Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

CENA BIKA STANISŁAW to mam od[ gęś-pol] co w tej chwili nie może pisać!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Kołudzie Wielkiej obyła się konferencja na temat gęsi. Zainteresowanie ze strony hodowców było znikome, papę osób może 15-cie głównie producenci jaj a resza to organizatorzy i firmy reklamujące się w sumie około 40-tu.

Wychdzi na to że zainteresowanych produkcją gęsi nie ma, jak taką politykę cenową ZD będą prowadzić nadal to dojdzie do tego że produkcja gęsi zaniknie całkowicie!

W dniu 25 marca o godzinie 10 w Przysieku ma odbyć się konferencja poświęcona drobiarstwu w regionie kujawko-pomorskim ciekaw jestem jakie będzie zainteresowanie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam współpracę z tą firmą w roku 2010 za gęsi zapłaciła 5,2zł z vat w kl.

ekstra natomiast klasa pierwsza została wyceniona na 3zł z vat . Właściciel podpisał umowę z ceną gęsi 5,2 plus vat nie dotrzymał umowy i nie zapłacił tyle ile obiecał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam mowie chłopy zastanowić sie bo będziecie bąki puszczac pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy jaką macie cenę za jajo,czego można się spodziewać ponieważ ja jeszcze nie miałam lęgów po swoim stadzie nie mogę nic podać.Proszę o odpowiedź jak w waszych rejonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżanki i Kolegów. Cóż to taka długa cisza na forum, żadnego nowego wpisu. Czyżby przysłowiowa cisza przed burzą? Czy może zajęci liczeniem zysków za zdane do ZWD jaja, snujecie plany na nowe inwestycje, bądź przygotowaniami do wstawień nowych stad rodzicielskich i na tucz, nie starcza czasu by coś napisać.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zaczyna się sezon gęsi rzeźnej. Każdy, kto podpisał umowę kontraktacyjną lub jeszcze jej nie podpisał, a ma zamiar ruszyć z produkcją musi dokładnie przeanalizować swój rachunek ekonomiczny.

 

Przede wszystkim należy podkreślić, że oferowane przez ZD ceny za żywiec spowodowały znaczne zmniejszenie produkcji, co z łatwością można zauważyć także w naszym Zrzeszeniu. Zakłady drobiarskie mają problemy z zagospodarowaniem piskląt, mimo, że jest mało i jaj i gąsiąt, a mimo to wciąż szukają naiwnych, którzy będą produkować poniżej kosztów wynikających z kalkulacji.

 

Jednak są też tacy hodowcy, którzy zdecydowali się już podpisać umowy produkcyjne i wstawiać gęsi. Z tego co wiem większość tych hodowców boryka się teraz z problemami z grzybicą i chorobami w stadach, a poza tym ceny, które mają w umowach pozostawiają wiele do życzenia.

 

W chowie gęsi często zapomina się o tym jak istotny jest rodzaj stosowanej paszy, co jest wielkim błędem. Stosując paszę należy przede wszystkim oceniać zużycie paszy do przyrostów wagowych.

 

Jakość pasz w ostatnich latach pozostawiała wiele do życzenia. Znacznie przekraczane były normy spożycia. Przede wszystkim przy zakupie pasz radzę kierować się bardziej strawnością poszczególnych składników niż samą ich ceną.

 

Najczęstszym błędem jest skupianie się przede wszystkim na wielkościach podanego białka ogólnego w paszy oraz innych składnikach podanych na wyrost. Należy zwracać uwagę na wartości białka strawnego a nie ogólnego i takie proporcje innych komponentów, by wzrost masy ciała był proporcjonalny do zużycia paszy i nie powodował wyrzucania przez organizm niektórych składników. Bardzo ważna jest gospodarka aminokwasowa, grubość granulatu (mniejszy jest lepiej przyswajalny) oraz to na jakich zbożach, jakiej jakości są robione (tu najlepiej gdy to jest pszenica, soja, kukurydza, a nie tak jak stosują rzepak, pszenżyto, jęczmień, otręby i inne plewy - a potem jest wielkie zaskoczenie, że gęś zużywa np. 15 kg paszy zamiast 10 kg, a płacimy często te same pieniądze).

