że gdy brakuje im towaru to rozkładają książkę telefoniczną i jazda gdzie wtedy jest umowa gdy zaczynają

podkupywac innym ubojniom.Umowa to bat na hodowce i gwarancja

dla ubojni czy jak zdajesz i zaczynają ci klasyfikowac i ciąc twój zarobek wyciągają umowę zaaaapomnij sprubuj sprzedac komuś innemu a będziesz

miał taki nalot że hoho do tego służy umowa .PS chyba że hodujesz za ich

pieniądze to już inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo co taka cisza???? Nic się nie dzieje, może Ktoś zaproponuje jakiś temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czytam wasze opinie i stwierdzam ze wszyscy narzekają ze nie bedą hodowac przy tej cenie tylko dlaczego wylegarnie pracuja pełną parą ? Ja mam zakład wylęgowy (leżę tylko gęsi) i lista zamówien peka w szwach zamówień jest duzo wiecej niz w 2008 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,skoro taki pobyt na pisklę to dlaczgo za jajo zdzieracie skórę z hodowców i niema przeproś,podobno niema chętnych na pisklę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM akurat ja mam wlasne stada zarodowe i od nikogo jaj nie kupuje kiedys mialem stado zarodowe i oddawalem jajka do wylegarni wiec wiem jak postepuja z hodowcami pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...