Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Już uprzedzałem, że zajmuję się aspektami związanymi z kontraktacją gęsi, a to jest odrębna gałąź produkcji CEDROB S.A. Ale niegrzecznie byłoby nie odpowiedzieć na Pański wpis.

Użytkowniku s69 CEDROB S.A. obecnie zajmuje około 10% rynku w drobiarskiej gałęzi produkcji, więc chyba jasne jest że, większy wpływ ma pozostałe 90%. Zarząd firmy to hodowcy tacy jak Pan, którzy przejęli zrujnowany zakład i prowadzą go do dnia dzisiejszego. Większość brojlera, jaki ubijamy pochodzi właśnie z ich ferm. Więc pytam - po co mieliby sami pod sobą dołki kopać. Tracą tak samo jak Pan w okresie słabej koniunktury. Ponadto przypuszczenia, że magazynujemy ogromne ilości mięsa po to, aby wpływać na rynek, to brednie. Staramy się sprzedawać produkt świeży, dalsze procesy technologiczne - czyli zamrażanie oraz przechowywanie podwyższają tylko koszty, powodują ubytki na masie surowca, generują straty.

Kończąc proszę aby Państwo, jeżeli już mają jakieś pytania kierowane do mojej osoby – niech dotyczą one wyłącznie gęsi.

 

Pozdrawiam

MichalCedrob

 

A poto żeby wykończyć hodowców niezwiązanych z PO czyli większość znas i przejąć 75 % rynku drobiarskiego.

Z tego co wiem to najwięcej produkcji tuszki gęsiej to jest AMI Mikstat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Teraz jest szczyt sprzedaży żywca gęsiego i wiem, że ceny rosną. Słyszałam ostatnio, że większość zakładów płaci za kilogram żywca z wolnego rynku po 9 zł netto.

 

Proszę podajcie ceny jakie oferują Wam konkretne zakłady.

 

Żniwa w żaden sposób nie potaniały kosztów produkcji gęsi, a w związku z tym musimy negocjować wyższe za żywiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do Michalacedrob

szacunek do hodowcy nie polega jednak na tym,że dla kontraktowego w sezonie , kiedy brakuje wam gesi robicie się tacy dobrzy i godni zaufania a wręcz wspaniali i podnosicie najniższą wczesniejszą ceną cenę.!/ przypominam ,że dla każdego byla w tajemnicy inna/

-Z wolnego rynku i tak dajecie ludziom wiecej - wiec po co kontraktować??

-Nie możecie okreslic w marcu ceny skupu a hodowca to musi sam sobie ryzykować??

I tym wlasnie sposobem podcieliscie galąż na ktorej sami tez siedzicie.!

 

nie spodziewam się innego panskiego tonu wypowiedzi na temat handlu gesiami bo trudno zeby ptak robil we wlasne gniazdo! Ja jednak siedzę w gesiarstwie ponad 32 lata i tak jak od pewnego czasu nie wykanczacie / wy zaklady -ubojnie/ gesiarzy to pozazdroscić!! i samopoczucia wlasnej wspanialosci też!!

Witam trafna wypowiedź panie Jacku a teraz pytanie do wszystkich ZD i Pana z Cedrobu gdzie byliście w poprzednich latach z tymi swoimi wspaniałymi ofertami kupna ? Jak była nadprodukcja jak wy to nazywacie to tak cenę na tucz obniżyliscie że nie było komu jajka kupić ba nawet za darmo wziąć a jak nioski brak to i gęsi tuczonych nie kupicie. Więc wniosek jest taki, że jeśli za rok lub 2 będzie gęsi o kilka procent więcej to zaczniecie wysyłać aneksy do umów i znowu zacznie się gadka że cenę trzeba obniżyć bo za dużo towaru na rynku i trzeba dla niemca taniej opchnąć, albo że Węgrzy zalewają rynek niemiecki tanią gęsią, albo że pasza za tania lub że w ubiegłym roku ZD za mało zarobił i na premie dla kierownictwa nie wystarczyło. A więc hodowcy miejcie się na baczności bo jak ZD wyczują że można was wydymać zrobią to bez mrugnięcia okiem. Z poważaniem drex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacek44 napisał:

do Michalacedrob

szacunek do hodowcy nie polega jednak na tym,że dla kontraktowego w sezonie , kiedy brakuje wam gesi robicie się tacy dobrzy i godni zaufania a wręcz wspaniali i podnosicie najniższą wczesniejszą ceną cenę.!/ przypominam ,że dla każdego byla w tajemnicy inna/

-Z wolnego rynku i tak dajecie ludziom wiecej - wiec po co kontraktować??