 

Pasze, które w ostatnich latach operowały na rynku są oszczędne, uzupełniane często składnikami, które w czasie magazynowania paszy ulegają utlenianiu lub wchodzą w inne związki powodując, że po 2-3 tygodniach przechowywania paszy jej parametry są zupełnie inne niż te podane w ulotkach.

 

W latach 2000-2005 najlepsza pasza dla kaczek i gęsi była sprzedawana przez Wytwórnię Provimi Bieganów. Sama korzystałam przez lata z tej wytwórni z dobrym efektem hodowlanym . Przez ostatnie lata jednak wytwórnia ta zapomniała o producentach gęsi i kaczki lub oferowała paszę po cenach znacznie odbiegających od konkurencji. W tym roku próbują odbudować rynek gęsiarski i kaczy, zatem chcą wrócić do ofert składanych na początku poprzedniej dekady. Oby tak było, bo technologia produkcji paszy dla gęsi jest bardzo ważna, a Provimi trzeba przyznać, że ma ją opanowaną najlepiej. Zresztą osiągane przez nich wyniki u brojlera kurzego zdecydowanie są po stronie Bieganowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temat negocjacji umilkł jak sie można bylo spodziewać, duzo hałasu- rezultat jak zwykle. Z kalkulacji jasno widać, że opłacalność jeśli nawet jest w tym sezonie to znkimoa i jedyni ci co ryzykują albo muszą hodują. Biłem się z myślami i brałem różne możliwości (ten rok to loteria w rolnictwie, to co pod chmurką jest w 70% zależne od pogody, a może różnie być). Dlatego zdywersyfikowałem ryzyko i wstawię gąski. Dlaczego? Jest tak mało wstawień, że gęś robi się towarem exclusive. Nie wiem czy sie utrzymam i jak długo z takim podejściem ZD i hodowców, jesli się nie zmieni polityka "rynku gesi" (im szybciej tym lepiej) stracimy wszyscy a najwiecej ZD.

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy hodowcy gęsi.

 

Nie mogę zgodzić się z Hugo, że "hałas" nie przyniósł żadnego efektu w tym roku. Wręcz przeciwnie. Hodowcy przystępowali do negocjacji z zakładami przygotowani i zdeterminowani i większości udało się wynegocjować zadowalające dla nich ceny, a tym, którym nie udała się ta sztuka przede wszystkim przebranżowili swoje gospodarstwa i zaprzestali produkcji. Są też tacy, którzy z przyzwyczajenia produkują poniżej kosztów. Ceny za żywiec gęsi na sezon 2011 pozostawiają wiele do życzenia, a produkcja ze sztywną ceną obowiązującą w kwietniu może doprowadzić do strat przy zwiększających się kosztach produkcji. Wbrew twierdzeniom niektórych ceny paliwa, gazu, zbóż, leków, pasz i wszystkiego, co składa się na produkcję gęsi będą permanentnie rosły, mimo chwilowych spadków tych produktów na giełdach. Globalny trend na rynku zbóż wskazuje na rosnące ceny zarówno soji jak i pszenicy, kukurydzy, słonecznika, owsa, pszenżyta, a co za tym idzie wzrosną również ceny pasz.

 

Nie można zakładać, że ceny te zmienią się na korzyść hodowców, bo do tego nie dojdzie w dłuższej perspektywie. Faktem jest znacznie zmniejszona produkcja gęsi w całej Polsce, ale nie ma ona wpływu na zmianę cen żywca. W tym przypadku na razie wpływ podaży na popyt w żaden sposób nie przekłada się na wartości cenowe. I trudno przewidzieć czy się coś zmieni w tej materii.