-Nie możecie okreslic w marcu ceny skupu a hodowca to musi sam sobie ryzykować??

I tym wlasnie sposobem podcieliscie galąż na ktorej sami tez siedzicie.!

 

nie spodziewam się innego panskiego tonu wypowiedzi na temat handlu gesiami bo trudno zeby ptak robil we wlasne gniazdo! Ja jednak siedzę w gesiarstwie ponad 32 lata i tak jak od pewnego czasu nie wykanczacie / wy zaklady -ubojnie/ gesiarzy to pozazdroscić!! i samopoczucia wlasnej wspanialosci też!!

 

Witam trafna wypowiedź panie Jacku a teraz pytanie do wszystkich ZD i Pana z Cedrobu gdzie byliście w poprzednich latach z tymi swoimi wspaniałymi ofertami kupna ? Jak była nadprodukcja jak wy to nazywacie to tak cenę na tucz obniżyliscie że nie było komu jajka kupić ba nawet za darmo wziąć a jak nioski brak to i gęsi tuczonych nie kupicie. Więc wniosek jest taki, że jeśli za rok lub 2 będzie gęsi o kilka procent więcej to zaczniecie wysyłać aneksy do umów i znowu zacznie się gadka że cenę trzeba obniżyć bo za dużo towaru na rynku i trzeba dla niemca taniej opchnąć, albo że Węgrzy zalewają rynek niemiecki tanią gęsią, albo że pasza za tania lub że w ubiegłym roku ZD za mało zarobił i na premie dla kierownictwa nie wystarczyło. A więc hodowcy miejcie się na baczności bo jak ZD wyczują że można was wydymać zrobią to bez mrugnięcia okiem. Z poważaniem drex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gęś-pol jak sądzisz we wrześniu, październiku i listopadzie z wolnego rynku będzie jeszcze drożej?? Słyszałem że lipcowe wstawienia były bardzo marne, więc może cena jeszcze drgnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy Hodowcy,

 

Już niemal zakończyłem produkcję gęsi w bieżącym roku. Odstawiłem gęsi 12-sto tygodniowe bezpośrednio do Niemiec:

- w cenie 2,70 Euro za kilogram,

- w średniej wadze 6,03 kg

- zużycie pasz wg założonej normy

- w ostatniej fazie karmiłem paszą mieszaną w proporcji 1:1 z owsem.

 

Z obserwacji wynika, że na chwilę obecną najlepszym rozwiązaniem w żywieniu gęsi jest mieszanie pasz pełnowartościowych ze zbożami z tegorocznych zbiorów. W ten sposób osiągamy najlepsze efekty produkcyjne (efekty wagowe, niskie zużycie karmy, uniknięcie chorób u ptactwa). Nie można spodziewać się znacznego potanienia zbóż z tegorocznych zbiorów, a skarmianie ptaków tylko świeżym zbożem nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem, bo zużycie tych zbóż, ich cena, pogoda przy zbiorach, poziom zanieczyszczenia i ryzyko zachorowań u ptaków jest zbyt wysokie.

 

Natomiast w przedmiocie cen sytuacja na wolnym rynku wygląda w ten sposób:

- polskie zakłady drobiarskie oferują już ceny za gęś pozakontraktacyjną na poziomie 10 zł za kilogram żywca

- niemieckie zakłady drobiarskie i pośrednicy oferują ceny 2,70-3 Euro za kilogram żywca.

 

Jest to powodowane tym, że na polskim i niemieckim rynku brakuje gęsi, a brak wylęgów w miesiącu sierpniu wskazuje na to, że w listopadzie i w grudniu na rynku nie będzie prawie w ogóle gęsi. Już teraz zaczęło się wielkie poszukiwanie ptaków na wolnym rynku. Powstała luka z pewnością będzie wypełniana żywcem kaczym - stąd można przypuszczać, że cena kaczki zacznie wzrastać wraz ze wzrastającym popytem na to mięso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz zapraszam tak jak w poprzednim sezonie do nas do Uniejowa na ''GĘSI PIPEK''

Będzie kilka ZD i wytwórni pasz co można na luzie porozmawiać na takim festynie.