 

Obecnie rozważam możliwość wstawienia gęsi w drugiej połowie maja, ale z pewnością będzie to niewielka jak na moje możliwości produkcja. Na razie zbieram jeszcze informacje o cenach zbóż oraz składam propozycje cenowe zakładom na podstawie sporządzonej przeze mnie kalkulacji kosztów.

 

Jeśli zaś idzie o pasze, nawiązując do tematu koleżanki Gęś-pol, muszę przyznać, że sam również dość długo współpracowałem z wytwórnią Provimi i byłem zadowolony z tej współpracy. Zawsze mieli dobrze zbilansowane pasze i optymalnie ustawiony program żywienia zapewniający dobre przyrosty przy zminimalizowanym zużyciu. W ostatnich latach jednak cenowo znacznie odstawali od konkurencji, a przez to stracili rynek gęsiarski. Jeśli jest tak jak poruszyła koleżanka Gęś-pol, że Provimi chce odzyskać rynek gęsi i przygotowało dla gęsiarzy nowy, atrakcyjny produkt to warto zainteresować się tym tematem.

 

Pasze powinny spełniać kilka wymogów, aby można było powiedzieć, że jest to dobry produkt zapewniający hodowcy dobre przyrosty.Przede wszystkim jej receptura powinna być oparta przede wszystkim na pszenicy, śrucie sojowej, kukurydzy, słoneczniku, a to wszystko musi być uzupełnione dobrym premiksem i doskonale zbilansowaną gospodarką aminokwasową i mineralno-witaminową. Niestety wiele z wytwórni w ramach receptur paszowych zastępuje te surowce lub ich części wykorzystując duże ilości pszenżyta, śruty rzepakowej, jęczmienia, gdzie skład pszenicy ogranicza się nawet do 20% w paszy, a dla podniesienia wartości białka dodaje się nawet zmielone pierze kurze lub otręby pszenne, które to produkty nie przedstawiają żadnej wartości odżywczej dla gęsi. Bierze się to z tego, że producenci drobiu często popełniają jeden zasadniczy błąd - oceniając jakość paszy zwracają uwagę na przedstawione wartości białka ogólnego (oczekując wskaźników na poziomie 20, a nawet 21 %) lub także białka strawnego, ale najważniejsza przecież jest kwestia prawidłowego zbilansowania aminokwasów, minerałów i witamin przy optymalnym wykorzystaniu białka przetworzonego w organizmie gęsi na mięśnie i tłuszcz - na to ma też wpływ wartość kaloryczna, która też wcale nie musi być najwyższa. Dlatego warto czasami zapłacić trochę więcej za dobrą paszę, bo w trakcie żywienia przyrosty w porównaniu ze zużyciem paszy wyrównają tą różnicę cenową, a może nawet zmniejszą koszt produkcji. Pazerność nie zawsze popłaca, a później w trakcie chowu może okazać się, że nagle gęś nie przyrasta tak jak powinna, a każdy utracony dkg to przecież nasza strata i powiększające się jeszcze koszty produkcji.

 

Życzę wszystkim udanego sezonu 2011.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Podaję informację do wiadomości wszystkich hodowców gęsi i kaczek.

 

Nawiązałam współpracę z wytwórnią PROVIMI Polska dotyczącą karmienia gęsi i kaczek w sezonie 2011. Wspólnie ze mną została opracowana receptura dla gęsi oraz dla kaczek i na podstawie żywienia paszą Provimi będzie prowadzona ścisła analiza zużycia paszy w stosunku do przyrostów na podstawie wybranych przez Zrzeszenie Gęś-Pol ferm.

 

W paszach nie będzie stosowanych żadnych zamienników, a receptura jest oparta tylko na dobrych jakościowo zbożach. Cena tych pasz także będzie atrakcyjna dla wszystkich i będzie średnią ceną proponowaną przez inne wytwórnie.

 

Zainteresowanym podaję kontakt do naszego konsultanta żywieniowego z Provimi: 603-917-658.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to stwierdzić, ale zajechało reklamą. Tak u Housea jak u Gęś-Pol. Dziwne że obie te postacie uaktywniają się w tym samym czasie.

 

Jeśli jakas firma ma prowadzić doświadczenia z paszą na mojej fermie, to ile upustu na tą paszę dostanę?? 50%??? Jeśli tak to wchodzę w to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Z przykrością stwierdzam, że chcąc zrobić coś dobrego dla hodowców nawet najlepsze intencje i dbanie o wspólny interes hodowców są odbierane opacznie przez takich gęsiarzy jak Łukasz. Analizując wyniki zużycia pasz w ostatnich latach doszłam do wniosku, że ten współczynnik cały czas wzrastał ze szkodą dla hodowców gęsi pozbawiając ich zysku. Taką współpracę zaproponowałam kilku wytwórniom, ale tylko Provimi zainteresowało się tematem dogłębnie i współuczestniczy w opracowaniu takiej receptury, żeby wyniki na fermach były kluczem do ustalania parametrów paszy.

 

Łukaszu każdy hodowca może nawiązać sobie współpracę z dowolną wytwórnią i do niczego nikogo nie namawiam, a jedynie informuję, że Zrzeszenie Gęś-Pol w takim projekcie uczestniczy, a czy partnerem jest ten czy inny zakład nie ma aż takiego znaczenia. Nie mam też zamiaru wchodzić w tym temacie z kimkolwiek w polemikę. Każdy prowadzi swój interes i najlepiej wie jakie chce osiągnąć efekty. A Twoje insynuacje są absurdalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dotarły do mnie informacje, z których wynika, że niektórzy hodowcy są w błędnym przeświadczeniu co do aktualnie funkcjonujących cen w Provimi. Dokładne ceny na pasze dla kaczek i gęsi najłatwiej ustalać u doradców lub pod podanym numerem telefonu. Cena pasz w Provimi przygotowywanych dla naszego programu żywieniowego jest średnią ceną pasz funkcjonującą na rynku i mieści się w granicach rozsądku.

 

Często popełnianym błędem przez hodowców jest porównywanie tylko parametrów paszy z ceną, a nie obserwacja efektów hodowlanych. To właśnie efekt hodowlany polegający na niskim zużyciu paszy w porównaniu do przyrostów pozwala na ocenę jakości paszy. I tu jest najwięcej oszczędności w chowie gęsi.

 

Muszę przyznać, że zaskoczyły mnie ostatnio badania próbek pasz z różnych wytwórni. Spośród nich tylko dwie przedstawiały wartości zbliżone do tych przedstawionych na certyfikatach jakościowych. Te wskaźniki i parametry, które znajdują się na ulotkach, certyfikatach jakościowych i na wynikach wnikliwych badań często okazują się być trzema zupełnie innymi wartościami. Po prostu jakiś czas temu zaczęła funkcjonować zasada wedle której papier wszystko przyjmie. Stąd też na naszych fermach wzrastało zużycie mimo zwiększanych wartości odżywczych pasz, a efektów hodowlanych nie było współmiernych do tych kosztów. I to należy w pierwszej kolejności zmienić.

 

Racją jest też to, że wielu z hodowców popadło albo w rutynę, zamknęło się na poszukiwanie nowych rozwiązań, albo po prostu daje się omamiać wszystkim wokół nie dostrzegając w tym popełnianych własnych błędów produkcyjnych.

 

Pasza przygotowywana dla naszych programów żywieniowych dla gęsi i kaczek będzie pod stałą kontrolą receptury i oparta wyłącznie na dobrych jakościowo produktach, zbożach. Będziemy reagować w każdej sytuacji, gdy będzie można choć trochę poprawić efekt hodowlany, a obecnie wciąż trwają intensywne prace nad optymalnie zbilansowaną recepturą na pasze, choć efekty są już widoczne.

 

Jeżeli kupowany przez nas produkt będzie spełniał nasze oczekiwania i będzie godny polecenia to należy o tym głośno i wyraźnie mówić, bo należy chwalić tylko to, co jest dobre. A jeżeli taka będzie w trakcie całego sezonu pasza Provimi to należy o tej firmie mówić w superlatywach i nie jest to żadna reklama, bo dobre produkty sprzedają się same.