II Uniejowski Gęsi Pipek (odrębny program, w tym występ zespołu Bayer Full)

 

 

sobota 27.08.2011.

organizator:Hodowcy gęsi w gminie Uniejów, Urząd Miasta w Uniejowie, PGK "Termy Uniejów", MGOK w Uniejowie

miejsce: Tereny przy kompleksie termalno - basenowym

 

 

http://uniejow.pl/in...&date=2011-8-27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy toś wie jak skarmić gęsi tak żeby były tłuste bez wystających mostków w klasie eksportowej czy może ktoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tuczę na siatkach w kojcach 3x3 po 60szt przez 4tyg, karmie samym owsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka wiko:)jakie osiągasz wyniki produkcyjene?Pytam,bo bardzo interesuje mnie tucz na siatkach:)Pozdrawiam Magda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedam gęsi,duża ilość. Termin odstawy listopad.

 

Panie Łukaszu, jeżeli jest Pan nadal zainteresowany sprzedażą gęsi, zapraszam do współpracy z CEDROB S.A. Proszę o kontakt pod numerem telefonu 696037452

 

Z poważaniem

Michał CEDROB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wyniki - średnia z 5-ciu lat to 6,58 przy 3 wstawach rocznie a najwżniejsze to jest oszczendność ściółki, brak podpaleń(idealne upierzenie), mimnimalny nakład pracy i super warunki tuczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "Wiko"za odpowiedż A co w takim razie robisz z sasiadami?Nie przeszkadza im "swojski zapach"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie można sobie poradzić z zapachami. Po pierwsze prawidłowa obsada, suche wybiegi, po drugie ściółka tj np dwa razy w tygodniu 1l EM na 10 litrów wody po ściółce a w dniach wilgotnych litr polleny na 10l wody nad ptakami. Nie tylko niszy zapach ale i odkaża.

Problem ze "swojskimi klimatami" to pióra no i pogoda - tu niewiele można zrobić.

Hoduje 5tys sztuk w budynkach o 1000 m2 plus wybiegi przy nich (3) po 30 arów każdy. Od 7 tygodnia gąski całodobowo na wybiegach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystarczy dobrze wietrzyć kurnik i zmieniać wybiegi w dodatku do okoła sieję gorczyce ze słonecznikiem to nawet pachnie lepiej jak w puszczy kampinoskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasze brałem z Provimi Jarosław ok 100 ton i nie miałem żadnych problemów, powiem wręcz że jestem zadowolony cena/jakość no i zamierzony efekt produkcyjny.

Mój wynik to średnia waga 6,41 kg w 112 dniu, gęsi wolnowybiegowe tucz bez ograniczenia (2 sztuki na 1 m2). Gęsi zdrowe, pióra ideał ubytki 3%. Sezon udany aczkolwiek problemy z pogodą wydłużyły chów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ze sprzedażą gąsek w tym sezonie?

Teraz Tomaszów płaci 8,4zł netto

Jak u Was jak jest bo cisza (jak po śmierci organisty)

Nikt nie pisze ani się nie odzywa , bo wszyscy zadowoleni są????

DOBRA CENA??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem co myślę na temat PASZY PROVIMI. Najgorsze gówno jakie miałem pierwszy i ostatni raz wziąłem ! Zatruli mi całe stado gęsi z 3 tys. zdechło 1400 szt. Żadnego odszkodowanie nie dostałem umyli ręce na początku ładnie gadali dostaniesz zwrot podpisaliśmy ugodę a potem nic jak zdałem gęsi po 3 miesiącach powiedzieli ze nie biorą odpowiedzialności za upadki!!! Radze się zastanowić zanik kupicie od nich to gówno i nieraz tak wychodzą oszczędności 1400x 9.2 zł za szt. = 12880 zł + 5000 tys. za lekarza i utracony zysk!!!! Tak wyglądają oszczędności! Kutno płaci 9 b. Bik 9.1- 9.2 b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...