 

Wiem też, że wytwórnia opracowuje program wsparcia przy kredytowaniu hodowców, choć samych szczegółów na tą chwilę jeszcze nie znam. Z tego, co wiem starają się rozwiązać problem hodowców, którzy dysponują ograniczonymi środkami finansowymi, żeby im w jakiś sposób pomóc. Jak będę miała na ten temat więcej informacji to chętnie podzielę się tą wiedzą. Na razie kontaktujcie się raczej z doradcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czy mógłby mi ktoś poradzić co podać gęsią na nogi po dwóch krokach siadają i nie dają rady iść dalej .Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich hodowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich czy mógłby mi ktoś poradzić co podać gęsią na nogi po dwóch krokach siadają i nie dają rady iść dalej .Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich hodowców.

 

Witam. Kilka lat temu miałem podobny problem z młodymi gąskami. Lekarz podejrzewał gronkowca atakującego stawy. Podałem antybiotyk, folik oraz witaminę A+D3. Po kilku dniach widać było znaczną poprawę i do końca było ok. Życzę powodzenia. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich czy mógłby mi ktoś poradzić co podać gęsią na nogi po dwóch krokach siadają i nie dają rady iść dalej .Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich hodowców.

 

Witam.

 

Według mojej wiedzy mogą być trzy przyczyny takiego zachowania gęsi:

 

1. Choroba w stadzie, najprawdopodobniej gronkowiec;

2. Brak witamin, głównie witaminy D3;

3. Zetknięcie z powietrzem, czyli wypuszczenie gęsi wcześnie na wybieg.

 

W pierwszym przypadku trzeba zastosować antybiotyk, np. amoxycylinę (rozpoznanie gronkowca: gęsi gorączkują, nadmiernie się pocą, stawy mają gorące, nie mogą chodzić).

 

W drugim wypadku kości są delikatne, łamliwe, nie strzelają.

 

W trzecim różnica temperatur, nadmierny wpływ świeżego powietrza, ochłodzenie organizmu i należy podać witaminę C oraz polopirynę lub aspirynę i uważać z wypuszczaniem gąsiąt na zewnątrz, gdy są zbyt duże wahania temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałabym podzielić się pierwszymi rezultatami karmienia na paszy Provimi prowadzonymi na dwóch stadach towarowych: 4000 i 6000 sztuk gęsi.

 

Pierwsze stado (4000szt.) jest w wieku 1 tygodnia, średnia waga: 0,47 dkg, upadki: 19 sztuk.

Uwagi dla tego stada. Ściółka sucha, ruchliwość ptaków prawidłowa, chętnie jedzą paszę.

 

Drugie stado (6000szt.) jest w wieku 4 dni, jeszcze nie ważone, upadki: 11 sztuk.

Uwagi dla tego stada. Ściółka sucha, ruchliwość prawidłowa, nie wymagają wysokiej temperatury odchowu, dobrze przyswajają paszę.

 

Prowadzone są dokładne dzienniki dla tych stad. Zużycie pasz w stosunku do przyrostu będzie podana za dwa tygodnie. Zakładamy zużycie na poziomie 3 kg/szt. do 3 tygodnia życia. Wszystkimi spostrzeżeniami będę dzieliła się na bieżąco.

 

Jeżeli ktoś ma swoje uwagi i spostrzeżenia odnośnie i tej paszy i pasz z innych wytwórni oraz osiągów na tych paszach proszę o podzielenie się nimi. To jest w naszym wspólnym interesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja co prawda mam wstawienie dopiero w maju, ale z wczesniejszych obserwacji (dzienniki od 7 lat) wynika ze piskle to podstawa. Paszę biore z jednego źrlodła tj Cargill Ropczyce i jestem zadowolony. do ok 3 tygodnia skarmiam Starterem zakladajac ze na 1 sztuke zużyję ok 2,5 kg co do uzyskanej średniej wagi muszę sprawdzić i podam jutro. biorę piskleta z różnych wylęgarni ale najlepiej mi podeszły trzy: Osiecza, Tuchola no i Sztum. I potwierdzam, że zbyt gorące na odchowalniku źle gaski znoszą u mnie temp to 25-28 max, pod promienikiem regulowana ok 32-35 (ale tylko 3-5 dób). Zaraz po transporcie podaję Biostarter do wody i profilaktycznie Rapicidem po gąskach mgiełką.W tamtym roku miałem upadki za dwa tygodnie 20 sztuk.

Jestem za zeby każdy się wypowiadał w temacie technologii tuczu, bo taka wymiana wiedzy jest korzystna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koleżanki i Koledzy.

 

I. Z doświadczenia mogę wskazać, że dotąd w trakcie chowu gęsi w ciągu pierwszych trzech tygodni zużywały u mnie około 3 kg paszy na sztukę przy wadze 2 kilogramów. Oczywiście dotyczy to zdrowych gąsiąt.

 

Pierwszą podejmowaną przeze mnie czynnością po dowiezieniu do gospodarstwa piskląt jest pobranie z transportu 3-4 sztuk gęsi i przekazanie ich do badania w Zakładzie Higieny Weterynaryjnej, bo oczywistą dla wszystkich sprawą jest, że inaczej postępuje się przy zdrowych i chorych ptakach.

 

Samego odchowu piskląt dokonuję na słomie i od pierwszego dnia stosuję mgiełkę preparatem przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym na bazie jodu, natomiast od 4 dnia podaję gąsiętom także mieszankę mineralno-witaminową i, jeżeli pogoda na to pozwala, wypuszczam gęsi na krótko na wybieg przyzwyczajając je do zielonek.

 

Dotychczas praktykowałem podawanie gęsiom w pierwszych 4-5 dniach życia lżejszego startera, czyli o niższej zawartości białka, aby nie obciążać zbytnio nerek i wątroby, a starter właściwy stosuję od 5-6 dnia.

 

II. Po świętach wstawiam 10 000 sztuk gęsi i podjąłem decyzję, że podzielę je na dwa stada, które będę odchowywał na dwóch obiektach. Gęsi znajdą się w porównywalnych warunkach, w tym samym czasie, przy tej samej pogodzie, będą pochodzić z jednej wylęgarni, więc mogę wypróbować dwa rodzaje pasz, z dwóch wytwórni: Provimi i deHeus. Będę porównywał wyniki produkcyjne do 3 tygodnia, a później zdecyduję, którą z pasz kontynuować chów. Jeżeli w tym okresie okaże się, że są różnice w wynikach produkcyjnych to zdecyduję się na tą, która będzie lepsza. Jak będą porównywalne to mogę kontynuować badanie do końca tuczu. Wtedy będzie można porównać końcowy wynik ekonomiczny.

 

III. Obecnie jestem także w trakcie rozmów dotyczących produkcji kaczki, bo zastanawiam się nad wstawieniem ich jesienią. Jeżeli rozmowy będą owocne to w przyszłości skupię się najprawdopodobniej na produkcji kaczki. Oczywiście także podzielę się informacjami na ten temat.

 

Liczę na większe zaangażowanie się hodowców i dzielenie się spostrzeżeniami i uwagami w trakcie sezonu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzeszenie Producentów Gęsi "Gęś-Pol" w Gorzowie Wlkp. życzy wszystkim hodowcom i użytkownikom forum zdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych oraz udanego sezonu produkcyjnego zakończonego dobrym wynikiem ekonomicznym.

 

 

Wdrożony przez nas nowy program żywieniowy stosowany wspólnie z jedną z wytwórni pasz przynosi oczekiwane rezultaty i jest zgodny z założonymi przez nas normami. Obecnie jest stosowany na 9 fermach towarowych w województwie lubuskim. Pasze z wytwórni są na bieżąco kontrolowane i badane (indywidualnie). Nie mamy żadnych zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...